Zapewne większość z Was korzysta lub korzystała z programu BetterTouchTool. Dla osób, które pierwszy raz spotkały się z tą nazwą, w skrócie powiem, że program ten służy do przypisania jakiejś akcji do danego gestu, który chcemy wykonać przy pomocy MagicMouse, Trackpad lub MagicTrackPad. Ilość kombinacji jest bardzo duża, dzięki czemu każdy będzie mógł stworzyć swój idealny układ.

Kilka dni temu przy próbie aktualizacji oprogramowania pojawił się komunikat z informacją, z której wynika, że w ciągu 45 dni aktualna bezpłatna wersja programu wygaśnie, aby dalej korzystać z BTT należy wykupić dożywotnią licencję. Ceny zaczynają się od 12 zł, a kończą na 207 zł. To od Was zależy jaką kwotą zechcecie wesprzeć dewelopera. Każda z opcji uprawnia do skorzystania z takiej samej funkcjonalności programu.

BetterTouchToolStore

Jeżeli wsparliście wcześniej twórcę tego programu, to przysługuje Wam możliwość otrzymania darmowej licencji. Warto zwrócić uwagę, że podobna sytuacja ma miejsce, gdy zakupiliście jeden z następujących programów (BTT Remote, BTT Remote Pro, BetterSnapTool). Osoby, które korzystają z BetterTouchTool w systemie OS X 10.6, będą mogły kontynuować użycie na dotychczasowych zasadach, lecz bez możliwości aktualizacji w przyszłości.