Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Serwery Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 salin

salin
  • 9 postów
  • SkądGliwice

Napisano 23 października 2009 - 22:28

Witam, może ktoś wie jak dużo firm w Polsce korzysta z serwerów Apple? Jak sytuacja wygląda w UK? Kształcę się teraz na informatyka, spec. Sieci komputerowe. Zastanawiam się czy robić szkolenie na X Server. Czy mi się to przyda w Polsce, bo za granicą domyślam się, że tak.

#2 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2009 - 22:30

Jak chcesz się szkolić na coś przydatnego, to lepiej Linuxa, namber łan serwerów.

#3 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 października 2009 - 23:51

https://www.apple.co...o/profiles/tvn/

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 października 2009 - 00:17

Absolutnie nie warto, chyba że chcesz pół życia szukać roboty ;) Lepiej ten czas poświęcić na serwery Linuksowe albo Windowsowe. Z granicą pewnie to lepiej wygląda, ale nie do tego stopnia żeby było warto. Do tej pory z serwerami makowymi spotkałem się tylko jeden raz i był to jeden serwer ftp w pewnej drukarni. O Linuksie i Windowsie chyba nie trzeba mówić, większość serwerów to oczywiście Linux, ale podejrzewam że lepsze pieniądze dostaniesz przy serwerach Windowsowych.

#5 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 października 2009 - 00:27

Także stawiałbym na Linuksa. Przejrzyj ogłoszenia pracy w internecie i zobaczysz kto jest poszukiwany. 80% to UNIX i Linux.

#6 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2009 - 00:47

Nie żebym się czepiał, ale Mac OS X to też UNIX. Odnośnie ilości serwerów Mac OS X to mogę wymienić przynajmniej 5 firm w których są Xservy

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 października 2009 - 00:55

Też UNIX zgadza się, ale chyba administracja w Mac OS X Server polega na klikaniu w okienkach, podobnie jak na Windows i mi się wydaje że te kursy tego właśnie uczą, a na typowych Uniksach/Linuksach wszystko z palca z konsoli i właśnie to warto dokładnie poznać jeśli chodzi o Uniksopodobne systemy.

#8 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 października 2009 - 01:01

Też UNIX zgadza się, ale chyba administracja w Mac OS X Server polega na klikaniu w okienkach, podobnie jak na Windows i mi się wydaje że te kursy tego właśnie uczą, a na typowych Uniksach/Linuksach wszystko z palca z konsoli i właśnie to warto dokładnie poznać jeśli chodzi o Uniksopodobne systemy.


Mylisz się, prawdziwa administracja serwerami nie polega na klikaniu w okienka. Tak robią tylko amatorzy. Jest jedna zasada - nie ufaj interfejsowi graficznemu. Mało to przypadków, kiedy to UI pokazywało co innego a konsola co innego?

Nie żebym się czepiał, ale Mac OS X to też UNIX. Odnośnie ilości serwerów Mac OS X to mogę wymienić przynajmniej 5 firm w których są Xservy


No tak 5 serwerów na OS X w 40 milionowym państwie w którym jest a nawet nie wiem ile firm. Ok pomnóżmy to razy 10 to i tak bardzo, ale to bardzo marniutko. Umrze chłopak z głodu prędzej niż najdzie pracę i do tego dobrze płatną.

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 października 2009 - 01:09

Mylisz się, prawdziwa administracja serwerami nie polega na klikaniu w okienka. Tak robią tylko amatorzy. Jest jedna zasada - nie ufaj interfejsowi graficznemu. Mało to przypadków, kiedy to UI pokazywało co innego a konsola co innego?


Tak dokładnie, źle mnie zrozumiałeś chyba, napisałem że lepiej poznać konsole.
Hehe, przypomniałeś mi jak w którymś ze starych redhatów okienkowa wersja do konfiguracji Apache zrobiła mi taki bajzel żę www przestało działać, tylko po jednej jedynej zmianie, a to co zobaczyłem chwilę później w httpd.conf mnie przeraziło. ;)

A kursy z serwerów makowych chyba właśnie do tego klikania się sprowadzają, tak przynajmniej mi się wydaje ze screenshotów które widziałem z Mac OS X Server i dlatego stwierdziłem że nie warto brać udziału w kursach na serwery makowe (właśnie dlatego że tam się klika) pomimo że to Unix pod maską.

Mam nadzieję że już wszystko jasne.

#10 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2009 - 07:39

Krótko mówiąc, jeśli nie planujesz pracować w TVN lub 0,01% firm które używają OSX - ucz się linuxa. A to, że OSX jest z UNIX-a, nie zmienia faktu, że to Linux nie Unix jest popularny, a dodatkowo OSX jest mniej stabilny od "gołych" systemów.

#11 salin

salin
  • 9 postów
  • SkądGliwice

Napisano 24 października 2009 - 07:54

Czyli u nas nie warto. Linux to wiem- podstawa. Chcialem wiedziec czy warto samemu finansowac takie szkolenie, czy to nie bedzie kasa wyrzucona w bloto bo tego nigdy nie uzyje nie majac do tego okazji.

#12 psych0l

psych0l
  • 138 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 października 2009 - 08:35

Tak dokładnie, źle mnie zrozumiałeś chyba, napisałem że lepiej poznać konsole.
Hehe, przypomniałeś mi jak w którymś ze starych redhatów okienkowa wersja do konfiguracji Apache zrobiła mi taki bajzel żę www przestało działać, tylko po jednej jedynej zmianie, a to co zobaczyłem chwilę później w httpd.conf mnie przeraziło. ;)

A kursy z serwerów makowych chyba właśnie do tego klikania się sprowadzają, tak przynajmniej mi się wydaje ze screenshotów które widziałem z Mac OS X Server i dlatego stwierdziłem że nie warto brać udziału w kursach na serwery makowe (właśnie dlatego że tam się klika) pomimo że to Unix pod maską.

Mam nadzieję że już wszystko jasne.


Zanim napiszesz nastepnym razem jakas bzdure to radze Ci sprawdzic informacje ktore posiadasz, szkolenie mac os x server nie ogranicza sie tylko do jak ty to nazwales 'klikania po okienkach' ale takze na przedstawieniu narzedzi do obslugi tego systemu w wersji CLI.

---- Dodano 24-10-2009 o godzinie 07:37 ----

Czyli u nas nie warto. Linux to wiem- podstawa. Chcialem wiedziec czy warto samemu finansowac takie szkolenie, czy to nie bedzie kasa wyrzucona w bloto bo tego nigdy nie uzyje nie majac do tego okazji.


Proponuje Ci moze nie szkolenie z tego systemu bo zanim skonczysz studia to jest bedzie niewazne ale naprzyklad kup sobie dostep do lynda.com i tam masz aktualne szkolenia video ktore obejmuja prawie takie same tematy jak na normalnym szkoleniu w firmie SAD.

#13 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2009 - 10:34

Mylisz się. Zaawansowana administracja OS X Serverem to nie tylko klikanie, ale również dobra znajomość terminala. Części rzeczy nie zrobisz bez tego.
Odnośnie popularności Xserve to najprędzej może wypowiedzieć się iSource, bo ma miarodajne dane

---- Dodano 24-10-2009 o godzinie 11:36 ----

Krótko mówiąc, jeśli nie planujesz pracować w TVN lub 0,01% firm które używają OSX - ucz się linuxa.

A to, że OSX jest z UNIX-a, nie zmienia faktu, że to Linux nie Unix jest popularny, a dodatkowo OSX jest mniej stabilny od "gołych" systemów.


A możesz mi podać konkretny przykład, że OS X jest mniej stabilny?

#14 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 października 2009 - 11:20

Zanim napiszesz nastepnym razem jakas bzdure to radze Ci sprawdzic informacje ktore posiadasz, szkolenie mac os x server nie ogranicza sie tylko do jak ty to nazwales 'klikania po okienkach' ale takze na przedstawieniu narzedzi do obslugi tego systemu w wersji CLI.


Jakbyś nie zauważył to pisałem wszędzie przy tym klikaniu w okienka słowo "CHYBA". Z moich treści jasno że nie jestem tego pewien.

I się tak nie podniecaj, bo widać czytać nie potrafisz tego co inni piszą.

---- Dodano 24-10-2009 o godzinie 12:27 ----
Co wy się przyczepiliście tego klikania do mnie.

WIem, że zaawansowane administrowanie to nie klikanie.

Chodzi tylko o to że wg mnie na takich kursach uczą tylko klikania, a przynajmniej w większośći, wnioskuje tak ponieważ ze screenshotów które widziałem z OSX Server były tam dość rozbudowane aplikacje właśnie okienkowe. Tak mi się wydaje, bo nigdy na takim kursie nie byłem.

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 października 2009 - 12:43

czyli linux to nie unix? dziwne jakieś podejście...

#16 itengineering

itengineering
  • 1 postów

Napisano 22 marca 2010 - 18:54

Witam, Firma IT Engineering Inc. którą reprezentuje używa serwerów apple do wielu zadań, również webhostingu, poszukujemy też ekspertów systemów UNIX szczególnie związanych z produktami Apple. Pozdrawiam użytkowników forum:) Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych