Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czeka mnie przymusowa emigracja! W co sie zaopatrzyc, jak sie uzbroic aby przetrwac?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 16:42

Ratunku! Od poniedzialku zaczynam nowa prace. Niestety praca to ciezka i w najtrudniejszych mozliwych warunkach - zostalam zeslana do swiata WINDOWSA! Glod i chlod sprawily, ze musialam podjac te trudna decyzje! Wiem ze ryzykuje zyciem, ale nie mam innego wyjscia! Dlatego, towarzysze, pomozcie! Doradzcie, wy ktorzy z Windosem sobie radzicie, jak przetrwac w jego warunkach? (XP) W co sie uzbroic? Jakie dobre programy ocala mnie przed zaglada? Co jest teraz na topie? Jaki software pozwoli mi poruszac sie w nowym srodowisku moja Magiczna Mysza? Czy w ogole warto ja ze soba zabierac? Czy ona tam da rade? Nie chce jej narazac, ale czuje, ze bez niej nie przezyje! Ratunku! ;) Dodam ze jako architect pracuje na Archicadzie i w ATL. A na powaznie - czy jest sposob aby uzywac MM w winXP z cala jej magicznoscia?

#2 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2009 - 16:54

No, z multitouchem się raczej musisz pożegnać. Jeśli można, to z jakiego powodu masz XP, a nie 7? Ja tego staruszka nawet kijem nie tykam.

#3 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 17:12

Z powodu biura w ktorym pracuje, watpie zeby sie zaopatrzali w 7 zwlaszcza ze na starszych wersjach softu do projektowania jada:) Czyli magiczna mysza nie ma sensu na win? Nie bedzie juz magiczna:/ Moc jej dzialania objawia sie tylko w swiecie OS X, :(

#4 damian-Win2000

damian-Win2000
  • 53 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 17:19

Jeśli to xp to FlyakiteOSX v3.5 na pewno uprzyjemni prace (zmienia wygląd xp z niebliskiego na mac os x) :) A do myszy są już wyciągnięte sterowniki (z boot camp driver) ;)

#5 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 grudnia 2009 - 18:57

A tam... nie ma się czego bać XP nie ma aż taki zły.... wystarczy tylko/aż jakiś antywirus( ja używam avasta) no i jakiś firewall (ale on spowalnia trochę pracę :/ niestety coś za coś ) Fajny temat xD : Czeka mnie przymusowa emigracja! W co sie zaopatrzyc, jak sie uzbroic aby przetrwac?! moja odpowiedź na niego : -papier toaletowy -szczoteczka do zębów -bochenek chleba i cały czas do przodu ;)

#6 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 30 grudnia 2009 - 19:42

Ludzie błagam tylko nie avasta... Poza tym chyba nie do użytkownika należy kwestia bezpieczeństwa komputera w firmie, szczególnie gdzie licencje "dla nas" to nie licencje do użytku komercyjnego.

#7 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 grudnia 2009 - 19:48

Jakie dobre programy ocala mnie przed zaglada?


krakers09 to co ja mu miałem polecić? przecież nie Pandę...

#8 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2009 - 19:55

Ze swojej strony polecę:
- RocketDock - zamiennik naszego doczka,
- Google Desktop Search - zamiennik Spotlighta

A później zaciskaj zęby i jakoś to będzie. :)

#9 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 30 grudnia 2009 - 19:57

link do sterów dla MM: http://uneasysilence...elessMouse5.exe
nie sprawdzane :)

#10 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 30 grudnia 2009 - 19:58

krakers09 to co ja mu miałem polecić? przecież nie Pandę...

Jej - to nie język angielski i można po czasownikach rozpoznać płeć :)
Nic nie polecać to firma ma kupić licencję i to zrobić.

#11 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 30 grudnia 2009 - 20:05

nod32 ;)

#12 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 grudnia 2009 - 20:11

nie wiem czy firmowe komputery można modyfikować ale jak tak to polecam
Darmowe kompozycje dla Windows XP, style XP, skórki, Brico Pack, Crystal Clear, Vista Inspirat, Longhorn - SHP.NET.PL - druga pozycja Leopard ^^

#13 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 30 grudnia 2009 - 20:22

Ja bym dał od razu po łapach jakby ktoś takie dziadostwo na firmowych komputerach instalował...

#14 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 21:56

Hmm, rocketdocka mysle ze uda mi sie przemycic:) Najbardziej bedzie bolal brak expose... no i sposobu dzialania myszy (na windows jakos ulomne sie to wydaje, mac ma kapitalny sposob ze jak sie machnie szybciej to kursor zasuwa, a jak powoli to dziala precyzyjnie).. Flyakite nie wchodzi w gre, za duza ingerencja w system, wyleja mnie;)

#15 hubi1994

hubi1994
  • 161 postów
  • Skąddrezdenko

Napisano 31 grudnia 2009 - 00:04

Windows nie taki straszny jak go an tym forum maluja :) A wikipedia mowi: expose dla windows to iEx. (sam nie sprawdzalem ale moze...)

#16 Hercules

Hercules
  • 257 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 02:11

Ja bym dał od razu po łapach jakby ktoś takie dziadostwo na firmowych komputerach instalował...


sprzet to raczej do pracy sie pracownikowi daje.... nie do zabawy w instalacje i kombinacje.

radze zabrac ze soba ulubiony kubek lub filizanke...

powodzenia w nowej pracy.

#17 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 02:25

IMO żadnych durnych skórek. Lepiej brać to na ostro tak jak jest. XP nie jest taki zły. Dasz radę!!! Trzymam kciuki.

#18 smartkid

smartkid
  • 117 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 stycznia 2010 - 18:06

Najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość ;)

#19 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 03 stycznia 2010 - 18:33

Nie martw się systemem. Przyjdź, zrób i wyjdź. Jeżeli coś się zepsuje, wezwą informatyka, a Ty wystarczy, że będziesz się znała na samym programie, w którym pracujesz.

#20 ferrari_enzo

ferrari_enzo
  • 365 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, 50km to Woodź

Napisano 03 stycznia 2010 - 18:37

A tam... nie ma się czego bać XP nie ma aż taki zły.... wystarczy tylko/aż jakiś antywirus( ja używam avasta) no i jakiś firewall (ale on spowalnia trochę pracę :/ niestety coś za coś )

Fajny temat xD : Czeka mnie przymusowa emigracja! W co sie zaopatrzyc, jak sie uzbroic aby przetrwac?!
moja odpowiedź na niego :
-papier toaletowy
-szczoteczka do zębów
-bochenek chleba
i cały czas do przodu ;)


A woda nie potrzebna? ;)

#21 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 04 stycznia 2010 - 18:51

ha! Moi drodzy! Wiesci z placu boju, day 1: Po podlaczeniu kompa (byl przenoszony na moje nowe miejsce pracy) posypal sie caly serwer i trzeba bylo milon razy restartowac windowsa zeby zaczelo dzialac:D!! Lez moich ze smichu nie bylo konca:D Tak wiec Windows widze ze stara sie i cieszy z mego powrotu w jego ramiona gdyz juz na wstepie postanowil mnie rozbawic:D Na szczescie pozniej bylo juz tylko lepiej, oczywiscie nie obylo sie bez malego make-up-u - Theme Niebieski na silver, google chrome na poklad, przeniesienie paska na lewo coby funkcjonowal jak moj dock, no i polecany przez kogos Google desktop search - za ktory to bardzo dziekuje polecajacemu - swietna sprawa! Co prawda indeksowalo sie caly dzien i jeszcze sie bedzie indexowac ale dziala i to najwazniejsze:D Ciezko mi sie odzwyczaic jeszcze od rogow ekranu, ale mysle ze dam rade:) Nie uswiadczylam bluescreena co uwazam za spektakularny sukces;) Ogolnie jestem pozytywnie zdziwiona bo nawet sie nie zawiesil, co prawda soft na ktorym pracuje przez chwile mial jakies watpy ale w koncu wszystko ladnie smigalo. Tak wiec, dzieki wam wszystkim za pomocne rady, a win XP - uwazam ze ten system jeszcze dlugo pozyje, w porownaniu z Vista i 7 - cechuje go troche taka prostota, co mnie mile zaskoczylo (od jakis 2 lat nie uzywalam nic innego jak sporadycznie Visty i 7). Tak wiec day 1 = moje zwyciestwo;) 1:0 dla mac-uzytkownika w starciu z windows.

#22 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 stycznia 2010 - 15:29

No i GRATULACJE! ..... jeszcze tylko kilka bluescreenów, opcjonalnie walka wisusami i czasami restarty.... i znów będziesz czuła się jak za dawnych lat w windą :P

#23 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2010 - 18:17

MZ po prostu pracować. Powiem ci, że ostatnio jak odpaliłem Windowsa XP, to tak pomyślałem sobie, że on kurde ładny jest, w tej swojej brzydocie - pewnie dlatego że jakoś od dwóch lat nie widziałem Windowsa ;) Jedyne, co mnie wkurza, to inne rozstawienie przycisków cmd i control, z którymi to robi się*większość*skrótów klawiszowych.

#24 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 07 stycznia 2010 - 19:39

dokladnie! CTRL boli strasznie, a juz najbardziej fakt ze klawisz kontrolny windowsa (ten z ich pieknym logo) nie mozna przypisac do nic innego tylko do tego menu ktore za cholere do niczego niepotrzebne jest

#25 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 07 stycznia 2010 - 22:54

Krótko mówiąc umiejscowienie CTRL w PC jest dla makowców tym czym alt makach dla windowsowców. Klawisz windowsa też się przydaje o ile zna się jego skróty.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych