Według najnowszych informacji, Samsung pracuje nad swoją pierwszą aplikacją na system iOS. Pozwoli ona użytkownikom iPhone'ów połączyć swój telefon z najnowszym smartwatchem koreańskiej firmy - Gear S2.

Zegarek Samsunga działa pod kontrolą systemu Tizen i na ten moment jest kompatybilny z kilkoma urządzeniami mobilnymi koreańskiego producenta oraz smartfonami z systemem Android. Prawdopodobnie spektrum możliwości Gear S2 zostanie jego ograniczone po połączeniu go z iPhonem. Wynika to z ograniczeń systemu iOS, które już wcześniej dotknęły smartwatche Pebble czy urządzenia naręczne z systemem Android Wear. Niemniej jednak zegarek Samsunga może przypaść wielu użytkownikom do gustu, co powinno zwiększyć sprzedaż Gear S2.

Zachęcamy do przeczytania recenzji zegarka Pebble Time autorstwa Krystiana Kozerawskiego oraz opisu działania systemu Android Wear po połączeniu z iPhonem, który popełniłem kilka tygodni temu.


Sam mam przyjemność testować od dwóch tygodni smartwatcha Gear S2 i jest to sprzęt, który zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż Apple Watch. Na tle konkurencji z Cupertino wyróżniają go ponad dwa dni pracy na baterii, wodoodporność oraz wygodna obsługa interfejsu za pomocą lunety (pierścienia na tarczy), która sprawdza się moim zdaniem lepiej niż koronka. Okrągły kształt również bardziej przypadł mi do gustu, gdyż wygląda bardziej naturalnie. Największą wadą jest jednak mniejsza ilość dodatkowych aplikacji niezależnych deweloperów na system Tizen.


Aktualizacja - 6 stycznia 2016 r.

Przedstawiciele firmy Samsung potwierdzili, że już w tym roku zegarek Gear S2 będzie można połączyć z urządzeniami z systemem iOS.

Źródło: Cult of Android