Firma Logitech posiada w swojej ofercie całkiem pokaźną kolekcję akcesoriów zaprojektowanych z myślą o współpracy z urządzeniami mobilnymi. Już niedługo jej katalog powiększy się o dwa kolejne produkty tego typu - klawiaturę i etui dla iPada Pro.

Mimo iż nowe akcesoria zaliczać się będą do rodziny produktów Logi, to jednak ich wygląd różni się dość znacznie od poprzednich produktów z tej serii. Zamiast kątów prostych i grubej warstwy tworzywa sztucznego zobaczymy tu więc zaokrąglone rogi i znacznie cieńszy, elastyczny materiał. Pierwszym z dwóch nowych akcesoriów jest CREATE Backlit Keyboard Case, czyli ochronne etui wyposażone dodatkowo w pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę, pełniącą przy okazji funkcję osłony ekranu. Urządzenie te łączy się z tabletem za pomocą złącza Smart Connector, dzięki czemu klawiatura będzie automatycznie gotowa do działania gdy tylko ustawimy tablet w pozycji do pisania. Wspomniane złącze posłuży też do zasilania akcesorium.

Drugim akcesorium dla iPada Pro zaprezentowanym przez firmę Logitech jest CREATE Protective Case, będące w gruncie rzeczy tym samym etui pozbawionym klawiatury. Brak klawiszy na wewnętrznej stronie osłony ekranu pozwoli za to na swobodną regulację kąta nachylenia tabletu.

Klawiatura CREATE Backlit Keyboard Case została wyceniona przez producenta na $149.99, natomiast etui CREATE Protective Case będzie kosztować $79.99. Oba produkty powinny pojawić się jeszcze w tym miesiącu w salonach firmowych Apple oraz sklepach internetowych.

Źródło: Logitech