Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

scsi aha 2940 UW w G3 B&W


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 simone

simone
  • 143 posts
  • Skądkrakow

Posted 25 August 2005 - 22:02

Mam jakis niezrozumialy dla mnie problem: kupilem kontroler scsi adaptev aha 2940 UW , przeflashowalem na mac (firmware 4.1); do kontrolera podpiety jest dyk IBM 18 GB 10000 RPM. Wszystko robilem na desktopie G3 szarym - dzialal jak zloto skopiowalem 9-ke, ustawilem jakos startowy,wypiąłem ide i wszystko gralo. Potem wsadzilem go (tz caly zestaw) do G3 B&W i ...lipa. Dysk dziala jako drugi pod X ka ale jakoś sys nie ma szans zeby wystartowal, instalacja X tez odpada bo po resecie jak gdyby nie widzial juz systemu lub jego czesci i zaczyna od nowa. Jako systemowy z 9.1 tez nie rusza, a na szarym G3 cholerstwo dziala....ktos moze mial podobne przypadlosci?? Oczywiscie jak nie naprawie mojej zabawy w podkrecanie procesora to wiedza ta nie zda mi sie na wiele....

Proszę, zwracaj uwagę na ortografię i interpunkcję, której już kolorem nie wyrózniałem. O literówkach nawet nie wspominam. Naprawdę , o wiele lepiej czyta się posty kiedy są napisane w miarę poprawnie. Moderator.

#2 _sys

_sys
  • 2046 posts
  • SkądB-stok i okolice

Posted 25 August 2005 - 22:34

A przed tym wypadkiem z podkręcaniem ten kontroler działał z makiem B&W? Bootowanie z dysku IDE na którym jest mac os 9 nie działa?

#3 simone

simone
  • 143 posts
  • Skądkrakow

Posted 25 August 2005 - 22:37

na razie nie mam mac os 9.1 a tym bardziej dysku z nim...nawet nie wiem czy na dniach bede mial, a juz bym dowiedziec sie czy komputer jest na smietnik czy nie!! zjadaja mnie rozterki! tak kontroler dzialal z B&W jeno nie chcial za cholere sie postawic jako startowy - ale na szary tak.

#4 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 posts
  • Skądsskątowni

Posted 31 August 2005 - 17:28

hihihi Sprawa banalnie prosta - ten kontroler nie obsługuje OSX! "Najniższy" to firmowy U2W (wersja specjalnie produkowana dla Apple, montowana firmowo w B&W), lub ewnetualnie U2W też powinien chodzić, więcej (i pełną listę) znajdziesz na stronach Adaptec'a (sorki ale nie mam linku pod ręcom)

#5 hwojtek

hwojtek
  • 1273 posts
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Posted 31 August 2005 - 18:05

http://www.adaptec.c...c_osx_infoextra

#6 simone

simone
  • 143 posts
  • Skądkrakow

Posted 31 August 2005 - 20:00

przepraszam ale ten kontroler DZIALA pod X (aktualnie 10.3.9) mam zalozony dysk, ktory jak najbardziej sluzy mi aktualnie (nawet widze go na pulpicie) flasch-owalem go firmware 4.1




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users