Rynek akcesoriów dla smartfonów i tabletów jest pewnie większy od samego rynku tych urządzeń. Dotyczy to także wszelkiej maści pokrowców, których wybór jest bardzo szeroki. Wyróżnić się tutaj można zarówno wykorzystanymi materiałami, jak i elementami konstrukcyjnymi, np. sposobem mocowania. Ciekawie na tym tle prezentuje się etui Access Case dla iPadów Air 1 i 2 marki Nodus Collection.

Access Case to bez wątpienia etui mające łączyć w sobie utylitaryzm i luksus. Wykonane jest bowiem z wysokiej jakości włoskiej skóry, a do tego z dbałością o drobne szczegóły, jak obszycia czy tłoczone logo marki po wewnętrznej stronie okładki.

Nodus Collection Access Case iPad Air

Testowany przeze mnie model posiada naturalne wykończenie skóry w kolorze orzecha, co niesie za sobą pewne konsekwencje. Z czasem na jej powierzchni pojawiać się bedą ślady użytkowania w postaci zarysowań czy otarć. Oczywiście ich ilość zależy od warunków, w jakich będziemy używać czy przenosić naszego iPada. Po miesiącu użytkowania na testowanej przeze mnie okładce pojawiło się już trochę zarysowań typowych dla tego materiału, nie są one głębokie i dodają one charakteru temu etui.

Nodus Collection Access Case iPad Air

Pokrowce z serii Access Case do mocowania urządzenia wykorzystują taśmę z mikroprzyssawkami. W wypadku testowanego przeze mnie pokrowca wystarczy tyko przyłożyć iPada w odpowiednim miejscu. Mikroprzyssawki trzymają iPada bardzo mocno. Porównując z innymi pokrowcami, które miałem okazję testować, a a które wykorzystywały plastikowe uchwyty przytrzymujące iPada, wypadło ono zdecydowanie lepiej. iPad trzyma się pewnie, co więcej, trzeba się wysilić, by odkleić go od wspomnianej taśmy. Oczywiście w tym wypadku nie ma mowy o żadnym kleju, na iPadzie nie zostaje żaden ślad. NIe ma też problemu z ponownym zamocowaniem go w tym etui. Taśma z mikroprzyssawkami jest wielokrotnego użytku.

Nodus Collection Access Case iPad Air

Etui Access Case ma formę okładki, której skrzydła są nieznacznie większe od samego iPada. Wygląda to bardzo dobrze, jednak z drugiej strony powoduje, że dostęp do przycisków regulacji natężenia dźwięku i usypiania jest nieco utrudniony.

Nodus Collection Access Case iPad Air

W podobny sposób do mocowania iPada rozwiązano zamykanie okładki. Nie zdecydowano się na element magnetyczny, który przylegałby do ramki ekranu, dodatkowo odpowiednio wybudzając lub usypiając iPada. Okładkę w pozycji zamkniętej przy ekranie utrzymuje niewielka gumowa nakładka z mikroprzyssawkami. Przyznam, że przez pierwsze kilka dni używania miałem wrażenie, że okładkę przyklejam do ekranu, obawiając się tego, że po jej odklejeniu zostaną na nim ślady. Podobnie jednak, jak w przypadku mocowania iPada nie ma tutaj mowy o żadnym kleju. System mocowania nie zostawia żadnych śladów na przednim panelu. Osobiście jednak wolałbym mocowanie magnetyczne. Muszę bowiem pamiętać o usypianiu iPada przed zamknięciem okładki i wybudzać go ręcznie po jej otwarciu.

Nodus Collection Access Case iPad Air

W orientacji poziomej etui Access Case może być wykorzystywane jako stojak - nie wyobrażam sobie obecnie tego typu akcesorium bez tej prostej funkcji. Tylne skrzydło okładki jest w połowie przełamane, co pozwala na jego odpowiednie zagięcie i wykorzystanie w charakterze podpórki. Sam iPad zahaczany jest dodatkowo o pasek skóry po wewnętrznej stronie przedniego skrzydła.

Nodus Collection Access Case iPad Air

Nodus Collection Access Case dla iPadów Air 1 i 2 to konstrukcja ciekawa, która może zainteresować osoby ceniące sobie świetny wygląd, lubiące skórę i mające przy tym gruby skórzany portfel. Etui kosztuje bowiem 142 €. Warto jednak wstrzymać się z jego zakupem do najbliższego piątku. Tego dnia rusza bowiem kilkudniowa 25% promocja na wszystkich akcesoria marki Nodus Collection.

Więcej o Nodus Collection Access Case dla iPadów Air 1 i 2 przeczytacie na stronie producenta.