Znalezienie odpowiedniego noclegu to problem, z którym w redakcji MyApple spotykamy się wielokrotnie w ciągu roku. Dużo podróżujemy na wszelkiego rodzaju targi i konferencje, co niemal zawsze wiąże się z potrzebą zatrzymania się na miejscu na noc. Zwykle przeszukujemy w tym celu różnego rodzaju strony internetowe, które pozwalają na zarezerwowanie noclegu. Można jednak zrobić to szybciej, prościej i do tego niemalże w całości na iPhonie. Wszystko za sprawą aplikacji HotelsCombined.

Hotels Combined jest swego rodzaju rozszerzeniem serwisu o tej samej nazwie, będącego rozbudowaną wyszukiwarką hoteli, która zbiera oferty z różnego rodzaju stron internetowych, jak m.in. booking.com, hrs.com czy hotels.com. W sumie informacje te dotyczą ponad 800 tysięcy różnych miejsc noclegowych, od hoteli, przez hostele, domy gościnne, aż po ośrodki wypoczynkowe.

Hotels Combined

Program ma przejrzysty interfejs, pozwalający na wygodne przeszukiwanie oferty. Wyniki wyszukiwania wyświetlane są w czytelny sposób. Dodatkowo można z nich odfiltrować te, które spełniają określone przez nas kryteria. I tak poszukiwania możemy zawęzić do konkretnego miejsca, np. lotniska, dzielnicy, wybranym punkcie orientacyjnym, czy szerzej - konkretnego mieście, a także maksymalnej ceny, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za noc.

Wśród innych kryteriów wspomnieć wypada o dacie (możemy podać zarówno dzień przyjazdu, jak i wyjazdu z danej miejscowości), liczbie gości i pokoi. Samą listę wyników wyszukiwania możemy jeszcze posortować, np. w zależności od ceny, oceny, popularności, rodzaju obiektu itp. Liczba wyników zależy oczywiście od miejsca, w którym szukamy noclegu. Zwykle jednak program znajduje naprawdę sporo hoteli. Możemy przeglądać je w formie listy lub bezpośrednio na mapie.

Hotels Combined

Bardzo wygodną funkcją jest możliwość szybkiego przeszukania bazy miejsc noclegowych w mieście, w którym właśnie się znajdujemy. Wystarczy stuknąć w duży przycisk „Noclegi w pobliżu na dzisiaj”. Przydać się to może zwłaszcza wtedy, kiedy podczas podróży wylądujemy w zupełnie nieznanym na miejscu.

Hotels Combined

Program serwuje także szczegółowe informacje o interesujących nas hotelach, włącznie z ich opisem, zdjęciami, ilością wolnych pokoi, cenami, a także ocenami osób, które w nim się zatrzymały. Interesujące nas hotele możemy dodać do ulubionych.

Przed dokonaniem rezerwacji aplikacja informuje także o tym, ile udało nam się zaoszczędzić, w porównaniu do ceny, jaką pewnie musielibyśmy zapłacić rezerwując nocleg bezpośrednio w wybranym hotelu. HotelsCombined to, jak już wspomniałem, wyszukiwarka. Sam proces rezerwacji odbywa się co prawda w aplikacji, ale na wyświetlonej w niej stronie wybranego portalu bookingowego.

Aplikacja HotelsCombined dla iPhone'a i iPada dostępna jest w App Store za darmo.