Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail - potwierdzenie dostarczenia wiadomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 yaduhin

yaduhin
  • 76 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 stycznia 2010 - 12:47

Hej : ) Przesiadłem się niedawno z Thunderbirda na Jabłuszkowego Maila. Domyślnie w TB miałem ustawioną opcję otrzymywania maila z potwierdzeniem, że ktoś dostał (odczytał, wyświetlił) mojego maila. Szukałem w preferencjach Maila, ale nigdzie nie mogę znaleźć podobnej opcji... Jestem ślepy? :) Jarek

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 stycznia 2010 - 12:58

Nie - standardowo Mail nie ma takiej opcji. Jedyny patent na ten "problem" opisano jakiś czas temu tutaj: Potwierdzenia odbioru w programie Apple Mail

#3 yaduhin

yaduhin
  • 76 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 stycznia 2010 - 13:04

Sprawdzę to - dzięki : )

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 stycznia 2010 - 18:33

Jak to dobrze, że nie ma… Te żądania potwierdzeń są okropnie denerwujące.

#5 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 stycznia 2010 - 18:41

Denerwujące to mało powiedziane ;) U mnie zawsze było słychać głośnie "Noż k....." i za każdym razem klikałem w NIE.

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 stycznia 2010 - 18:44

Luz, mail.app i tak tego nie odsyła, także jesteśmy wolni od namolnej bandy outlookowców :P

#7 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 08 września 2010 - 17:39

Jasne, jak uzywasz poczty rozrywkowo to napewno się nie przydaje - wtedy generalnie nic się nie przydaje poza opcją kolorowej papeterii ;) Dzis niestety przezylem to samo rozczarowanie co kolega, poniewaz tej opcji Mail nie ma. Poza tym nie tylko produkty Microsoftu umozliwiaja taka opcje, np. w Novell Groupwise tej opcji używałem cały czas. Przynajmniej wiemy, czy ktoś odczytał naszą wiadomość, czy też nas kompletnie zignorował. To często jest argument przy ew. niejasnościach, kto się opierdala.

#8 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 września 2010 - 17:47

limo - brawo!

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 września 2010 - 18:48

Jak już koniecznie chcesz wkurwiać innych tymi debilnymi potwierdzeniami to proszę bardzo:
powiadamienie o dotarciu e-maila

Proponuję zamiast właśnie tej wspomnianej papeterii dla zabawy, bo chyba nie masz zamiaru wkurzać tym poważnych ludzi.

#10 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 września 2010 - 18:52

bez tego sie nie da pracowac. Jak kolega wspomnial to podstawa zorganizowanej pracy w grupie.

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 września 2010 - 18:58

Bzdury, ale szczerze to współczuję. Chociaż to kwestia organizacji i chyba zaufania do współpracowników, pracowałem w grupie i nigdy nikt nie miał potrzeby tego ustrojstwa załączać, a wszyscy mieliśmy outlooki także było to proste. Także jak widać można i bez tego, a robota szła do przodu, jak ktoś ma zamiar się obijać to Ci kliknie TAK i ma i tak to gdzieś, przeczyta jutro, także w czym to ma niby pomóc. Poza tym bardziej stresogenne to jest. Ale róbta jak chceta.

#12 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 08 września 2010 - 20:46

Podstawa pracy w grupie to wspólny kalendarz, powiadamianie o urlopie, ustawiane automatyczne odpowiedzi, request tracker. Przeglądanie firmowej skrzynki jest obowiązkiem a nie takie pierdu-pierdu. Jak kliknę NIE to co? Nie ma mnie? Nie czytałem? Nie zrobię?

#13 chiefer

chiefer
  • 141 postów

Napisano 08 września 2010 - 23:10

Mylicie się. Ta opcja jest niezwykle przydatna gdy np. potrzebujesz potwierdzenia że klient otrzymał ofertę. Wiesz że komunikacja przebiega poprawnie. A czasami jest to doskonały dupo-chron jak klient się wypiera że 'nic takiego nie dostałem'.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 września 2010 - 07:43

Najśmieszniejsze jest to, że dostajecie 'potwierdzenie przeczytania' nawet wtedy, kiedy odbiorca (Pan Klient, aj waj!) tylko kliknie na maila, wyśle dla świętego spokoju to irytujące potwierdzenie, a na treść maila nawet nie rzuci okiem ;-)

#15 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 09 września 2010 - 15:23

No tak - tradycyjnie znajdzie sie grono dla, ktorego brak danej opcji uznaje za jej zalete pod OSXem ;) Gdyby Apple omylkowo usunelo z wszystkich obecnych laptopow ekran (bez zaoferowania substytutu) to tez byscie to uznali za zajebiste posunięcie w pierwszym odruchu ;-) To, ze akurat panu X nic przydaje dana opcja to nie znaczy, ze nie ma jej nie byc dostepnej dla pana Y. Poza tym, nie po to sie kupuje user-friendly Maca, zeby tracic czas na zabawe w Terminalu. Rozwiazanie juz dawno znalazlem, tylko po co tracic czas na tak oczywiste rzeczy. W duzej organizacji tego typu wynalazki sie przydaja (zreszta w malej rowniez) i ciezko mowic o 100% zaufaniu, jezeli codziennie komunikujesz sie z roznymi osobami w roznych stronach swiata i nie siedzicie w tym samym budynku. Najwazniejszy jest status, ze wiadomosc doreczono do adresata, a co z nia zrobi to juz jego broszka. Tak samo jest z poleconym na poczcie (chocby zawiadomienie sadowe). Nie wiem - wysylajac np. swoje dokumenty aplikacyjne do potencjalnego pracodawcy nie obchodzi Was co sie dzieje z Wasza wiadomoscia ? Bo mnie tak. Bardziej lopatologicznie juz sie tego nie da ujac. Kolega zreszta doskonale dal przyklad - to sa wlasnie tzw. dupochrony :)

#16 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 września 2010 - 15:34

Najwazniejszy jest status, ze wiadomosc doreczono do adresata, a co z nia zrobi to juz jego broszka. Tak samo jest z poleconym na poczcie (chocby zawiadomienie sadowe).


Dokładnie tak jak kolega mówi.
Trzeba zauważyć, że odesłanie prostego @ zwrotnego "Ok. zrozumiałem", trwa dłużej i jest bardziej skomplikowane niż kliknięcie na potwierdzenie odbioru, czyli przyjęcia do wiadomości bez sprzeciwu.

Do organizacji w team'ie służą zupełnie inne narzędzia niż proste potwierdzenie odbioru i zamknijmy ten śmieszny temat.
Są różne techniki organizacji pracy i doświadczenie życiowe uczy, że nie należy podważać innych bo można się zdziwić wyłącznie swoją niedoskonałością :)

#17 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 września 2010 - 15:39

No tak - tradycyjnie znajdzie sie grono dla, ktorego brak danej opcji uznaje za jej zalete pod OSXem

Gdyby Apple omylkowo usunelo z wszystkich obecnych laptopow ekran (bez zaoferowania substytutu) to tez byscie to uznali za zajebiste posunięcie w pierwszym odruchu

oj wypraszam sobie, akurat ja jestem daleki od zachwalania apple na każdym kroku.

Otóż gdy pracowałem w takiej większej grupce programistów rozsianych po całym świecie, tam było w domyśle, że skoro ktoś nie odpisał to znaczy że się zgadza i wie o co chodzi, a skoro miał pytanie to odpisywał, i kompletnie nie wiem w czym by tu miały te potwierdzenia pomóc.

#18 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 09 września 2010 - 16:28

Napiszcie proszę o co afera. Kolega napisał że JEMU brakuje tej opcji. Czy to znaczy że ON NIE POWINIEN mieć innego zdania niż WY i niekoniecznie mieć swoje własne, INDYWIDUALNE potrzeby?

#19 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 09 września 2010 - 16:44

Wlasciwie to o nic :)

#20 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 września 2010 - 17:50

ale jaka afera.

#21 czogori8611

czogori8611
  • 4 postów

Napisano 09 września 2010 - 21:53

Witam, Jestem nowy na forum i zaprzyjaźniam się z Mac OS 10.6.4, mam problem z skonfigurowaniem Mail'a do korzystania z serwera firmowego wykorzystując funkcję MS Exchange tzw "Outlook anywhere" czyli łączenia z serwerem proxy dla Exchange'a. Proszę o pomoc.

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 września 2010 - 21:56

Nie wiem czy nie zauważyłeś czy masz to gdzieś i w pierwszym lepszym wątku piszesz, ale tu jest inny temat. Do widzenia z tym, załóż sobie nowy wątek.

#23 czogori8611

czogori8611
  • 4 postów

Napisano 09 września 2010 - 22:32

Temat dot. potwierdzeń w Mail, czyli konf. tego programu - z takiego założenia wyszedłem, jeżeli jednak wywody nt. ważności funkcji potwierdzeń są aż tak ważne to cóż będę musiał założyć nowy wątek. Pozdrawiam

---------- Wpis dodano o 23:32 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:03 ----------

A swoją drogą całkowicie zgadzam się z "limo" - mam dosyć wciskania kitów że braki w MacOS to jego zalety ;)

#24 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 10 września 2010 - 02:53

Witam,
Jestem nowy na forum i zaprzyjaźniam się z Mac OS 10.6.4, mam problem z skonfigurowaniem Mail'a do korzystania z serwera firmowego wykorzystując funkcję MS Exchange tzw "Outlook anywhere" czyli łączenia z serwerem proxy dla Exchange'a. Proszę o pomoc.

Podobno uzywa sie do tego pola "External Server" w konfiguracji konta Exchange.

#25 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 września 2010 - 11:30

A swoją drogą całkowicie zgadzam się z "limo" - mam dosyć wciskania kitów że braki w MacOS to jego zalety ;)


Przecież nikt tu tak nie twierdzi. Sam sobie dorobiłeś teorię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych