Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Capsule i dostęp z Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 11:52

Witam !

Mam Time Capsule 1TB 2009, podłączoną kablem Ethern do modemu Thomson TWG850-4U, który dostałem od UPC (kabel ethern w TC podłączony do portu WAN a w modemie do jednego z czterech LAN).

Na macu dostęp do TC działa. Na windowsie zainstalowałem narzędzie Air-Port i sprawa ma się następująco:

Dołączona grafika

Ciągle ten sam błąd.
Proszę o pomoc bo nie mam już na to siły...

#2 sheeppendale

sheeppendale
  • 50 postów
  • SkądOvingham, United Kingdom

Napisano 13 grudnia 2009 - 13:27

Pytanie podstawowe brzmi: czy chcesz uzyskać dostęp do danych na TC czy zarządzać urządzeniem TC z Windows? Z tego co się orientuję to narzędzia AirPort służą do zarządzania TimeCapsule, a nie do dostępu do danych zapisanych na niej. Jeśli więc masz Maka, to wygodniej z niego zarządzać TC (Programy>Narzędzia>Narzędzia AirPort). Jeśli jednak chcesz zarządzać TC z Windows to inna historia i ja tu nic nie poradzę. Jeśli chodzi o dostęp do danych: Gdy ustawisz już wszystkie dane połączenia TC (na Maku), trzeba wejść do opcji Narzędzia AirPort, wybrać twoją TimeCapsule i dalej Konfigurowanie Ręczne>(ikonka) Dyski>Udostępnianie plików i tam na dole wystarczy wpisać grupę roboczą (i ew. WINS). Ja nawet nie musiałem nic instalować na Windows Vista, aby po wpisaniu hasła dostępu do dysku połączyło mnie z TC.

#3 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 13:59

Działa, super! Dzięki wielkie!

Jeszcze jedno krótkie pytanko.
Mam do TC podłączony dysk twardy przez USB.
Na macu widzę go po kliknięcu na TC w Finderze.
Na windowsie pamięć wbudowana w TC pojawiła mi się w Moim Komputerze, ale niestety tego dysku podłączonego na USB tam nie ma.
Co mam zrobić, aby zaczeło to działać... :( ?

PS: Jeszcze raz dzięki za pomoc !

---- Dodano 13-12-2009 o godzinie 14:38 ----
Bardzo proszę forumowiczów o odpowiedź, jest to dla mnie dzisiaj szczegołnie ważne.
Nie wrócę do domu, póki tego nie ustawię... ! ;PP

Pozdrawiam :)

#4 sheeppendale

sheeppendale
  • 50 postów
  • SkądOvingham, United Kingdom

Napisano 13 grudnia 2009 - 16:37

Hm... dysk dodatkowo podłączony do TC powinien być widoczny obok dysku stacjonarnego. Gdy wpiszesz w okno wyszukiwania (na samym dole MenuStart w WinVista) "\\Nazwa-Twojej-Kapsuły" powinieneś połączyć się ze swoją TC, widząc oba dyski (wewnętrzny i dołączony). Tak przynajmniej ja mam po podłączeniu PenDrive do TC (dysku nie posiadam więc tylko tyle byłem w stanie sprawdzić). Powodzenia!

#5 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 20:57

Działa ! W Moim Komputerze nadal nie widzi tego dodatkowego dysku, ale po wpisaniu \\Time-Capsule w polu wyszukiwania wszystko jest ! Dzięki serdeczne :)

#6 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 21:04

Czy jeżeli na iMacu mam 3 konta (3 użytkowników) i na każdym różne dane, konfiguracje kont pocztwoych, muzyke itp, to czy jak na jednym z kąt robie archwizacje w Time Machine do Time Capsule, to backup robi się z wszystkich kąt (całego komputera), czy tylko z jednego ?

#7 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 14 grudnia 2009 - 21:14

Czy jeżeli na iMacu mam 3 konta (3 użytkowników) i na każdym różne dane, konfiguracje kont pocztwoych, muzyke itp, to czy jak na jednym z kąt robie archwizacje w Time Machine do Time Capsule, to backup robi się z wszystkich kąt (całego komputera), czy tylko z jednego ?


To zależy. Jeśli wszyscy użytkownicy na swoich kontach włączą TC będzie im robił się backup do którego oczywiście będą mieli dostęp. Jeżeli Ty jesteś administratorem TC będzie robił zrzut całego dysku (domyślnie) razem z kontami pozostałych użytkowników. Oczywiście ci użytkownicy nie będą mieli dostępu do backupu.

#8 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 21:43

Jeżeli dobrze rozumiem: wszyscy trzej użytkownicy są administratorami komputera, na wszystkich 3 kontach włączyłem Time Machine i wybrałem Time Capsule jako dysk archiwizacji. Zalogowałem się na moje konto i kliknąłem ?Synchronizuj/Zrób Backup? - kopia zapasowa będzie obejmować cały komputer ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych