Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iWeb i tabela wysli do mnie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dj

dj
  • 135 postów
  • SkądPoznań/Londyn

Napisano 09 listopada 2009 - 23:35

Hej.

Probuje rozgrzc jak wykonac ostatni krok z plikiem .php ztej stronki:

www.iWebFAQ.com

"Upload form_sent.php to your host that supports php. Make sure the form_sent.php file is uploaded to the same directory that is written in the form "action""

nie kumam kompletnie gdzie to wgrac i jak.

prosze o pomoc.

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 listopada 2009 - 23:48

Sprawdz w kodzie html tag o nazwie form i jak masz tam np form action="/jakis_katalog/form_sent.php" to wgraj ten plik form_sent.php do katalogu "jakis_katalog".

Jeszcze prawdopodobnie musisz ustawić ten send_form.php dzie ma wysłać dane, pewnie na email który musisz podać gdzieś w konfiguracji albo w może i nawet w pliku form_send.php.

Na ślepo to trudno dokładnie powiedzieć.

Serwer musi mieć php włączone.

#3 dj

dj
  • 135 postów
  • SkądPoznań/Londyn

Napisano 10 listopada 2009 - 13:21

Hej. Mam cos takiego:

Title*

Name*

Surname*

Address details*

Post code*

Contact details

Email address*

Home telephone

Mobile No.

Your requirements* What type of service do you require?(i.e small bedroom, mattress clean, rug clean etc)

Where did you hear about us?(i.e: Google, Yahoo, OLX, Recommendation etc)

Teraz nie wiem co dalej? Chciałbym żeby wysyłało mi na eamil. Czy musze publikować strone do folderu? i czy muszą być dokonane tam jakieś zmiany. kompletnie nie rozumiem co z tym php wiem tyle ze moj server to obsluguje ale jak tam sie dostac zeby cokolwiek wgrac... pojecia nie mam - zielony jestem w te klocki. Przepraszam za kłopot.

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 listopada 2009 - 14:52

Jeżeli to 'http://www.ecosolutions.me.uk/' jest Twoja domena to wrzuć ten form_send.php do katalogu głównego gdzie masz stronkę (tam gdzie masz index.html - do tego samego katalogu). Ale potem na pewno trzeba to jeszcze skonfigurować żeby te maile wysyłał na jakiś email a nie w powietrze, a jak to zrobić to niestety nie wiem jak tego nie widzę. A może już jest wszystko tam ustawione, sprawdź, spróbuj wysłać ten formularz, bo ja nie mam pojęcia na odległość.

#5 dj

dj
  • 135 postów
  • SkądPoznań/Londyn

Napisano 11 listopada 2009 - 02:27

Ok spróbuje, jak dojde do ładu z iWeb i domeną powieszoną na MobileMe. Problem się pojawił kiedy właśnie chciałem ułatwić sobie życie i kupiłem Web Hosting i chciałem wrzucić strone z iWeb do FTP. Po usunienciu domeny z MobileMe i wszystkiego rodzaju plików od strony z iDisk. Nie moge wgrać strony ani przez np.: CyberDuck ani przez iWeb, na nowy server. Więc opcja z formularzem musi poczekać. Fakt, że logować się loguje przez iWeb FTP ale jak zrobie publikacje to za cholere nie wyświetla strony, tylko to : "Looking for something on MobileMe? We can't find the page you requested. Please make sure the URL is spelled and capitalized correctly, and try again" Widać jak by MobileMe zarządzał "se" moją domeną nawet po usunięciu jej. Kurde nie wiem juz co robić... może ktoś pomoże?? Pozdro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych