Ikony Emoji stają się coraz popularniejsze wśród użytkowników. Nie bez powodu Oxford Dictionaries uznało piktogram, który możecie zobaczyć powyżej, Słowem Roku 2015. Warto jednak pamiętać, że emotikony nie są dobrym pomysłem na hasło, o czym przekonał się jeden z użytkowników systemu OS X Yosemite.

W systemie OS X El Capitan nie istnieje możliwość ustawienia hasła zawierającego ikony Emoji. Niestety w poprzedniej wersji oprogramowania na komputery Mac - Yosemite - tego typu opcja istniała. Skorzystał z niej jeden z użytkowników i przy próbie logowania zorientował się, że nie ma on możliwości wprowadzenia swojego hasła z klawiatury.

emoji hasło

Dodatkowo użytkownik miał włączone zabezpieczenie dysku FileVault, co utrudniało rozwiązanie problemu. Najlepszym rozwiązaniem w jego przypadku było wejście w tryb Recovery i zainstalowanie z zewnętrznego nośnika klawiatury Emoji. Niemniej jednak przestrzegamy, aby ustawiać takie hasło, które można wpisać za pomocą standardowej klawiatury. Warto również w ustawieniach logowania włączyć opcję Pokazuj menu klawiatury na wypadek, gdyby fizyczne akcesorium uległo zepsuciu.

Źródło: The Next Web


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019