W systemie iOS zaimplementowano ukrytą opcję, dzięki której można w szybki sposób sprawdzić jakość połączenia z siecią komórkową. Cała operacja nie zajmuje więcej niż kilkunastu sekund, dlatego warto ją przeprowadzić choćby w ramach zapoznania się z tym ciekawym rozwiązaniem.

Big 0075c856 962c 4d50 9256 bd9155f28202

W celu wejścia do ukrytego menu Field Test należy wpisać numer *3001#12345#* i standardowo zatwierdzić go zieloną słuchawką. Jeżeli mamy na swoim urządzeniu starszy niż iOS 9 system, to w lewym górnym rogu pojawi się liczba wskazująca na jakość sygnału. W przypadku nowszego oprogramowania zasłania ją przycisk powrotu, dlatego konieczne jest naciśnięcie przycisku Home (lub ściągnięcie belki powiadomień z góry ekranu). Przez około sekundę będziemy mogli zobaczyć liczbę. Jej zakres może się wahać od -130 do -40. Im większa wartość (bliższa -40) tym lepsza nasza jakość sygnału.

Czy przedstawiony wyżej trik to tylko ciekawostka? Dla wielu użytkowników pewnie tak, ale wybierającym nowego operatora sieci komórkowe rozwiązanie to pomoże w sprawdzaniu, jak konkretne nadajniki radzą sobie w naszym miejscu zamieszkania.

sieć jakość iphone

Źródło: Business Insider

Przeczytaj po hiszpańsku