Klienci, którzy uwierzyli w hasło „Właśnie nadeszła przyszłość telewizji" i kupili najnowszą generację telewizyjnej przystawki firmy z Cupertino, logując się na tym urządzeniu za pomocą polskiego Apple ID napotkali bardzo kuriozalną sytuację - Apple TV nie pozwala na kupowanie i wypożyczanie filmów z iTunes. Tak jak pisaliśmy wcześniej, problem ten może wynikać z braku usługi iTunes Movies in the Cloud w Polsce, która pozwala na przechowywanie kupionych filmów w chmurze i dostęp do nich z każdego urządzenia z systemem iOS, OS X i tvOS. Mimo wszystko istnieje możliwość, aby korzystając z nowego Apple TV odtwarzać filmy i programy telewizyjne z iTunes. W tym celu należy skorzystać z urządzenia z systemem iOS oraz funkcji AirPlay, która umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki, zdjęć i video na Apple TV.

Oba urządzenia muszą być połączone z WiFi i choć system iOS od wersji 8 pozwala na bezpośrednią komunikację „peer-to-peer” pomiędzy urządzeniami za pośrednictwem AirPlay bez połączenia z tą samą siecią, to w tym przypadku wymagane jest użycie nowszej generacji mobilnych urządzeń. Najnowsza generacja Apple TV pozwala na łatwą konfigurację WiFi poprzez opcję automatycznej synchronizacji ustawień z naszym iPhonem, dlatego możemy mieć pewność, iż oba urządzenia działają w jednej sieci.

Na początku należy się upewnić, czy w ustawieniach naszego Apple TV została włączona funkcja AirPlay. Jeżeli tak, to następnym krokiem jest jej uruchomienie na urządzeniu z iOS. W tym celu należy wykonać na nim gest machnięcia w górę od dołu ekranu, aby otworzyć centrum sterowania i wybrać ”AirPlay". Jako, że w ten sposób możliwe jest strumieniowanie materiałów nie tylko do Apple TV, to, jeżeli posiadamy inne kompatybilne z funkcją AirPlay urządzenia, zostaną one wyświetlone w tym miejscu. Wybieramy to, które pozwoli nam na odtworzenie filmów z iTunes na naszym telewizorze, czyli przystawkę Apple TV.

Teraz pozostaje już tylko włączyć iTunes na naszym iPhone'ie, iPadzie lub iPodzie Touch, wybrać film, wcisnąć Play i obejrzymy go na naszym telewizorze za pośrednictwem Apple TV.

Grafika nagłówka pochodzi z filmu Star Wars IV: Nowa Nadzieja w reżyserii G.Lucasa