Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sim Lock T-Mobile


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 alfagta25

alfagta25
  • 28 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 listopada 2006 - 14:49

Witam. Mam możliwość sprowadzenia sobie ze stanów telefonu z simlockiem na T-Mobile'a. Jak wszyscy wiemy (bądź też nie) Era należy do T-Mobile i za niedługo ma zmienić nazwę. A więc moje pytanie brzmi: czy kupując telefon w USA z simlockiem na T-Mobile'a będę mógł go używać w sieci Era. Czy ktoś z was doświadczył już takiej sytuacji?

#2 meehaw

meehaw
  • 38 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 15:23

Witaj, Raczej nie będziesz mógł używać tutaj tego telefonu. Simlock zakładany jest na podstawie kodu sieci, np. dla Ery jest to 26002 a w USA dla T-Mobile jest to 310xx, ostatnie dwie cyfry są inne dla każdego stanu.

#3 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 28 listopada 2006 - 15:26

Ja mam 2 se z t-mobile, ale z anglii. Trzeba było zdejmować sim locka na erę.

#4 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 28 listopada 2006 - 16:40

Z niektórych nie da się zdjąć (smarfony Palm Tungsten), była swego czasu spora podaż tego złomu do Polski, ludzie kupowali, i płakali...

#5 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 16:48

Witam. Mam możliwość sprowadzenia sobie ze stanów telefonu z simlockiem na T-Mobile'a. Jak wszyscy wiemy (bądź też nie) Era należy do T-Mobile i za niedługo ma zmienić nazwę. A więc moje pytanie brzmi: czy kupując telefon w USA z simlockiem na T-Mobile'a będę mógł go używać w sieci Era. Czy ktoś z was doświadczył już takiej sytuacji?


Witam, wiec mam Motorola RAZOR V3 z USA i albo z karta Plusa albo z Era telefon dziala! Nie pamietam dokladnie, natomiast na 100% nie dziala z Orange. Oczywiscie po usunieciu simlocka (w stanach zrobisz to za darmo, pogadaj z kims z T-Mobile) telefon dziala. Dodam tylko ja usunalem simlocka, caly software pozostawiajac t-mobile i dziala wszystko oprocz WAP-a, nie wiem czemu, pokazuje ze jest usatwiony na Orange ale jednak WAP nie dziala. Kolejna uwaga to taka ze T-Mobile to ma najgorsze telefony w USA, zwroc uwage na konkurencje ze np RAZOR V3i, V3m itd a w t-mobile V3, niby nic ale jak doczytasz to zrozumiesz ze to jest jak z reklama "Zywca". Z drugiej jednak strony rozumiem dlaczego t-mobile, zastanawiam sie czy sa inne firmy ktore maja telefonki z wymienna karta sim

#6 alfagta25

alfagta25
  • 28 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 listopada 2006 - 18:01

Co to znaczy pogadać z kimś z t-mobile? Ze sprzedawcą?

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 listopada 2006 - 18:18

Wystarczy zadzwonic do "customer service" i poprosic o zdjecie simlocka. Jako uzasadnienie podac, ze wybierasz sie za garnice, chcesz wziac aparat ale wolisz skorzystac z lokalnego dostawcy uslugi prepaid a nie z roamingu i chcesz zadbac o to by telefon naprawde zadzialal. Dadza bez problemu.

#8 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 18:19

Co to znaczy pogadać z kimś z t-mobile? Ze sprzedawcą?


tak, nie wiem czy każdy będzie miał taką wiedzę, ale przed powrotem do polski dzwoni się na infolinię i mówi że chce się odblokować telefon by robił z innymi kartami w Europie. Na Twój nr (t-mobile) wysyłają zdaje się jakieś hasło, które to trzeba wysłać sms-em na jakiś tam nr. Tak mi sprzedawca powiedził, niestety zapomniałem i za ściągnięcie zapłaciłem w PL 50zł

#9 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 18:49

Jeśli chodzi o simlocka, to raczej do ściągnięcia, ale z tego co wiem, modele komórek wypuszczanych na rynek w us działają w innych częstotliwościach niż u nas... Nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli, ale zdaje się, że taki model u nas staje się potem raczej bezużyteczny...

#10 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 19:39

W prostszych modelach amerykanskich telefonow wystepuja zakresy 850 lub 850/1900 natomiast u nas mamy 900/1800/2100. W lepszych telefonach jest 850/1800/1900 a w tych z wysokiej polki 850/1800/1900 lub 850/1800/1900/2100. Musialbys sprawdzic jakie zakresy obsluguje Twoj telefon.

#11 alfagta25

alfagta25
  • 28 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 listopada 2006 - 19:40

Jeszcze jedno pytanko. Otóż telefon będzie kupiny na ebay.ca (canada). Telefon będzie pochodził z USA i będzie miał simlocka na T-Mobile'a. Będzie to jednak sam telefon bez karty SIM. Czy zatem dzwoniąc z Kanady z włożoną kartą sim innego operatora będzie można zdjąć simlocka. Czy jest to tylko możliwe dzwoniąc z numery T-mobile?

#12 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 19:44

Tzn simlocka mozesz zdjac idac do obojetnie jakiego punktu serwisowego telefonow albo do salonu, karta jaka jest w telefonie nie ma znaczenia tylko ze musisz liczyc sie z kosztami sciagniecia tego simlocka i mozliwoscia utraty gwarancji (jesli taka jest). ps. Jakby ktos Ci pomogl to kliknij mu pod profilem taki przycisk "reputation"

#13 alfagta25

alfagta25
  • 28 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 listopada 2006 - 20:06

Czy w kanadzie są punkty, w których można zdjąć simlocka? P.S. Przeczytaj poprzednie wypowiedzi. Nie chodzi mi o zdjęcie simlocka w Polsce, bo nie wiem czy to wogóle jest możliwe (T-Mobile Sidekick 3). Chodzi mi o zdjęcie simlocka przez operatora (T-Mobile).

#14 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 listopada 2006 - 20:07

jesli sa polskie dzielnice to na pewno :>

#15 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 28 listopada 2006 - 21:19

Witam. Mam możliwość sprowadzenia sobie ze stanów telefonu z simlockiem na T-Mobile'a. Jak wszyscy wiemy (bądź też nie) Era należy do T-Mobile i za niedługo ma zmienić nazwę. A więc moje pytanie brzmi: czy kupując telefon w USA z simlockiem na T-Mobile'a będę mógł go używać w sieci Era. Czy ktoś z was doświadczył już takiej sytuacji?


Oprocz simlocka bedziesz musial wgrac cale oprogramowanie inaczej bedziesz mial ikonki t-mobile wszedzie, odnosniki do t-zones i pare zablokowanych funkcji (glownie internetowych i multimedialnych) zaleznie od modelu telefonu...

#16 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 21:32

Niestety nie mam pojęcia gdzie w Kanadzie są jakieś punkty serwisowe a właściwie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie: w salonie T-Mobile ale tylko w USA(musiałbyś wyjechać do USA żeby u nich ściągnąć simlocka jak tak bardzo Ci zależy na ściągnięciu w T-Mobile). Sprawdź może czy Rogers Wireless albo Fido są w stanie odblokować Twój telefon.

#17 Rebelius

Rebelius
  • 45 postów
  • SkądWINTERLEY

Napisano 28 listopada 2006 - 21:47

Nie ma znaczenia że polska Era to odpowiednik amerykanskiego T-Mobile. Kupiłem telefon(simFree) w angielskim Orange i gdy zmieniłem karte sim na polski Orange nie mogłem nawet wysłać MMSa :( dzwonic oczywiście mogłem:) Także o internecie przez koma możesz zapomnieć. Twój "amerykanski" telefon należałoby wpierw zflashować i wgrać mu właściwe polskie oprogramowanie. Na wyspach brytyjskich takimi bajerami zajmuje sie firma CAULDWELL. Tylko że ONI wgrywają oprogramowanie pod kątem sieci brytyjskich. Ale kto takie rzeczy robi w Polsce dla Ery to nie wiem.:rolleyes: Przypuszczam, że z jakaś marna Nokią nie będzie problemu, ale jak masz jakiś super fajowy wypasiony AMERYKANSKY telefon to raczej nie wgrasz zadnego oprogramowania bo go poprostu w Polsce jeszcze nie ma:sad:

#18 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 21:49

W Kanadzie nie ma T-Mobile ;)

#19 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 28 listopada 2006 - 21:57

Twój "amerykanski" telefon należałoby wpierw zflashować i wgrać mu właściwe polskie oprogramowanie. Na wyspach brytyjskich takimi bajerami zajmuje sie firma CAULDWELL. Tylko że ONI wgrywają oprogramowanie pod kątem sieci brytyjskich. Ale kto takie rzeczy robi w Polsce dla Ery to nie wiem.:rolleyes:
Przypuszczam, że z jakaś marna Nokią nie będzie problemu, ale jak masz jakiś super fajowy wypasiony AMERYKANSKY telefon to raczej nie wgrasz zadnego oprogramowania bo go poprostu w Polsce jeszcze nie ma:sad:


Jak ja przywiozłem telefon z Anglii to wystarczyło pójść do byle jakiego komisu telefonowego i za 20zł zdjęli simlocka. Telefonik działa teraz w erze. Jak się kupuje tel w sklepie typu "phones4u" to tam mają te same telefony dla każdej sieci i tam w ogóle nie ma simlocków. Działają*w PL bez niczego.

#20 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 22:01

Ja kupiłem Motorolę A1000 w Danii i działa bez problemu z polskimi sieciami pomimo tego że mam nadal duński soft (w końcu najlepszy;))

#21 Rebelius

Rebelius
  • 45 postów
  • SkądWINTERLEY

Napisano 28 listopada 2006 - 22:11

kupuje w carphonewarehouse .Ich telefony w wersji simfree działaja w Polsce bez problemów maja nawet polskie menu:) Np SAMSUNG E530 ale juz D600 nie ma polskiego jezyka i sa z nim problemy w OrangePL z MMS choćby:confused: Wszystko zależy od tego jakie jest oprogramowanie.

#22 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 28 listopada 2006 - 22:49

kupuje w carphonewarehouse .Ich telefony w wersji simfree działaja w Polsce bez problemów maja nawet polskie menu:) Np SAMSUNG E530 ale juz D600 nie ma polskiego jezyka i sa z nim problemy w OrangePL z MMS choćby:confused:
Wszystko zależy od tego jakie jest oprogramowanie.


Zgadza sie w CP Warehouse sa telefony bezoperatorowe z softwarem takim jaki wgral producent aparatu. Problemow w Polsce nie powinno byc zadnych pod warunkiem, ze sie wie jak poprawnie skonfigurowac siec, gprs, mms itp bo niestety operatorzy maja nieco ograniczona liczbe supportowanych telefonow...

#23 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 29 listopada 2006 - 06:54

mam motke v360 z T-Mobile- przyslana ze stanow - zaraz po rozpakowaniu wsadzilem karte heya - telefon dzialal na 90% bedzie dzialal z karta era/heya - gdyz jest to logicznie jedna siec w tej chwili :) (T-Mobile) tak samo jak nokia z zachodniego orange powinna bez problemow dzialac z nasza "ukochana" idea jak napisal devilla - telefony sa niestety zbrandowane = oprogramowanie jest skonfigurowane pod siec ....i dobranie sie do niektorych funkcji - np ustawienie apn dla ery - wymaga troszke zabawy we flashowanie ... (tu nalezy zastanowic sie nad wyborem telefonu ....bo z niektorymi markami / modelami jest ciezko - np z mojej motki sciagniecie simlocka bylo pol roku mozliwe tylko metoda DOSYC brutalna - "check point" - polegajaca na ingerencje w strukture wewnetrzna - zdjecie ekranu (w sensie blachy oslaniajacej elektronike ) ciezkie reflashowanie - przy czym aby po zdjeciu simlocka przez "fachowca" doprowadzic NAPRAWDE telefon do pozadku - soft - musialem spedzic jakies tydzien czasu wieczorami - poznajac rozne wersje softu flexow patchy i modlac sie co drugie flashowanie zeby wstal ... ;) .... wiec chyba lepiej dolozyc troche grosza i kupic w salonie bez simlocka z oryginalnym softem ...

#24 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 29 listopada 2006 - 07:53

mam motke v360 z T-Mobile- przyslana ze stanow
- zaraz po rozpakowaniu wsadzilem karte heya - telefon dzialal
na 90% bedzie dzialal z karta era/heya - gdyz jest to logicznie jedna siec w tej chwili :) (T-Mobile)
tak samo jak nokia z zachodniego orange powinna bez problemow dzialac z nasza "ukochana" idea
...


Albo ja źle zrozumiałem albo Ty, to że w Republice Południowej Afryki jest Vodacom (lokalny Vodafone) to nie oznacza to że telefon tamtejszego operatora będzie działał z polską*kartą. Telefony są przypisane do kodów MCC i MNC np. 633-01 jest przypisane do AirTel Seychelles co nie oznacza że będzie działać z 260-03 Orange PL.

#25 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 29 listopada 2006 - 09:08

No to powiem wam tak jezeli jest to noki to mozna simlocka pociagnac kodem +pw**********# wpisujesz taki kod i po sprawie moze to ci zrobic ktos z 2 konca swiata pod warunkiem ze siedzi w niej oprogramowanie dct3 lub dct4 ale jezeli jest to telefon nokia z oprogramowaniem bb5 to jest juz ciezko nie wiem gdzie moga to sciagnac w polsce napewno anglia servis noki i salony t-mobile koszt ok 100funa lub za darmo jezeli byl u nich brany telefon. Reszta fonuw jak SE motorola itp. tylko kabelek lub boxem idzie bez problemow. Funkcje specjalne fona sa wzbogacane przez siec wiec nie bedzie wszystko dzialalo najlepiej wyczyscic mu flesz i wgrac nowego bez bawienia sie w simlocka bo nowy flesh nie dosc ze ma polski to i bez sima bedzie. Jedynie jak do tej pory bb5 sie stawia uparcie i wgrasz do niej flesza z polskim simem ale na innej kosci jest simlock i niestety nie da sie sima wgrywajac nowego flasha:( Co do netu w telefonie nie ma prawa nie chodzic jezeli sim jest sciagniety dobrze i nie da sie sima sciagnac na jedna siec albo sciagasz na wszystko albo wogole :) Mozesz jedynie sciagnac sima i zalozyc na inna siec ale nie widze w tym sensu.:roll: Fakt jest i niech nikt nie wciska kitu ze telefon przywieziony z niewiadomo skad z blokada simlok na t-mobile bedzie latac z polska ero bo jest to nie prawda jezeli dzialaja inne karty niz np t-mobile z USA w telefonie z t-mobile takrze przywiezionego z USa to nie ma blokady simlok.:rolleyes: W razie pytan kontakt prosze:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych