Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Telewizor LCD czy Plazma ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:34

Witam, może wy mi pomżecie bo ja kompletnie się nie oreintuje, a mnogość wyboru przyprawia o zawrót głowy. Jjaki telewizor LCD 32cale lub plazme 42cale w cenie do 3500zł polecili byście. I czy kupywać teraz czy wstrzymać się z zakupem do stycznia. Ewentualnie na jakie cechy zwracać uwage przy zakupie.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:43

Najpierw musisz podjąć decyzję jakiej wielkości chcesz telewizor. Następnie musisz zdecydować się czy chcesz kupić telewizor LCD czy plazmowy z tym że plazm nie robią mniejszych niż 42 cale a LCD z reguły nie ma większych niż te 42 cale. Plazmowy telewizor jest lepszy do filmów, ma lepszą czerń (wręcz idealną). Telewizor LCD ma ostrzejszy obraz statyczny (jeśli planujesz podłączanie telewizora do komputera to tylko LCD), pobiera dużo mniej prądu. Jak już podejmiesz decyzję co do wielkości i technologii zastosowanej idź do sklepu typu MediaMarkt i po prostu porównaj ceny i parametry konkretnych już modeli. Najlepiej aby miał złącze HDMI i był HD Ready. Ja osobiście jakbym miał kupować to z LCD celowałbym w jakiegoś Samsunga a jeśli pazma to chyba Pioneer.

#3 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:50

Nie planuja podłączenia do komputera, telewizor ma służyć do oglądania telewizji oraz filmów. Jak nazbieram na Wii to i do grania :D. Jak to jestt plazmy mają znacznie mniejszą rozdzielczość wyświetlanego obrazu niż LCD. Czy w cenie do 3500zł kupi coś sensownego i dobrego ?

#4 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:55

jeżeli masz zimno w domu, a twoje rachunki za prąd są względem ciebie zbyt niskie, polecam plazmę, jeśli natomiast jesteś oszczędnym i zimnolubnym człowiekiem, polecam LCD :)

#5 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:57

Nie mam ani plazmy, ani LCD, ale jeżeli Ci się to na coś przyda to moi znajomi dzielą się na tych co wymienili już plazmę na LCD i na tych co mają w planie co zrobić. W ich zgodnej opinii LCD mniej męczy przy dłuższym oglądaniu. (dla części z nich, to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu).

#6 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:09

Tak czy tam o wadach i zaletach każdej z technologi i więksa jest żywotność LCD. Więc wydaje mi się że zdecyduje się na LCD 32cale wzupełności wystarczą. Teraz pytanie jaki model LCD do 3500zł wybrać. :/

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:24

Myślę że znajdziesz kilka 32" LCD w tej cenie. Idź do sklepu poproś o wskazanie 32" LCD z HDMI i HD Ready i zobacz, który Ci się podoba, który ma ładniejszy obraz, itp. Nie orientuję się dokładnie ale podejrzewam że matryce produkują ze dwie firmy (Samsung? Philips?) więc główną różnicą będzie zapewne design.

#8 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:25

Plazma w cenie 3500 zł to raczej będzie 800x480, więc słaba rozdzielczość. Pod tym względem doradzałbym LCD raczej - tylko, że 32" to trochę mało...

jeżeli masz zimno w domu, a twoje rachunki za prąd są względem ciebie zbyt niskie, polecam plazmę, jeśli natomiast jesteś oszczędnym i zimnolubnym człowiekiem, polecam LCD :)


Urban legend.

#9 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:31

Plazma w cenie 3500 zł to raczej będzie 800x480, więc słaba rozdzielczość. Pod tym względem doradzałbym LCD raczej - tylko, że 32" to trochę mało...



Urban legend.


dlaczego tak uwazasz? Plazma zuzywa mniej wiecej 250W. To ponad dwa razy wiecej od mojego CRT. LCD ma zuzycie w okolicach 50W.

#10 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:41

Plazma ma niezły lans na najlepszym chyba forum, Tam sobie poczytasz, że plazma ma lepszą czerń i inne takie. Ale ja sam polazłem do sklepu, pogapić się na sony bravie, i...
Plazma jest do bani przy sygnale HD! Natomiast LCD jest do bani przy sygnale SD (czyli zwyłej telewizji) -- wokół łbów i napisów np. w TVN 24 pojawiają się wnerwiające poświatki. Natomiast przy HD wymiata (mam takie podejrzenie, że sygnał HD jest już jakoś moderowany pod wyświetlacze LCD...).
A co do tego, kto wygra, to wątpliwości nie ma. LCD -- możesz podkręcić tak jasność, że ci gały wypali. A lud to uwielbia, szczegóły w cieniach lud ma w zadku.

#11 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:49

dlaczego tak uwazasz? Plazma zuzywa mniej wiecej 250W. To ponad dwa razy wiecej od mojego CRT. LCD ma zuzycie w okolicach 50W.


Sprawdź jeszcze raz, plazma porównywalnego rozmiaru zużywa o jedną standardową żarówkę prądu więcej od LCD.
Dla przykładu - zużycie prądu w moim LCD komputerowym to okolice 110W.

#12 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2006 - 13:55

Sprawdź jeszcze raz, plazma porównywalnego rozmiaru zużywa o jedną standardową żarówkę prądu więcej od LCD.
Dla przykładu - zużycie prądu w moim LCD komputerowym to okolice 110W.


http://www.tomshardw..._plasma-06.html
Moj CRT 32" Philipsa zuzywa 100W

#13 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudnia 2006 - 14:05

http://www.tomshardw..._plasma-06.html
Moj CRT 32" Philipsa zuzywa 100W


Artykuł sprzed półtora roku to nienajlepsze źródło informacji o technologiach które cały czas się zmieniają. Polecam spojrzeć na specyfikacje techniczne u producentów po prostu.
Wszystko oczywiście zależy od konkretnego modelu i wychylenia zdarzają się w kązdej technologii w każdą stronę, ale różnice nie są tak astronomiczne jak to zostało zobrazowane wcześniej.

#14 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2006 - 14:41

Co nie zmienia faktu ze plazma jest bardziej pradozerna od LCD. Ja osobiscie bym nie kupil plazmy, moim zdaniem LCD jest lepsza technologia. Zreszta przy obecnej ilosci kanalow HD poczekalbym z kupnem. Poza tym wchodzi Laser TV tak a'propos zmieniajacych sie technologii.

#15 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 08 grudnia 2006 - 14:52

A co do czasu pracy, to srednia jednej plazmy przy uzywaniu ok 5-6 h dziennie to ponad 15 lat, a tak dlugo to chyba jej trzymal nie bedziesz :?: Tak wiec czasem zywotnosci sie wogole nie przejmuj. Plazma lepsza do TV i DVD, LCD do kompa HD DVD/Blue Ray, do konsol tak samo. Chociaz w tej cenie to ja kupilbym telewizor CRT HD z krotkim kineskopem, ktory jakoscia bije na glowe wszystkie plazmy i LCD z tej polki cenowej. pozdr.

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudnia 2006 - 15:18

Co nie zmienia faktu ze plazma jest bardziej pradozerna od LCD. Ja osobiscie bym nie kupil plazmy, moim zdaniem LCD jest lepsza technologia. Zreszta przy obecnej ilosci kanalow HD poczekalbym z kupnem. Poza tym wchodzi Laser TV tak a'propos zmieniajacych sie technologii.


No jest, ale nic z tego nie wynika, nie powinien to być argument decydujący o wyborze.
Laser, SED, OLED - też z tego nic nie wynika dla tego teamu.

Chociaz w tej cenie to ja kupilbym telewizor CRT HD z krotkim kineskopem, ktory jakoscia bije na glowe wszystkie plazmy i LCD z tej polki cenowej.


Porównywałeś na własne oczy? Z tego co sam wyczytałem (nie widziałem) to te slimy mają straszne problemy z geometrią.

#17 Riccardo

Riccardo
  • 122 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2006 - 15:51

No jest, ale nic z tego nie wynika, nie powinien to być argument decydujący o wyborze.


jak sie rozwaza za i przeciw to jednak jest to ewnien argument. Dobra, nie bede sie upieral przy swoim, ja bym plazmy nie kupil i tyle.

#18 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 grudnia 2006 - 22:18

odradzam plazme . ma jedna bardzo wazna wade . w miejscach gdzie sa jasne loga gdy dlugo ogladasz 1 kanal nastepuje przepalenie obrazu . po 2 latach /lub roku bedziesz miał*np logo tvn nawet po wylaczeniu telewizora :D

#19 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 08 grudnia 2006 - 22:20

LCD,LCD,LCD,LCD :)

#20 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 08 grudnia 2006 - 22:34

U mnie ktoś z rodziny zdaje się poluje na jakiegoś LG LCD za 4000 z mediamarktu na promocji... Ale nie wiem dokładnie co to... podobno fajne i ma już te wszystkie bajery typu HD itp... nie wiem bo na telewizorach to się zbytnio nie znam :)

#21 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 08 grudnia 2006 - 23:58

Ja mam plazme Samsunga bodajze 85" albo 50" i do filmow jest znakomita. Jezeli nie zamierzasz podlaczac komputera pod telewizor i nie obchodzi cie pobor pradu bierz plazme. Jezeli jednak bedziesz podlaczal komputer pod telewizor i obchodzi cie, ze plazma Ci bedzie zzerac 800W minimum to bierz LCD, ktory jest o wiele wiele drozszy.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 grudnia 2006 - 09:58

odradzam plazme . ma jedna bardzo wazna wade . w miejscach gdzie sa jasne loga gdy dlugo ogladasz 1 kanal nastepuje przepalenie obrazu . po 2 latach /lub roku bedziesz miał*np logo tvn nawet po wylaczeniu telewizora :D


Nowe plazmy mają systemy zabezpieczające przed wypalaniem.

Ja mam plazme Samsunga bodajze 85" albo 50" i do filmow jest znakomita. Jezeli nie zamierzasz podlaczac komputera pod telewizor i nie obchodzi cie pobor pradu bierz plazme. Jezeli jednak bedziesz podlaczal komputer pod telewizor i obchodzi cie, ze plazma Ci bedzie zzerac 800W minimum to bierz LCD, ktory jest o wiele wiele drozszy.


85" albo 50", kto by tam zwracał uwagę na takie szczegóły, nie?
No, 800W - może jeszcze kilka dziewic zjada żeby zaspokoić apetyt?

#23 fqq

fqq
  • 51 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 09 grudnia 2006 - 11:17

imo najlepszym wyjsciem jest LCD conajmniej 720p, za 3500 nie kupisz plazmy hd ready(z tego co przejrzalem na szybko, mniej wiecej w tych granicach cenowych ekrany maja rozdzielczosc 852 x 480), a to jednak przyszlosc. osobiscie polecam samsunga, ostatnio widzialem 26 cali 720p z wejsciem HDMI za 1900 zl.

#24 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2006 - 11:29

26 cali to mało w dzisiejszych czasach. iMac ma 24 :D

#25 fqq

fqq
  • 51 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 09 grudnia 2006 - 11:51

a to tylko przyklad byl ze za nie duze pieniadze mozna kupic .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych