Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ubuntu 6.06 instal pack


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 arti83

arti83
  • 21 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 21:52

Zainstalowalem system ubuntu 6.06 i po zapewnieniach forumowiczow ze jest to wpelni multimedialny system nic w nim niema,wiecej mam w telefonie niz w tym systemie.Niby trzeba sciagnac kod z jakiejs strony i przeniesc go do terminalu,ja tak robie ale w terminalu wyskakuje password i nie reaguje klawiatura.Prosze wytlumaczyc mi jak typowemu lamerowi jak zainstalowac oprogramowanie z http://getautomatix.com pod g3.Dosyc mam jak narazie wszystkiego co jest zwiazane z apple a szczególnie tego komputera.

#2 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 21 listopada 2006 - 22:00

hehe... klawiatura reaguje, ale linuxy czasem mają tak że gdy piszesz hasło to nie widać co piszesz... względy bezpieczeństwa... można to zmienić, ale pewnie to eni jest twój największy problem... a potem postępuj zgodnie z tym co masz w manualu... pewnie chodzi o jakieś apt-getowe rzeczy... napisz co to za KODY masz do wpisania... teraz weszlem na link który podałeś... zapowiada się fajnie... to pewnie jakiś menadżer pakietów... czyli zaznaczasz sobie co chcesz zainstalować a to samo się ściąga i instaluje... troszkę cierpliwości i dobrej woli... windows zostawia po sobie paskudne piętno... ale dasz rade... jakby co to masz nas ;)

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 21 listopada 2006 - 22:07

Nie zwalaj na Maki, bo komp chodzi OK. Teraz jak masz dość, to linuksa ;)

#4 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 21 listopada 2006 - 22:12

MacDado... znowu się ścieramy ;)

Może jednak bez offtopów?
Pozdr. MacDada


#5 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 23:06

jak dla mnie ubuntu w wersji na ppc/x86 niczym specjalnym nie powala ot taka sobie dystrybucja bez wodotryskow i bez problemow - jezeli chcesz jakies ciekawsze distro - opensuse 10 / 10.1 ja wlasnie poszukuje innych ....

#6 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 23:16

(sorry za OT) @uwak, dotknales Suse? Wlasnie sie zastanawiam nad zassaniem i przetestowaniem. Jak sie ma do Ubuntu/Kubuntu? Jest w nim XGL?

#7 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 23:21

(sorry za OT)
@uwak, dotknales Suse? Wlasnie sie zastanawiam nad zassaniem i przetestowaniem. Jak sie ma do Ubuntu/Kubuntu? Jest w nim XGL?


mam suse na hp ku i duuuuzej maszynie w domku - xgl jest pod 10.1
na laptopa raczej 10 - yast w 10.1 jest skopany i potwornie woooolllllnyyyyy
oczywiscie spedziwszy pol nocy da sie i dorzucic xgl na 10 .......
ja nie moge - s3 jakos nie za bardzo wpsieraja akcelercje 3d ....za to nvidie - swietnie

suse uzywam od jakis 3 lat - 10 to jedna z lepszych dystrybucji .....

#8 arti83

arti83
  • 21 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 05:08

Zaznaczam na stronie http://getautomatix.com po lewiej instal,wybieram zakladke 3.1 Installing on (K,X)Ubuntu 6.06 PowerPC (Dapper), puznie sudo gedit /etc/apt/sources.list i wklejam to w terminal poczym naciskam enter.Wyswietla mi sie password i miga czarny kwadracik,wpisuje chaslo z logowania bo innego nie zakładałem a zadnego nieznam,ale i tak nic sie niedzieje.Bardzo wazne dlamnie jest to abym chociaz mial jakis program P2P na ten system.Podacie mi akieś linki pod inne systemy podobne do tego ale aby byly owiele lepsze.

#9 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2006 - 12:10

http://ubuntuguide.o...i/Ubuntu_dapper

Jest to instrukcja do Ubuntu na x86 ale powinno pomóc.

aha spróbuj wpisać hasło i wcisnąć enter, ponieważ wpisywane hasło nigdy się nie pojawia, co zresztą jest napisane parę postów wyżej

#10 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 27 listopada 2006 - 01:13

Kurcze, jak pisałem na innym Twoim wątku: masz pretensję do Mercedesa, że źle działa, bo na leśnej stacji wleli Ci jakieś lewe paliwo. Oceń Maka pod jego najnowszym sytemem. Co do Linuxa: Na stronie z Linuxem masz wszystko napisane, trzeba tylko trochę poczytać. Taki sam problem będzie z Linuxem na PeCecie. Nie polecam Ci innego Linuxa (z tych najbardziej popularnych), ponieważ mają dużo bardziej większe wymagania, niż Twój sprzęt może ofiarować. Można powalczyć np. z Debianem (będzie szybszy), czy Gentoo, ale jak jesteś początkujący, to możesz sobie nie poradzić. Niestety Linuxa na początku trzeba poznać, sporo poczytać. Później będzie dawał sporo przyjemności niezależnie od platformy. Jak chcesz zainstalować coś, to zacznij od instalacji pakietów RPM. Tutaj to jest prawie automatyczne. Za kompilację weźmiesz się później :-). Może warto też przeczytać o utworzeniu Roota i spod niego instalować. Ubuntu w wersji podstawowej jest do używania dla laika z tym co ma, a ma dość dużo - bez poznawania głębiej systemu. Chcesz trochę więcej, to trzeba się wgłębić w system.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych