Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało szczegóły dotyczące kolejnego projektu Apple. Przedstawia on słuchawki ze złączem magnetycznym, które mogą działać zarówno bezprzewodowo, jak i z podłączonym kablem.

Opatentowana przez Apple konstrukcja słuchawek ma złącze magnetyczne w miejscu, gdzie główny przewód rozgałęzia się na dwie odnogi prowadzące bezpośrednio do kopułek. W rzeczywistości w projekcie firmy z Cupertino znajdziemy dwa kable - jeden łączący lewą i prawą słuchawkę, a drugi prowadzący od złącza magnetycznego do urządzenia będącego źródłem dźwięku. Po odłączeniu drugiego przewodu urządzenie automatycznie przełączy się na tryb bezprzewodowy i rozpocznie pobierać energię elektryczną z akumulatora.

Warto zaznaczyć, że podobny projekt Apple ujrzał światło dzienne w 2012 r., a jego obecna wersja nie wnosi zbyt wielu zmian, a przede wszystkim przynosi szczegóły dotyczące konstrukcji słuchawek. Co więcej, wniosek patentowy związany z opisanym wyżej urządzeniem został zgłoszony przez Apple pięć lat temu - 29 marca 2011 r.

słuchawki Apple

Na ten moment nie wiadomo, czy Apple wykorzysta przedstawiony wyżej projekt słuchawek. Warto w tym momencie przypomnieć, że od kilku miesięcy pojawiają się plotki, jakoby kolejna generacja iPhone'ów miała zostać pozbawiona portu 3,5 mm. Być może firma z Cupertino wypuści na rynek słuchawki, które pozwolą użytkownikom na bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku, jak i podłączenie urządzenia do portu Lightning w iPhonie.

Źródło: USPTO, AppleInsider