Jak zwykle pod koniec maja pojawia się mnóstwo plotek na temat nowej wersji smartfonu Apple. Mimo tego, że według większości serwisów kolejna odsłona iPhone'a pojawi się dopiero około września, już teraz blog Macotakara podaje kilka ważnych informacji. Jeśli okażą się prawdziwe, korzystanie z iPhone'a przez użytkowników ofert prepaid może być mocno utrudnione.

Macotakara twierdzi, że w tym roku premierę będzie miała ulepszona wersja iPhone'a 4, o niezmienionym wyglądzie. Dopiero na wiosnę 2012 roku zostanie zaprezentowany całkowicie nowy model telefonu. Wersja mająca pojawić się we wrześniu ma być wyposażona w 8-megapikselowy aparat oraz układ ARM Cortex-A9. Ten CPU jest podstawą, na której zbudowany jest procesor Apple A5 znajdujący się w iPadzie 2. Możliwe jednak, że w przeciwieństwie do tabletu, iPhone otrzyma układ jednordzeniowy, a mocniejsza, dwurdzeniowa jednostka znajdzie się dopiero w następnym modelu. Z punktu widzenia klienta ten ruch wydaje się jednak mało prawdopodobny. Konkurencyjne smartfony posiadają już procesory dwurdzeniowe, wstrzymywanie się z wprowadzeniem takiego układu nie tylko odepchnęłoby część zainteresowanych, ponadto mogłoby to ograniczyć rozwój iOS.

Podejrzewa się również, że kolejny iPhone obsługiwał będzie jednocześnie sieci CDMA i GSM. Jednocześnie może on posiadać kartę SIM zainstalowaną na stałe, przez co użytkownik nie mógłby jej wymienić samodzielnie. Krok ten zmusiłby do zakupu smartfonu u operatora wraz z kontraktem. Rozwiązanie to byłoby szczególnie niekorzystne dla użytkowników ofert prepaid oraz abonentów sieci, które nie miałyby w swojej ofercie iPhone'a.

Źródło: 9 to 5 Mac