Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Partition Magic/Boot Camp/Mac Osx


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 post贸w
  • Sk膮dKielce

Napisano 03 grudnia 2006 - 13:02

Hello, Uzywam na MacBook Pro Boot Campa a co za tym idzie mam postawiona winde. Winda dziala ok. Nie zauwazylem nic niepokojacego. Mam takie problem : Czy mozna bedac w windowsie zainstalowac PARTITION MAGIC i z partycji wydzielonej na windows wydzielic jeszcze jedna - tak zwany dysk D na dane programow z windy? Jak to sie bedzie mialo do Mac osx? Wiecie o co mi chodzi? Odpalam partition magic na partycji c wydzielam jeszcze jedna d:. Podejrzewam ze w widzie bedzie wszystko ok...ale co bedzie jak wroce do mac osx? Nic sie nie popieprzy? a moze jest na to inny sposob? np zrobienie tego pod Mac osx?

#2 Diodak

Diodak
  • 301 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 03 grudnia 2006 - 13:32

Jeśli partycjonowałeś dysk z pozycji Boot Campa to na dysku informacje o partycjach są po makowemu. Partition Magic potrafi modyfikować tylko Windowsowy MBR, ale jeśli Partition Magic będzie prawidłowo wszstkie partycje (a nie np. cały dysk jako BAD) to powinien poradzić sobie z modyfikacją partycji Windowsowej. Jeśli przy uruchamianiu Partition Magic wykoczy komunikat aby naprawić strukturę MBR to raczej nie próbuj wciskać OK ;).

#3 njet

njet

  • 1聽342 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 03 grudnia 2006 - 15:01

Prorokuję, że kolejnym postem AppleFAN będzie Usunąłem sobie wszystkie dane, jak je odzyskać?. Czyt. raczej tego nie rób kolego :)

#4 Przemion

Przemion
  • 2聽465 post贸w
  • Sk膮dAmsterdam

Napisano 03 grudnia 2006 - 16:02

OT, ale nie ogę się powstrzymać, partycje to wynalazek po FAT32, zecydowanie lepiej jest ich nie mieć.... no, ale są indywidualne preferencje. Bo w pewnym momecie zawsze jest problem, dlaczego ta partycja przeznaczona na muzyke jest taka mała.... i po tym jak zaczynamy trzymać muzyczne dane na dwoch partycjach piękny uklad i porządek szlag trafia, tak smao z partycjami dla programów, w pewnym momencie brakuje miejsca... trudno pewne nawyki wyplenić, ale moim zdaniem partycjonowanie to przeszłość... Kiedyś to miało sens.

#5 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 post贸w
  • Sk膮dKielce

Napisano 03 grudnia 2006 - 16:40

OT, ale nie og臋 si臋 powstrzyma膰, partycje to wynalazek po FAT32, zecydowanie lepiej jest ich nie mie膰.... no, ale s膮 indywidualne preferencje. Bo w pewnym momecie zawsze jest problem, dlaczego ta partycja przeznaczona na muzyke jest taka ma艂a.... i po tym jak zaczynamy trzyma膰 muzyczne dane na dwoch partycjach pi臋kny uklad i porz膮dek szlag trafia, tak smao z partycjami dla program贸w, w pewnym momencie brakuje miejsca... trudno pewne nawyki wypleni膰, ale moim zdaniem partycjonowanie to przesz艂o艣膰... Kiedy艣 to mia艂o sens.



No tak..ale jak nie miec partycji w windzie? To nie mac osx ze nie utracisz danych uwalajac system:) ale ok... w taim razie nie bede probowal tego zrobic:)


no bo teoretycznie jak winda sie wywali odpale macosx i z niego zajrze na partycje windy i wyciagne co chce...chyba dobrze kombinuje?

#6 JSG

JSG
  • 5聽459 post贸w

Napisano 03 grudnia 2006 - 17:26

No tak..ale jak nie miec partycji w windzie?

superata i reid :) najlepsze rozwiazanie.
Dla mnie nie pojętym jest do czego można na codzień używać windowsa, kupił ym dysk 10Gb włoxył w obudowe FW i z niej czerpał w ostateczności winzgroze- choć jedyne zastosowanie windy jakie znam- księgowość małej firmy- bo z wiekszą na maku niema problemów- w zupełności wystarczał VPC (dziś chyba "rozwinięty"/zastąpiony pasales

#7 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 post贸w
  • Sk膮dKielce

Napisano 03 grudnia 2006 - 18:21

superata i reid :) najlepsze rozwiazanie.
Dla mnie nie poj臋tym jest do czego mo偶na na codzie艅 u偶ywa膰 windowsa, kupi艂 ym dysk 10Gb w艂oxy艂 w obudowe FW i z niej czerpa艂 w ostateczno艣ci winzgroze- cho膰 jedyne zastosowanie windy jakie znam- ksi臋gowo艣膰 ma艂ej firmy- bo z wieksz膮 na maku niema problem贸w- w zupe艂no艣ci wystarcza艂 VPC (dzi艣 chyba "rozwini臋ty"/zast膮piony pasales



A myslisz ze da sie zrobic tak ze winzgroza bedzie bootowalna przez bootcampa z zewnetrznego dysku na usb? wtedy nie musialbym zostawiam w maczku wogole dla niego miejsca.
Po co mi winda? hmm jeszcze mi brakuje paru programow - np pelnego office-a po polsku.

#8 njet

njet

  • 1聽342 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 03 grudnia 2006 - 19:25

NeoOffice - wierna kopia Offica i jest po polsku. A co do instalowania WIN przez BC na dysku USB, to poszukaj na forum, bo było.

#9 Daniel

Daniel
  • 925 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 03 grudnia 2006 - 19:29

A myslisz ze da sie zrobic tak ze winzgroza bedzie bootowalna przez bootcampa z zewnetrznego dysku na usb? wtedy nie musialbym zostawiam w maczku wogole dla niego miejsca.
Po co mi winda? hmm jeszcze mi brakuje paru programow - np pelnego office-a po polsku.


Windows z dysku FireWire nie zabootuje, za g艂upi na to jest (czytaj sterowniki FW s膮*艂adowane zbyt p贸藕no). Jest mo偶liwe zainstalowanie Windows na dysku USB, ale wymaga to uprzedniego przygotowania p艂yty instalacyjnej i od艂膮czenia dysku od Maczka na czas instalacji systemu.

A je艣li masz troch臋 kasy to zainwestuj w Parallels, on z tego co pami臋tam to potrafi.

Zach臋cam do przejrzenia tego tematu: http://myapple.pl/sh...ead.php?t=19311

Pozdrawiam.

#10 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 post贸w
  • Sk膮dKielce

Napisano 03 grudnia 2006 - 20:35

Windows z dysku FireWire nie zabootuje, za g艂upi na to jest (czytaj sterowniki FW s膮*艂adowane zbyt p贸藕no). Jest mo偶liwe zainstalowanie Windows na dysku USB, ale wymaga to uprzedniego przygotowania p艂yty instalacyjnej i od艂膮czenia dysku od Maczka na czas instalacji systemu.

A je艣li masz troch臋 kasy to zainwestuj w Parallels, on z tego co pami臋tam to potrafi.

Zach臋cam do przejrzenia tego tematu: http://myapple.pl/sh...ead.php?t=19311

Pozdrawiam.


Parrellsa nie chce bo to pewnego rodzaju emulator..prawda? Natomiast BootCamp z Winda dziala natywnie tak? No wlasnie i dlatego chodzi normalnie.
Mam dysk 80gb wiec wystarczy mi miejsca na jedno i drugie...

#11 psajcho

psajcho
  • 1聽212 post贸w
  • Sk膮dBia艂ystok

Napisano 03 grudnia 2006 - 21:36

z tego co słyszałem to parallels zaskoczyłby Cię szybkością działania ;p podobno niektórym wychodziło na nim nawet granie w nowe tytuły.

#12 Krzysiek

Krzysiek
  • 4聽184 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 03 grudnia 2006 - 21:57

z tego co s艂ysza艂em to parallels zaskoczy艂by Ci臋 szybko艣ci膮 dzia艂ania ;p podobno niekt贸rym wychodzi艂o na nim nawet granie w nowe tytu艂y.



na parallels nie dzialaja aplikacje 3D, wiec gry odpadaja...

#13 Go艣膰_tygrysio_*

Go艣膰_tygrysio_*

Napisano 04 grudnia 2006 - 07:01

To ja sie jeszcze tu dokleje ze swoim moze trywialnym problemem :) Witam Ze względu na potrzebe zainstalowania systemu M$ postanowiłem spróbować swoich sił z BootCamp-em ... Wszystko szło dobrze - upgrade Firmware , tworzenie dysku ze sterownikami aż do mementu tworzenia partycji dla Windows .... Tu pojawił sie problem a wraz z nim komunikat ze BootCamp nie może utworzyć partycji gdyż "jakieś" dane są "nieprzenośne" (rozumiem komunikat w dosłownym sensie) ale chciałbym spytać jakiego rodzaju dane sa nie możliwe do przeniesienia (Plik wymiany itp...)i czy jedynym rozwiazaniem jest Backup danych (zazacze ze nie za bardzo mam gdzie go zrobić )i ponowna instalacja OSX-a czy może jest jakis sposób by zmusić system do zrobienia partycji?? Przepraszam za skopiowanie pytania ale w tym watku widze wieksza frekwencje a w moim jakaś absencja zapanowała :P

#14 pretorianie

pretorianie
  • 67 post贸w

Napisano 24 lutego 2007 - 23:05

a ja mam problem ze zrozumieniem niektórych postów. dlaczego z taką gorliwością instalujecie windows na macu? przecież po to się kupuje maca żeby chodził z systemem mac os. a nie z windows. jakbyśmy chcieli na laptopie windowsa to można za dużo mniejsze pieniądze kupić laptopa od toshiby czy acera z windowsem, bez systemu firmy apple. nie żeby mnie to jakoś ruszało tylko ja po prostu tego nie rozumie.

#15 waluigi

waluigi
  • 708 post贸w
  • Sk膮dPozna艅, PL

Napisano 24 lutego 2007 - 23:13

a ja mam problem ze zrozumieniem niektórych postów. dlaczego z taką gorliwością instalujecie windows na macu? przecież po to się kupuje maca żeby chodził z systemem mac os. a nie z windows. jakbyśmy chcieli na laptopie windowsa to można za dużo mniejsze pieniądze kupić laptopa od toshiby czy acera z windowsem, bez systemu firmy apple. nie żeby mnie to jakoś ruszało tylko ja po prostu tego nie rozumie.


Uwierz, że np. ciężko dostać równie sensownie skonfigurowanego laptopa 13.3", za takie pieniądze :)
Pozatym, niektórzy naprawdę potrzebują Windows/Linuksa - OSX nie jest taki znowu bez wad ;)

#16 pretorianie

pretorianie
  • 67 post贸w

Napisano 24 lutego 2007 - 23:20

pewnie bez wad nie jest ale w porównaniu do windows lub linuksa (a używałem i jednego i drugiego systemu) nie ma zupełnie porównania. os x jest po prostu z innej, lepszej bajki.

#17 bia艂ko

bia艂ko
  • 240 post贸w

Napisano 26 lutego 2007 - 12:09

pewnie bez wad nie jest ale w por贸wnaniu do windows lub linuksa (a u偶ywa艂em i jednego i drugiego systemu) nie ma zupe艂nie por贸wnania. os x jest po prostu z innej, lepszej bajki.


mercedes S600 te偶 jest lepszy od ci膮gnika Ursus
w zwi膮zku z tym pojecha艂by艣 ora膰 pole mercedesem?
wielu nowych u偶ytkownik贸w mak贸w kupi艂o maka tylko dlatego, 偶e mogli postawi膰 Windowsa, bo jest im do czego艣 potrzebny a przy okazji poznaj膮 OSX i jak przyjdzie odpowiednia pora zostawi膮 Windows w diab艂y

---- Dodano 26-02-2007 o godzinie 12:15 ----

... BootCamp nie mo偶e utworzy膰 partycji gdy偶 "jakie艣" dane s膮 "nieprzeno艣ne" ...


czyli nie poradzi艂e艣 z tym sobie? :-)
ja mia艂em dok艂adnie to samo i jest rozwi膮zanie, na szcz臋艣cie nie trzeba przeinstalowa膰 systemu, po prostu trzeba u偶y膰 programu do defragmentacji dysku, ja u偶y艂em iDefrag, program pouk艂ada dane na dysku i bootcam pozwoli zrobi膰 partycj臋 :-)
pami臋taj tylko, 偶e musisz odpali膰 system z innego dysku ni偶 ten kt贸ry chcesz defragmentowa膰!
ja pod艂膮czy艂em macbooka jako zewn臋trzny dysk firewire od PM G5 i na PM odpali艂em iDefrag.

#18 clr

clr
  • 1聽326 post贸w

Napisano 26 lutego 2007 - 12:51

a ja mam problem ze zrozumieniem niekt贸rych post贸w. dlaczego z tak膮 gorliwo艣ci膮 instalujecie windows na macu? przecie偶 po to si臋 kupuje maca 偶eby chodzi艂 z systemem mac os. a nie z windows. jakby艣my chcieli na laptopie windowsa to mo偶na za du偶o mniejsze pieni膮dze kupi膰 laptopa od toshiby czy acera z windowsem, bez systemu firmy apple. nie 偶eby mnie to jako艣 rusza艂o tylko ja po prostu tego nie rozumie.


jesli masz problem ze zrozumieniem postow to prosze sprobu poprogramowac na platformie .Net C# na macu :) albo stworzyc hurtownie danych w SASie.bo np na uczelni ci powiedza ze to musi byc pod windows..co ma taki uzytkownik maca zrobic? boot camp jest dla niego blogoslawienstwem. Ja zainstalowalem win tylko dla srodowiska SAS Warehouse administrator , C# bo tego wymagaja od nas. Jednak dysk 60gb na windowsa i osx to malo, wiec bede zmuszony usunac windowsa i zainstalowac go na dysku usb. Po studiach windows pojdzie w zapomnienie :) pomog艂em troche w rozumowaniu?




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych