Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp i pilot i niewykryte urzadzenia i treminal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:25

Witam Wlasnie wczoraj kupilem Sobie nowego MacBook. Niestety musialem zainstalowac od razu Windowsy bo mimo ze docelowo chce przesc na MAC OSa to jednak mam kilka programow ktore pracuje tylko na Windowsie i musze ich niestety uzywac. Mam do zgromadzoncyh kilka pytan na ktore nie znalazlem odpowiedzi. 1. Czy da sie w jakis sposob zrobic na Windowsie uzytek z pilota dostarczanego z Mackiem? 2. Co to za urzadzenia ktorych nie wykryl windows nawet po zainstalowaniu sterownikow z nowego boot camp mam takie dwa - Nieznane urzadzenie - PCI Device 3. Chcialbym miec mozliwosc pod Mac OSem administracji serwerami Windowsowymi jest pod Mac OS jakis odpowiednik klienta terminala windowsowego (mstsc) Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

#2 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2006 - 10:43

Prosze o jakas odpowiedz. I dodaje jeszcze jedno pytanie. Jak pod Windowsem wlaczyc klikanie w tuchpad bo pod Maciem dziala a pod Windows nie i trzeba klikac w przyciski.

#3 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudnia 2006 - 17:43

To nieznane urządzenie jest produkcji Intela (można odczytać z Vendor Code), według tego co doczytałem może to być Enhanced SpeedStep. Pewnie jak wyjdzie nowy Boot Camp, uzupełnią lukę ;-)

#4 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2006 - 22:07

A wiesz czy jakis uzytek mozna zrobic z pilota?

#5 esha

esha
  • 8 postów
  • Skądwrocław

Napisano 15 grudnia 2006 - 20:12

Co jeszcze nie działa, do czego brak sterowników? Czytałęm, że np podświetlanie klawiatury, chociaz to najmniejszy problem, bez pilota też można żyć, ale ten brak klikania w touchpad musi być irytujące. Zastanawiam się nad kupnem, ale czekać na nowego boot campa, który wyjdzie za jakieś pół roku to trochę długo.

#6 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2006 - 10:54

Chyba wsztystko pozostale dziala. Ale bywa irytujace. - Mianowicie prawy klik na tuchpadzie to polozenie 2 palcow na tuchpad i normalne klikniecie. - Polskie literki w Windows uzyskuje sie uzywajac na raz lewego alt + crtl + literka. Najwiekszy problem to to ze pod niektore z tych skrotow popodpinane sa funkcje w Word np. - Brak klawisza DEL, mozna Sobie podmapowac jedno z jabluszek pod DEL - Brak klawisza INS - ja uzywalem skrotow SHIFT INS i CRTL INS do kopiowania - Brak klawisza Print scr. Wygodne byly dla mnie szybkie zrzuty ekranu. To chyba Tyle reszta dziala i jest super.

#7 McYack

McYack
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2006 - 13:29

3. Chcialbym miec mozliwosc pod Mac OSem administracji serwerami Windowsowymi jest pod Mac OS jakis odpowiednik klienta terminala windowsowego (mstsc)


http://www.microsoft...lgnosysreq=True

#8 esha

esha
  • 8 postów
  • Skądwrocław

Napisano 16 grudnia 2006 - 13:48

Chyba wsztystko pozostale dziala.
Ale bywa irytujace.
- Mianowicie prawy klik na tuchpadzie to polozenie 2 palcow na tuchpad i normalne klikniecie.
- Polskie literki w Windows uzyskuje sie uzywajac na raz lewego alt + crtl + literka.
Najwiekszy problem to to ze pod niektore z tych skrotow popodpinane sa funkcje w Word np.
- Brak klawisza DEL, mozna Sobie podmapowac jedno z jabluszek pod DEL
- Brak klawisza INS - ja uzywalem skrotow SHIFT INS i CRTL INS do kopiowania
- Brak klawisza Print scr. Wygodne byly dla mnie szybkie zrzuty ekranu.

To chyba Tyle reszta dziala i jest super.


Nie wbijałem się nigdy w widnowsa na tyle by mapować klawisze. Do tego jest jakiś dodatkowy soft? Poza tym jak uzyskać ten "insert" bo z opisu nie zrozumiałem. A printscreenu też na co dzień używam, niestety...

#9 McYack

McYack
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2006 - 16:19

W opisie nie było nic o uzyskiwaniu Inserta, była tylko informacja o tym że autor korzystał ze skrótów Shift ins, ctrl ins do kopiowania i wklejania. Oczywiście można korzystać z ctrl c, ctrl v, ale przyzwyczajenia zmienić ciężko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych