Głównym konkurentem iPhone'a 6s na rynku smartfonów jest z całą pewnością najnowsze urządzenie mobilne Samsunga - Galaxy S7. Telefony różni nie tylko wygląd, system operacyjny i specyfikacja techniczna, ale i szybkość, z jaką użytkownik może wykonywać poszczególne operacje.

Twórca wideo - Jerome Ortega - opublikował film, na którym przedstawił kolejkę rozmaitych czynności, które wykonywał po sobie na wspomnianych dwóch urządzeniach, a także z wykorzystaniem Nexusa 6P oraz Lenovo Moto X Pure.

Uruchomienie telefonu oraz otwarcie i zamknięcie wybranych przez Ortegę aplikacji zajęło w przypadku iPhone'a 6s 1 minutę i 43 sekundy. W przypadku Samsunga Galaxy S7 Edge były to 2 minuty, Nexus 6P potrzebował kolejnych dwóch sekund, a Moto X Pure osiągnął czas 2 minut i 16 sekund. Warto dodać, że pod względem ilości pamięci RAM, która miała duże znaczenie w przypadku powyższego tekstu, urządzenie Apple wypada najlepiej. Wraz z Galaxy S7 iPhone miał jednak najbardziej wydajny, według twórców programu AnTuTu, układ SoC.

Warto zaznaczyć, że powyższy test nie musi być miarodajny. W codziennym użyciu użytkownicy nie włączają programów, aby po chwili je zamknąć i włączyć kolejną aplikację. Niemniej jednak ze względu na integrację hardware'u z oprogramowaniem, smartfony Apple od wielu lat cechują się lepszą optymalizacją niż konkurencyjne rozwiązania. Topowe urządzenia Samsunga czy też innych producentów wyróżnia jednak bardzo często lepsza specyfikacja techniczna, która niweluje tę różnicę.

Testu najnowszego smartfona koreańskiego producenta - Galaxy S7 - możecie spodziewać się w ciągu najbliższych kilku dni.