Wielu użytkowników iPhone'ów 6s i 6s Plus narzeka na problem związany ze wskaźnikiem naładowania akumulatora. Czasami nie działa on prawidłowo i wskazuje przez dłuższy czas tę samą, nieprawidłową, wartość podaną w procentach. Na szczęście istnieje sposób, który uporać się z tą niedogodnością.

Big ebf18e0c d4bf 423e 9684 fe3246eade2b

Pierwszym krokiem, jaki należy dokonać w celu rozwiązania wspomnianego problemu, jest wejście w Ustawienia ogólne i przejście do zakładki Data i czas. W tym miejscu należy włączyć opcję Ustaw automatycznie, jeżeli nie dokonano tego wcześniej. Kolejnym krokiem jest reboot telefonu. W tym celu należy przytrzymać jednocześnie przyciski Home oraz Power, a gdy na ekranie pojawi się logo Apple, puścić je i poczekać na uruchomienie telefonu. Ostatnim już krokiem jest wejście do Ustawień baterii i włączenia oraz wyłączenie opcji procent baterii.

Warto dodać, że wielu użytkowników skarży się na błąd związany z wyłączaniem się urządzenia, gdy wskaźnik baterii jest wyższy od 0%. Najlepszym sposobem jest wymuszenie rozładowania akumulatora do końca. Gdy smartfon się wyłączy, należy go na kilkadziesiąt sekund podłączyć do zasilania, odłączyć i uruchomić. Proces należy powtórzyć kilka razy, aż uzyskamy jak najniższą wartość.

Źródło: OS X Daily

Przeczytaj po hiszpańsku