Zdarza się czasem, że muszę usunąć jakieś zdjęcie lub kilka fotografii wysłanych do znajomych lub rodziny za pośrednictwem iMessage. Są to niemal wyłącznie obrazki zawierające jakieś prywatne dane (np. zdjęcia dowodu, umów i innych dokumentów), które raz wysłane nie są mi więcej potrzebne. Ich usuwanie z konwersacji w iMessage jest na tyle proste, że robię to automatycznie, a o tym, że warto się wiedzą o tej funkcji podzielić przypomniał dzisiaj niezawodny serwis OS X Daily.

Big 7ed41fa1 09e1 4d62 81b8 384e5f0609d1

Aby usunąć jedno lub więcej wysłanych przez nas zdjęć, znajdujących się w konwersacji w iMessage na iPhonie lub iPadzie nie trzeba usuwać od razu całej rozmowy. Wystarczy przytrzymać palec na jednym z obrazków i poczekać na wyświetlenie się menu kontekstowego. Należy następnie stuknąć w przycisk więcej, by przejść w tryb zaznaczania wiadomości.

iMessage

Domyślnie zaznaczony jest obrazek (wiadomość), na którym przytrzymaliśmy palec. Można oczywiście zaznaczyć większą ich ilość. Pozostaje tylko stuknąć w ikonę kosza na śmieci znajdującą się w lewym dolnym rogu by usunąć zdjęcia z konwersacji.

iMessage

W ten sposób usunąć z iPhone'a lub iPada można nie tylko obrazki, ale i filmy wysłane przez iMessage. Warto także pamiętać, ze zdjęcia czy filmy już wysłane usuwamy tylko z urządzenia, na którym je niejako nadaliśmy. Dalej będą one widoczne u odbiorcy oraz na innych urządzeniach, na których korzystamy z iMessage. Jeśli nie chcemy by wyświetlały się one na innych urządzeniach, trzeba je z nich usunąć ręcznie.

Procedura usuwania zdjęć z rozmowy w iMessage na iPhonie i iPadzie wygląda identycznie. W przypadku komputera Mac wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy w obrazek lub stuknąć dwoma palcami w gładzik by wywołać menu kontekstowe, z którego należy wybrać polecenie "usuń".

Źródło: OS X Daily