Analitycy z App Annie przygotowali raport związany z Google Play oraz App Store. Według opublikowanych danych, sklep Apple uzyskuje o 75% większe dochody niż jego odpowiednik na konkurencyjnej platformie.

Ilość pobrań aplikacji z App Store nie zmieniła się od 2013 r., czego nie można powiedzieć o Google Play. Użytkownicy Androida (oraz chociażby Chrome OS) pobrali w ubiegłym roku około dwa razy więcej aplikacji, niż miało to miejsce dwa lata temu. Co za tym idzie - dochody Google ze swojego sklepu wzrosły dwukrotnie.

Mimo iż ilość pobrań programów z App Store utrzymuje się na tym samym poziomie, to dochody Apple z tego źródła wzrosły od 2013 r. niemal dwukrotnie. Są one o 75% większe niż w przypadku Google Play, mimo iż użytkownicy systemu iOS pobrali w 2015 r. ponad dwa razy mniej aplikacji w stosunku do posiadaczy sprzętu z Androidem.

app annie app store google play

Warto dodać, że App Annie nie analizuje wszystkich aplikacji z Google Play i App Store, a „jedynie” ponad milion z nich. W sklepie Apple znajduje się obecnie 1,7 miliona programów, więc odsetek poddany analizie jest relatywnie duży. Amerykanie nie są niestety w stanie ocenić liczby pobrań aplikacji Apple, takich jak chociażby Pages czy GarageBand oraz iTunes U. Są to względnie popularne pozycje, o czym należy pamiętać czytając powyższe akapity. Z drugiej jednak strony, App Annie nie analizuje chińskiego Google Play, co również może zaważyć na przedstawionych statystykach. Nie sposób na koniec nie wspomnieć, że w grudniu Apple zanotowało rekordowe przychody z App Store.

Źródło: 9TO5MAC