Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

bootcamp czy parallels?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafaum

rafaum
  • 15 postów
  • Skądbrać kasę?

Napisano 21 listopada 2006 - 09:04

Windy na moim imacu potrzebuje w zasadzie tylko do programów księgowo-fakturowych. Czy warto wydawać kasę na parallelsa? Czy bootcamp da sobie bez problemu radę?

#2 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 21 listopada 2006 - 09:07

boot camp to natywna instalacja. Jeśli rzeczywiści potrzebujesz Win tylko do programów biurowych i masz wystarczająco dużo ramu zainwestuj w Parallels, możesz płynnie pracować na dwóch systemach, restart nie jest potrzebny etc. Więcej do doczytania na forum.

#3 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 13:38

To prawda, Parallels ma szereg innych zalet. Jedną z nich jest to, że wirtualny Windows XP staje się po prostu plikiem na dysku, więc nie ma problemu z aktualizacjami, backupami, padami systemu itd, można po prostu przygotować sobie stabilny odpowiednio dostosowany system XP (obraz), ze wszystkimi potrzebnymi programami, utworzyć jego kopię zapasową np. na DVD i nie martwić się o kłopoty z Windowsem. Ja też mam kilka softów na XP, z których muszę korzystać, ale przed zakupem Maca bałem się, że będzie tego więcej, więc nawet spróbowałem bootcampa. Każdy oczywiście ma inne potrzeby, więc jeśli Cię to nie przekonuje to zawsze możesz przetestować oba podejścia i ewentualnie zlikwidować potem partycję bootcampa, z czym nie ma problemu. A trial Parallels działa wystarczająco długo, żeby się do niego przekonać. Pozdrawiam

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 listopada 2006 - 14:34

Boot Camp vs Parallels

#5 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 21 listopada 2006 - 15:15

Coś mi sie kojarzy, że jest jeszcze jakiś program pozwalający na uruchamianie app windowsowych na macu, ale teraz nazwę zapomniałem...

#6 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 listopada 2006 - 15:20

crossover ?

#7 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 21 listopada 2006 - 15:31

http://www.codeweave...products/cxmac/

fajne i ciekawe, ale mam wrażenie, że mniej praktyczne niż Parallels.

#8 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 21 listopada 2006 - 15:34

Jak tylko do faktur to może styknie, a chyba tańszy jest.

#9 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 15:46

Jak tylko do faktur to może styknie, a chyba tańszy jest.


I Windowsa nie wymaga. Ale jednak nie wszystko na nim chodzi. A jak juz masz Windowsa, Maca i ten program to sproboj Q - www.kju-app.org/kju/ - darmowe i duzo wolniejsze od Parallels. Ale Office 2000 na win xp byl calkiem uzywalny na tym.

#10 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 listopada 2006 - 17:56

Coś mi sie kojarzy, że jest jeszcze jakiś program pozwalający na uruchamianie app windowsowych na macu, ale teraz nazwę*zapomniałem...


Pewnie WINE
http://www.winehq.org/

#11 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 23 listopada 2006 - 22:31

Ja mam crossover i dziala calkiem niezle. Mam np. gadugadu i total commandera hehe (tak dla jaj, bo mam tez Diskordera) PS>gdzie moge dostac trial parallelsa?

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 listopada 2006 - 02:38

Ja mam crossover i dziala calkiem niezle. Mam np. gadugadu i total commandera hehe (tak dla jaj, bo mam tez Diskordera)

PS>gdzie moge dostac trial parallelsa?


Tutaj

#13 rafaum

rafaum
  • 15 postów
  • Skądbrać kasę?

Napisano 29 listopada 2006 - 21:26

I jeszcze jedno pytanie. Czy znaczenie ma wersja językowa windowsa? Mam zamiar zakupić XPka, czy wybrać wersję PL czy ENG? Jak dla mnie różnicy nie ma ale może, któraś lepiej lub mniej działa na makówce.

#14 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 29 listopada 2006 - 21:51

Nie szkoda ci kasy na XP gdy za chwilę w styczniu będzie Vista?

#15 olafinski

olafinski
  • 1 postów

Napisano 29 listopada 2006 - 22:07

Po co mu Vista, dla programu księgowego ? Ja mam tą samą sytuację i korzystam parallels, myślę że do tego jest to idealne rozwiązanie, jeżeli chciałbyś pograć to jednak Bootcamp

#16 rafaum

rafaum
  • 15 postów
  • Skądbrać kasę?

Napisano 29 listopada 2006 - 22:26

Oczywiście, że kasy szkoda bo można za nią kupić coś innego. Może jestem jakiś dziwak bo wolę kupić oryginał. Teraz i tak do XP dodają jakiś kupon na upgrade do Visty. Tak czy owak, czy wersja językowa ma znaczenie dla poprawnej pracy na macu?

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 listopada 2006 - 23:16

Dla Parallels nie, dla BootCamp tak.

#18 rafaum

rafaum
  • 15 postów
  • Skądbrać kasę?

Napisano 29 listopada 2006 - 23:55

Dla Parallels nie, dla BootCamp tak.


Jak rozumiem lepiej wersję angielską?

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 listopada 2006 - 00:17

W Parallels żadna różnica, w BootCamp angielską.

#20 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 30 listopada 2006 - 10:22

skąd takie info? na bc mam polskiego windowsa i działa bez problemów

#21 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 30 listopada 2006 - 11:56

ja tez mam win xp pro pl sp2 i smiga az milo...

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 listopada 2006 - 11:58

A ja robiłem testy i miałem problemy z zainstalowaniem sterowników z płyty przygotowanej przez BootCamp. Z wersją angielską nie było takich problemów. Tak czy inaczej Windows wylądował w koszu ;)

#23 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 30 listopada 2006 - 16:27

A może taniej wyjdzie zmienić te programy księgowo-fakturowe na jakieś Macowe albo Linuxowe?

#24 rafaum

rafaum
  • 15 postów
  • Skądbrać kasę?

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:37

Otóż zainstalowałem XP PL na Bootcampie i wszystko działa bez problemu. Spodziewałem się najgorszego a tu niespodzianka:)

#25 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 14 grudnia 2006 - 22:15

Ja stalem sie szczesliwym posiadaczem najnowszego Parallels. W kombinacji z Desktop Manager daje niezly efekt. Cyk, mam Tigera, cyk, mam XP. Wszystko w ladnym efekcie CUBE, zadnych problemow, przeskokow lub zachlysniec systemow. Dzialaja obok siebie jakby byli bracmi hehe. Fajnie tez zobaczyc np Dashboard na XP, wlasciwie mozna pracowac na obu systemach jednoczesnie i nie spowalnia to pracy komputera. Odpalilem tez gre Wing Nuts podczas pracy obu systemow, gra nie spowalnia, dziala plynnie. System wykazuje poziom zajecia ramu przez Parallels na poziomie ok 300 MB, w calosci z obu sytemami wolnych pozostaje ok 100 MB Ramu.Wg mnie t swietne rozwiaznie, lepsze od BootCamp.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych