Niemieckie laboratorium AV-Test przetestowało trzynaście programów na system OS X, które mają zabezpieczyć komputery Mac przed atakiem wirusów.

Jak udowodniły wspomniane wyżej badania, aż osiem aplikacji potrafiło w pełni ochronić komputery Mac przed atakiem niepożądanego oprogramowania. Warto dodać, że system OS X ze względu na swoją specyfikę jest niemal w pełni odporny na wirusy, jednak działania użytkownika, takie jak instalacja programów z niepewnych źródeł, mogą narazić go na różnego rodzaju ataki.

W teście wzięto pod uwagę wydajność programów, a także ich dodatkowe funkcje i przede wszystkim skuteczność w walce z wirusami. Jak już wspominałem wyżej, stuprocentowe bezpieczeństwo zapewniały następujące aplikacje: Avast, Avira, Bitdefender, ESET Endpoint, Kaspersky, SentinelOne, Sophos oraz Symentec. Certyfikat AV-Test otrzymały również programy Panda i Intego, cechujące się odpowiednio 95,2% i 92,9% skutecznością. Testerzy nie polecają natomiast korzystać z aplikacji ClamXav, Webroot i F-Secure.

Źródło: AV-Test