Dostęp do ulubionych zakładek z poziomu górnej belki w Safari jest wyjątkowo wygodny. Wszystkie najważniejsze strony – w tym MyApple.pl – możemy w szybki sposób otworzyć bez konieczności wpisywania adresu. Problem pojawia się jednak, gdy chcemy stworzyć folder z zakładkami, tak jak to ma miejsce na przykład w Google Chrome. Rozwiązanie jest wyjątkowo nieintuicyjne, dlatego postanowiłem je opisać.

Big 6611ba5a 29bd 4132 925c 617d5971a54c

Zacznę od tego, że pasek ulubionych zakładek należy włączyć przez wybranie z górnej belki zakładki Widok oraz wskazanie opcji Pokaż pasek ulubionych. Kolejnym krokiem jest otwarcie bocznego menu przez ikonę w lewym górnym rogu lub ponowne wejście do zakładki Widok i kliknięcie Pokaż pasek boczny.

zakładki folder katalog ulubione safari przeglądarka

Po pojawieniu się bocznego menu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na szare tło oraz wybrać opcję Nowy katalog. Po wpisaniu nazwy możemy go przeciągnąć na pasek ulubionych stron, tak jak to robimy z innymi witrynami.

W celu dodania serwisów, blogów, portali itd. do naszego katalogu, konieczne będzie przeciągnięcie ich do niego. Po najechaniu na pasek adresu musimy nacisnąć lewy przycisk myszy i przenieść całość do katalogu. Ostatnim etapem będzie wpisanie nazwy dla zakładki. Warto dodać, że wszystkie strony z katalogu możemy otworzyć klikając na niego i wybierając opcję Otwórz w nowych kartach.

Przeczytaj po hiszpańsku