Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czym zakleić jabłko na obudowie MBP?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:30

Mam pytanie małe, jako że wkurza mnie odpustowy wygląd MBP (przejadły mi się komentarze "ojaaa masz maka"), więc chciałbym nakleić coś na to jabłko, żeby mieć spokój. Nie chcę sobie tylko zrobić kuku i nakleić czegoś, czego nie będę mógł zdjąć. Tak samo jak nie chcę robić jeszcze większego festynu, naklejając folię z obrazkiem na całą szerokość klapy. Może będzie miał kto jakieś pomysły? Z góry dzięki ;)

#2 Terminator

Terminator
  • 23 postów
  • SkądEarth

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:39

hmm.... oglądałeś serial Numb3rs??? Tam mają w CalSci macki z nalepkami okrągłymi... może taki mały medalik sobie nalep jak oni :) Pozdroo

#3 amcieq

amcieq
  • 361 postów
  • SkądLondon

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:46

nie kumam.... ale też nie muszę.... ;) to znaczy z całym szacunkiem przecież chodzi o to że masz coś dla siebie, co do tego ma reszta świata....... anywayz, pomysłu nie mam, pewnie dlatego że szkoda by mi było zalepiać samemu, chociaż wśród moich znajomych notebooki od apple są*raczej rzadkością...... pozdrawiam

#4 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:48

Gelaskin, skinner, coś znajdziesz,

#5 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:53

Możesz sobie przylepić np. logo Dell albo kawałek lasotaśmy ;)

#6 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:55

Ja zakleilem tasma izolacyjna. Nie trzyma sie zbyt mocno, wiec dobrze schodzi. Tez mnie to japco wkurza niemilosiernie, a siedzac gdzies w miejscu publicznym tylko ludzie sie na mnie gapili jakbym mial przynajmniej swietego grala. Nie lubie byc w centrum uwagi, a niestety nadal u nas maki to powoduja...

#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 05 stycznia 2010 - 23:58

Kup sobie lepiej jakiś pokrowec - połączysz przyjemne z pożytecznym i nie musiałbyś wtedy nic przyklejać.

#8 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 06 stycznia 2010 - 00:14

wkurza mnie odpustowy wygląd MBP (przejadły mi się komentarze "ojaaa masz maka"), więc chciałbym nakleić coś na to jabłko, żeby mieć spokój.


Jesteś aż tak podatny na presję środowiska? Serio? Czy to prowokacja?

#9 JFS

JFS
  • 105 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 00:25

Tak samo jak nie chcę robić jeszcze większego festynu

Tekst-geniusz! Brawa dla Ciebie: właśnie dodałem "robienie festynu" do osobistej bazy frazeologizmów.
The best, po prostu the best. :)

#10 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2010 - 01:36

Tekst-geniusz! Brawa dla Ciebie: właśnie dodałem "robienie festynu" do osobistej bazy frazeologizmów.
The best, po prostu the best. :)


Dziękuję :mrgreen:

W gwoli wyjaśnienia - nie znoszę*świecić*tym jabłkiem po oczach, jak chcę*obrobić*zdjęcie w tramwaju, metrze, w knajpie. Po prostu, jak dla mnie to wiocha, i tyle.

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 01:37

Ja ciebie _igi_ dobrze rozumiem, sam o tym myslałem zeby zakleić. ;) Tez mnie to wnerwia jak ludzie wytrzeszczają oczy.

#12 gecco

gecco
  • 139 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 01:40

Dziękuję :mrgreen:

W gwoli wyjaśnienia - nie znoszę*świecić*tym jabłkiem po oczach, jak chcę*obrobić*zdjęcie w tramwaju, metrze, w knajpie. Po prostu, jak dla mnie to wiocha, i tyle.


to po jaka ....... kupiles laptopa z ktorym wstydzisz sie pokazac?

#13 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2010 - 01:43

nie kumam.... ale też nie muszę.... ;) to znaczy z całym szacunkiem przecież chodzi o to że masz coś dla siebie, co do tego ma reszta świata.......


Dla siebie mam system. Z całym szacunkiem, ale podczas normalnej pracy nie patrzę*się na świecące jabłko z tyłu obudowy. I nie powiesz mi, że świeci ono tylko dla twojej przyjemności. Dla mnie nie jest przyjemne, że ludzie się*patrzą jak na idiotę, kiedy staram się*pracować. Dresy tak czy siak się*skapną, że to coś*drogiego, ale po prostu wolę*nie prowokować. Chcę*mieć*normalny, stabilny komputer, a niestety - jabłko z tyłu skutecznie mi to uniemożliwia.

A to, że mi "cały świat" przylepia wizerunek lansera i bananowego dzieciaka, który z wielką wytrwałością*kreowany jest przez większość MacUserów, to inna sprawa.

Ps. Nie spotkałem się*jeszcze z tym, żeby jakiś 13-14 latek przyszedł w knajpie pogadać*o np. Toshibie, wymieniając mi parametry mojego komputera, o których nawet nie zdaję sobie sprawy. Używam mac'a nie dlatego, żeby pokazać*światu, że mam coś*innego, niż wszyscy, używam go, bo jest wygodny, poręczny, ma dobry system i długo trzyma na baterii. Jak będę*chciał zwrócić*uwagę na siebie, kupię*sobie różowe ortaliony i złoty łańcuch, przynajmniej to może być odebrane z uśmiechem, a nie zazdrością, zawiścią, bądź dzikim zainteresowaniem "macusera" (nic nie mam do użytkowników mac'a, to tylko komputer i nie świadczy o człowieku, niemniej jednak poszczególne wyjątki [nawiasem mówiąc - większość*z tych, co się*ich widzi] skutecznie to moje twierdzenie rozwalają).

---- Dodano 06-01-2010 o godzinie 01:49 ----

to po jaka ....... kupiles laptopa z ktorym wstydzisz sie pokazac?


Bo makintosz, to nie tylko logo na obudowie. W przypadku Mac'a Pro, czy iMac'a wygląda to fajnie, ale w wersji świecącej, moim zdaniem - to wiocha. Co byś powiedział na nowy telefon marki sony erikson, z wielkim, fioletowym, świecącym dziadostwem z tyłu, dzięki któremu każdy dookoła musi wiedzieć, że mam coś*drogiego i dobrego?

Kupiłem go dla siebie, do pracy, nie dla lansu. Jak idę*robić zdjęcia w beznadziejnym regionie, to też*zaklejam logo aparatu (a częściej - cały aparat, żeby wyglądał beznadziejnie) i biorę*tanie szmaty zamiast drogich ubranek z marynarką i zegarkiem.

To laptop, po to go kupiłem, żeby mógł mi tyrać*gdziekolwiek chcę.

---- Dodano 06-01-2010 o godzinie 01:52 ----

Kup sobie lepiej jakiś pokrowec - połączysz przyjemne z pożytecznym i nie musiałbyś wtedy nic przyklejać.


Nie powiem, to jedna z lepszych porad tutaj. Poszukam czegoś, co generalnie będzie miało dobrą*jakość, ale będzie sprawiać, że komputer będzie wyglądać*tak, jak każdy inny. To jest coś.

Widziałem na MacBook'a takie coś - twarde skóropodobne coś, co się*trzyma samego gada. Miła sprawa.

---- Dodano 06-01-2010 o godzinie 01:57 ----

Gelaskin, skinner, coś znajdziesz,


Coś*takiego raczej sprawiłoby efekt odwrotny, poza tym siedzenie z jabłkiem świecącym jest w niektórych miejscach krępujące, a z choinką*na kolanach, już*w ogóle.

---- Dodano 06-01-2010 o godzinie 02:00 ----

hmm.... oglądałeś serial Numb3rs??? Tam mają w CalSci macki z nalepkami okrągłymi... może taki mały medalik sobie nalep jak oni :)

Pozdroo


Serialu nie oglądałem, ale w niektórych programach mają*naklejone jakieś*srebrne kółka na te jabłka i to jeszcze w miarę*wygląda. Tyle że tak sobie pomyślałem, że komputer tak czy siak będzie wyglądać "bajer" i nie spowoduje to zepsucia wyglądu maszyny. Szkoda, że nie robią gelaskin'ów z nadrukowaną*jakąś*ohydną*klapą*od IBM'a, czy starej Toshiby :mrgreen:.

No nic, popatrzę*na pokrowiec, w sumie najmniej inwazyjna metoda oszpecenia komputera.

#14 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 02:06

hmm a moze pomysl nad jakims twardym casem? ETUI POKROWIEC MacBook 13.3" Macally USA New (873034917) - Aukcje internetowe Allegro

swoją drogą, moim zdaniem używanie jakiegokolwiek laptopa w tramwaju to raczej kiepski pomysł.. Metro to jeszcze, ale nie odważyłbym się wyjąć komputera w tramwaju:)

#15 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2010 - 02:11

Dokładnie o taki mi chodziło, tylko potrzebuję wersji dla starszego MacBook'a Pro. Co do pracy gdzie popadnie - dlatego wolę go jakoś oszpecić ;)) W tramwajach zdarza mi się*coś*robić, jak jest mały tłok i nie ma dresów, w autobusach i metrze częściej.

#16 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 06 stycznia 2010 - 02:33

A moze taki crumpler:

Crumpler The Gimp SE 15 Laptop Notebook Wawa Centr (867883719) - Aukcje internetowe Allegro

?

Ja tych macally nie lubie, a w tym crumplerze da sie fajnie pracowac, a tez latwo go zdjac. Poza tym to normalny pokrowiec ;)

#17 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 02:42

Z czyms takim pomaranczowym zdecydowanie nie bedzie sie wyrozniał :lol:

#18 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 06 stycznia 2010 - 02:50

Dobrze ze ja nie mam takich problemow. Ja co prawda mam generalnie gdzieś co sobie kto o mnie pomyśli, jak będę miał ochotę na różowego laptopa w srebrne nosorożce to nie będę tydzień rozmyślał, czy ktoś w knajpie nie weźmie mnie za pedała. Z drugiej storny przy moim ubiorze, fryzurach i tatuażach, macbok to ostatnia rzecz, na którą ludzie zwracają uwagę. Jesli przeszkadza ci tlyko to, ze jabco swieci, to je zaciemnij od spodu, bez oszpecania komputera. Jak przeszkadza ci jabko w ogole, naklej sobie jakiegos czarnego decala albo żółtego smileya

#19 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2010 - 02:56

A moze taki crumpler:

Crumpler The Gimp SE 15 Laptop Notebook Wawa Centr (867883719) - Aukcje internetowe Allegro

?

Ja tych macally nie lubie, a w tym crumplerze da sie fajnie pracowac, a tez latwo go zdjac. Poza tym to normalny pokrowiec ;)

Ten Macally mi się podobał, widziałem czarną*wersję*na białym makbuku i całkiem konkretnie się*to prezentowało. Tylko z tego co widzę, będzie makabra z dostaniem odpowiedniego do MBP15" z tej edycji wcześniejszej.

---- Dodano 06-01-2010 o godzinie 02:58 ----

Dobrze ze ja nie mam takich problemow. Ja co prawda mam generalnie gdzieś co sobie kto o mnie pomyśli, jak będę miał ochotę na różowego laptopa w srebrne nosorożce to nie będę tydzień rozmyślał, czy ktoś w knajpie nie weźmie mnie za pedała.

Z drugiej storny przy moim ubiorze, fryzurach i tatuażach, macbok to ostatnia rzecz, na którą ludzie zwracają uwagę.

Jesli przeszkadza ci tlyko to, ze jabco swieci, to je zaciemnij od spodu, bez oszpecania komputera. Jak przeszkadza ci jabko w ogole, naklej sobie jakiegos czarnego decala albo żółtego smileya


Tyle że tutaj jest jeszcze jeden myk - musiałbym rozebrać*komputer, a to mi się*zbytnio nie uśmiecha.

O jakiejś*naklejce myślałem, ale bardzo nie chciałbym później miesiąc zbierać*resztki kleju z laptopa ;)

#20 db

db
  • 771 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 05:38

Przylep sobie wielki napis nad jabłkiem : "JA TU TYLKO PRACUJE" :D

#21 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 08:27

też właśnie myślałem żeby sobie cosik na to jabłko nakleić :)

#22 rczarnec

rczarnec
  • 45 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2010 - 08:41

Macally iPod Accessories

#23 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 06 stycznia 2010 - 08:58

Najpożyteczniej i zgodnie z intencją można przykleić szaroburą naklejkę z wyraźnym napisem "Zbieram na piwo --->" i nosić ze sobą jakiś pojemniczek na monety, ustawiając go w miejscu wskazywanym przez strzałkę :D

#24 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 06 stycznia 2010 - 09:22

Z postów wynika że posiadasz aparat cyfrowy, zrób więc zdjęcie (przykład w załączniku) i wydrukuj w odpowiednim rozmiarze. Koszt praktycznie zerowy, a efekt gwarantowany.

#25 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 06 stycznia 2010 - 09:40

Mam pytanie małe, jako że wkurza mnie odpustowy wygląd MBP (przejadły mi się komentarze "ojaaa masz maka"), więc chciałbym nakleić coś na to jabłko, żeby mieć spokój. Nie chcę sobie tylko zrobić kuku i nakleić czegoś, czego nie będę mógł zdjąć. Tak samo jak nie chcę robić jeszcze większego festynu, naklejając folię z obrazkiem na całą szerokość klapy.

Może będzie miał kto jakieś pomysły?

Z góry dzięki ;)


Napisz poprostu że sie boisz uzywać maca w miejscach publicznych, a nie że cie denerwuje cos czego ty nie widzisz.
Kup najzwyklejsza aktówke np skórzana, otwierana na suwak. Po 4 rogach doszyj male gumki żeby zachaczyc o rogi maca i juz masz skina na laptopa. np AKTĂ�WKA ,BIWUAR 100% SKĂ�RA Produkt Polski F-vat (863973439) - Aukcje internetowe Allegro

Dopiero teraz zobaczylem co napisal rczarnec, niezla guma na obudowe BookShell Pro2 Macally Peripherals




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych