Smart Battery Case, czyli oficjalne etui dla iPhone'a 6 i 6S wyposażone w wbudowany akumulator pozwalający na wydłużenie czasu pracy telefonu, spotkało się z dość sporą krytyką ze strony internautów. Najwięcej kontrowersji wzbudził wygląd wspomnianego akcesorium, a konkretniej charakterystyczny "garb" w którym umieszczono dodatkową baterię. Jak to często bywa w takich sytuacjach niektóre firmy postanowiły wykorzystać zamieszanie wokół nowego produktu Apple do promowania swoich urządzeń.

Jako pierwszy zareagował ASUS, który opublikował za pośrednictwem serwisu Twitter grafikę porównującą iPhone'a wyposażonego w Smart Battery Case do "gołego" Zenfone'a Max, według której ten drugi produkt nawet bez pomocy dodatkowych akcesoriów jest w stanie zaoferować zauważalnie dłuższy czas rozmów, przeglądania internetu i odtwarzania wideo.

Kilka godzin później na zastosowanie podobnego manewru zdecydowało się LG, które postanowiło wyśmiać wygląd nowego akcesorium firmy Apple. Opublikowane przez nich zdjęcie modelu LG V10 z dopiskami "No bumps. Just goosebumps" oraz "A moment of silence for those experiencing a bumpy ride" stanowiło wyraźną aluzję do kształtu Smart Battery Case.

Źródło: 9to5Mac