Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

internet bezprzewodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 janpod

janpod
  • 77 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 19:34

Powiedzcie mi jak to jest z internetem bezprzewodowym w makach. Telefony mam w orange, ale bezprzewodowy mogę wziąć gdzie indziej (tam gdzie będzie lepsza oferta). I teraz tak. Karta zabierze mi jeden port USB czy tez są karty które można włożyć w inny slot np SD? Co z softem? PS. Straszna kiszka że nowe macbooki maja tylko dwa porty USB :(

#2 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 30 listopada 2009 - 20:07

Ostatnio się tym interesowałem trochę bo chciałem wziąć sobie blueconnect od ery i w sumie modemy są głównie na USB jeśli chcemy je wsadzić do maka..Jest też opcja żeby wsadzić kartę od BC w iPhona bądź inny telefon i poprzez bluetooth coś działać :) W teori dużo modemów ma soft pod MacOs (m.in firmy Huawei)

#3 janpod

janpod
  • 77 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 20:12

No właśnie czytam inny topik i w sumie tam tez ktoś poleca rozwiązanie poprzez bluetooth i komórke.
W sumie niegłupie rozwiązanie jak dla mnie, bo będę korzystać z takiego neta okazjonalnie (nokia e-65)

#4 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 22:09

Ja tak właśnie robiłem - w domu mam "normalny" Internet (ADSL), ale jak wyjeżdżałem na wakacje, a potrzebowałem sieci, wykupiłem u swojego operatora dwa miesiące abonamentu netowego i łączyłem się przez własną komórkę, za pośrednictwem Bluetooth. Śmigało aż miło. Tam, gdzie była sieć 3G miałem transfery rzędu 1 mega.

#5 janpod

janpod
  • 77 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 22:37

Te rozwiązanie ma jednak jedną wadę- podczas rozmowy nie działa połączenie, nie? Ewentualnie w grę wchodzi modem + nowa karta SIM ,które połączymy przez bluetooth- problem w tym, że takich urządzeń chyba nie ma- albo ja nie umiem znaleźć. Pozostaje więc zakupić jakąś dobrą komórkę z dobrą baterią tylko do połączeń modemowych + jakas karta np.prepaid. Ale oferta jest taka bogata że głowa mała.

#6 Opoya

Opoya
  • 63 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2009 - 23:09

ktoś poleca rozwiązanie poprzez bluetooth i komórke

Przez jakiś czas miałam taki net i też polecam. Działało bez problemu, jedyny wówczas kłopot, to mały limit danych, na szczęście teraz limity są większe.

#7 Gryniu

Gryniu
  • 207 postów
  • SkądChojnice / Gdańsk

Napisano 30 listopada 2009 - 23:34

Tam, gdzie była sieć 3G miałem transfery rzędu 1 mega.


Myślałem , że nie ma miejsc w Polsce gdzie 3G w pełni mogło rozwinąć skrzydła. A widać jednak :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych