Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Którego Yellow Doga zainstalować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2006 - 12:31

A więc mam taką maszynę: IMac G3 233 256 RAM 4 Gb dysk. Którego:3.0-4.0-4.1? Bo o 5.0 nawet nie myślę (a może..) Mam zamiar równolegle zainstalować jeszce raz classica (Mac os9). Chyba nie będzie z tym problemów? (oprócz małej ilości miejsca na dysku, hm...chyba nawet mi się dwa systemy nie zmieszczą:confused: )

#2 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 30 listopada 2006 - 15:24

Mac OS 9 zajmuje raczej niewiele miejsca (jak się nie mylę nie przekracza 700MB) Yellow Dog powinien zająć około 800MB (nie wiem którą wersję będziesz instalował). Najpierw będziesz potrzebował mieć na dysku Mac OS 9 ze względu na geniusz LILO lub GRUBa. Doradzałbym wymienić dysk na większy dla własnej wygody (jednak powinienieś bez problemu pomieścić 2 podstawowe systemu - w tym przypadku Mac OS 9 i Yellow Dog Linux) oraz dołożyć mu RAMU - DO 384MB dla rewizji A oraz do 512MB dla rewizji B.

#3 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2006 - 21:15

No ja już ramu dokładać nie będę , szkoda kasy :D KrucaBomba chciałem wiedzieć którą wersję YellowDoga zainstalować.Tzn. która bedzie najlepiej chodzić na moim sprzęcie.

#4 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 01 grudnia 2006 - 00:32

Na PPC nie ma Gruba ani Lilo tylko Yaboot i w dodatku jest trochę niedorobiony. Na tym sprzęcie najlepiej postawić 3.x. 4.0 i 4.1 jest już większy i może zająć więcej miejsca na dysku. 5.0 jest płatny - zawsze najnowszy YellowDog jest płatny i zostaje uwolniony po wypuszczeniu nowszej wersji - i ma spore wymagania sprzętowe, bo jest nieźle wypasiony graficznie. Oba systemy powinny się zmieścić, ale na pracę nie zostanie wiele miejsca. Postaw najpierw MakOSa na jednej partycji i dopiero na drugiej postaw Linuxa, aby Yaboot mógł rozpoznać automatycznie wszystkie systemy i można było je wybierać na początku startu komputera. Zresztą na YellowDogu Yaboot działa bez problemu na wszystkich konfiguracjach sprzętowych, w innych dystrybucjach różnie to bywa. Acha, możesz też na tym sprzęcie postawić inne dystrybucje Linuxa, ale najnowsze będą strasznie na tym iMacu wolno chodzić (poza Ubuntu, Debianem i oczywiście Gentoo). YellowDog 3.x jest chyba dobrym rozwiązaniem na tego Maca.
  • Banano lubi to

#5 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2006 - 01:01

only gentoo is real ;)

#6 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2006 - 13:30

ok dzięki za odpowiedź. No to się zastanowie nad tym gentoo albo YDL 3.0. Ubuntu mam na piecu więc dlatego zainteresowałem się jakimś innym linuxem (z czystej ciekawości :D )

#7 alleslegales

alleslegales
  • 71 postów
  • SkądKołobrzeg/Szczecin

Napisano 09 grudnia 2006 - 13:05

A ja mam pytanie: jakiego ja moge YellowDoga zainstalować u siebie?? Czy ktoś emulował aplikacje windowsowskie na nim przez cedege albo wine??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych