Cubasis, czyli mobilna wersja popularnego DAW firmy Steinberg, doczekała się kilka dni temu aktualizacji do wersji 1.9.8. Wśród wprowadzonych w niej nowości pojawiło się między innymi pełne wsparcie dla wtyczek Audio Units.

W praktyce oznacza to więc, że aplikacja Cubasis może teraz pełnić rolę hosta dla wirtualnych instrumentów i efektów (warto pamiętać, że większość z dostępnych dotychczas mobilnych aplikacji wspierających AU oferowała obsługę tylko jednej z tych dwóch kategorii) stworzonych przez firmy trzecie, co przybliża ją nieco do „pełnowymiarowego" Cubase'a znanego z OS X i Windows. Liczba i rodzaj wtyczek z których możemy korzystać jednocześnie zależna jest od parametrów naszego iPada, co daje użytkownikom modelu Pro okazję do sensownego wykorzystania jego mocy obliczeniowej. Wśród pozostałych nowości wprowadzonych w wersji 1.9.8 znalazło się między innymi wsparcie dla komunikatów MIDI wysyłanych poprzez Bluetooth, 28 nowych wbudowanych instrumentów, poprawiony interfejs niektórych efektów oraz możliwość współpracy z iCloud Drive i zewnętrznymi dyskami.

Aplikacja Cubasis dostępna jest obecnie do nabycia w promocyjnej cenie 24,99 euro (cena standardowa wynosi 49.99 euro). Promocja trwać będzie do 1 marca.

Pobierz Cubasis