Wczoraj pojawiło się kilka nowych informacji dotyczących kolejnych modeli smartfonów Apple. Zgodnie z nimi, kolejna generacja iPhone’ów z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala ma być wodoodporna. Nieco później opublikowane zostały także kolejne dane dotyczące specyfikacji technicznej nowych 4-calowych smartfonów.

Według doniesień pochodzących z przedsiębiorstw wchodzących w skład łańcucha dostaw Apple, kolejna generacja smartfonów tej firm wyposażona będzie w zupełnie nową obudowę, która zapewni im wodoodporność. Co więcej, zastosowanie nowego surowca do jej produkcji wyeliminuje charakterystyczne fugi antenowe, które budzą mieszane uczucia wśród użytkowników tych urządzeń.

Obudowy dostarczać ma między innymi firma Catcher Technologies, która zaspokoi 30-35% zapotrzebowania Apple na te komponenty. Będzie ona największym dostawcą tych podzespołów. W raporcie znaleźć można również informacje o tym, że w pierwszym kwartale kalendarzowym 2016 roku sprzedaż iPhone’ów spadnie o około 30% w porównaniu do kwartału świątecznego.

Informacje o mniejszych iPhone’ach pierwotnie opublikowane zostały na chińskim blogu o nazwie MyDrivers. Nowe urządzenie z 4-calowym ekranem wyposażone ma być w baterię o pojemności 1642mAh, czyli nieco większą niż w przypadku modelu 5s. Pozostałe dane zbieżne są z wcześniejszymi raportami, według których na pokładzie tego smartfona znajdzie się między innymi układ A9, Touch ID oraz 2 GB pamięci RAM.

Źródła: iDownloadBlog, 9To5Mac