TAG Heuer - szwajcarki producent słynący z ekskluzywnych zegarków - zaprezentował na dzisiejszej konferencji swojego pierwszego smartwatcha. Model Connected powstał przy współpracy z firmami Intel oraz Google, dlatego też będzie on obsługiwany przez system Android Wear.

Smartwatch należy do rodziny zegarków Carrera, a co za tym idzie - wyróżnia go typowy dla serii design. Nowy produkt szwajcarskiego producenta napędza procesor Intel o taktowaniu 1,6 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Ponadto urządzenie wyróżnia 1,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 300 x 300 pikseli, który został zabezpieczony szafirowym szkłem. Jest ono także odporne na wodę i kurz. Akumulator o pojemności 410 mAh ma pozwolić na 25 godzin pracy. Warto dodać, że smartwatch będzie można połączyć ze smartfonami z Androidem (4.3 i nowszy) oraz iOS (8.2 i nowszy).

Smartwatch firmy TAG Heuer trafi do sprzedaży już 12 listopada w cenie 1500 dolarów. Po dwóch latach jego użytkownicy będą mogli za dopłatą wynoszącą dodatkowe 1500 dolarów wymienić sprzęt na klasyczny, analogowy zegarek z serii Carrera. Należy przyznać, że jest to ciekawe rozwiązanie, które z pewnością miło by przyjęli posiadacze zegarka Apple Watch Edition. O pracach nad smartwatchem TAG Heuera informowaliśmy Was już osiem miesięcy temu.

Źródło: The Verge