Premiera kolejnej generacji iPhone’ów z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala odbędzie się prawdopodobnie dopiero jesienią tego roku. Jak to zwykle bywa, już kilka miesięcy przed ich prezentacją w sieci pojawia się wiele plotek na temat tych urządzeń. Dziś, w chińskim serwisie Bastille Post opublikowano pierwsze prawdopodobne zdjęcia iPhone’a 7 Plus.

Big 97cb83c2 4d4f 44d8 abe4 81ebaea90388

Zdjęcie zgodne jest z niektórymi z wcześniejszych doniesień dotyczących kolejnej generacji smartfonów Apple. Znajdujące się na zdjęciu urządzenie wyposażone jest w podwójną kamerę iSight, która jednak wystaje poza główną bryłę telefonu oraz pozbawione jest charakterystycznych fug antenowych, znanych z poprzednich i obecnych modeli iPhone’ów.

iPhone 7 Plus

Tuż nad dolną krawędzią smartfona widać trzy ułożone poziomo kropki, które przypominają znane z iPada Pro złącze Smart Connector. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje sugerujące wykorzystanie tego rozwiązania w iPhone’ach. Nie wiadomo też w jaki sposób mogłoby zostać wykorzystane. Wiarygodność tego zdjęcia nie jest potwierdzona. Niewielka rozdzielczość, w której zostało wykonane sugerować może, iż jego twórcy spreparowali tą fotografię i w ten sposób próbują zatuszować niedoskonałości wynikające z jej obróbki.

Dajcie znać w komentarzach, czy według Was zdjęcie przedstawia urządzenie, które w niedalekiej przyszłości Apple zaprezentuje jako iPhone 7 Plus.

AKTUALIZACJA:

Kilka godzin po publikacji powyższego tekstu, pojawiły się kolejne fotografie, które z kolei prezentują przód rzekomego iPhone’a 7. Urządzenie pozbawione jest przycisku Home, który zgodnie z opisem opublikowanym na jednym z chińskich portali, razem z czujnikiem Touch ID, zintegrowany jest z wyświetlaczem smartfona. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, urządzenie nie posiada również gniazda słuchawkowego.

iphone 7

Podobnie jak w przypadku pierwszego zdjęcia, wiarygodność tych fotografii jest również wątpliwa.

Źródła: MacRumors za BastillePost, AppleInsider