Informacje o planach wprowadzenia usługi Apple Pay w Chinach są znane od kilku miesięcy. Rynek ten nie jest jednak łatwy dla Apple ze względu na konkurencyjne rozwiązania dostępne w Państwie Środka od dłuższego czasu. Wiele jednak wskazuje na to, że Chińczycy już niedługo będą mogli dokonywać płatności iPhonem lub zegarkiem Apple Watch.

Według informacji podanych przez pracownika jednego z chińskich banków oraz na podstawie kodu iOS 9.2.1 można wnioskować, że Apple Pay zostanie udostępniony chińskim użytkownikom już w najbliższy czwartek - 18 lutego. Następnym w kolejności krajem, w którym usługa zostanie udostępniona, będzie prawdopodobnie Francja.

Według informacji podanych przez francuskie źródła, Apple ma zapowiedzieć wprowadzenie Apple Pay do Francji w pierwszej połowie roku lub najpóźniej podczas konferencji WWDC. Warto dodać, że jeszcze w tym roku usługa ma zostać wprowadzona w Hiszpanii, Singapurze i Hongkongu. Niewykluczone jednak, że podobnie jak w przypadku Kanady, zostanie pierwotnie ograniczone tylko do posiadaczy kart American Express.

Warto dodać, że plotki francuskich mediów dotyczące ogłoszenia wprowadzenia Apple Pay we Francji mogą sugerować, że usługa zostanie udostępniona w kolejnych europejskich państwach i nie tylko. Czy znajdzie się wśród nich Polska? Wydaje się to mało prawdopodobne, choć świetnie przygotowana infrastruktura płatności zbliżeniowych w naszym kraju może być kusząca dla firmy z Cupertino. Czas pokaże, kiedy polscy użytkownicy dostąpią możliwości korzystania z Apple Pay.

Źródło: 9TO5MAC, Igen