Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Wyższość odtwarzaczy video dla Mac'a ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 lutego 2005 - 21:35

Może już jestem zbyt spaczony ale nie znalazłem w MacOS'owych odtwarzaczach video żadnych zalet które przekonałyby mnie, by używać ich, a nie MPlayera OS X. Może ktoś podzieli się odmiennym zdaniem? :mrgreen:

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2005 - 21:36

Mplayer niestety lub tesz stety zgadzam sie w 100% i pozdrawiam krakusa :)

#3 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 lutego 2005 - 21:43

No chyba nikt nie bedzie sie z toba sprzeczal :wink: :mrgreen:

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2005 - 21:55

Mplayer moze to brak doswiadczenia lub tez nalecialosci z linuxa ale nadal najbardziej sobie cenie mplayera - czekam na osobe ktora mi udowoni ze sie myle naprawde ....

#5 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 18 lutego 2005 - 15:51

uzywam VLC i Mplayera na zmiane ze wskazaniem na VLC. Wydaje mi sie ze VLC duzo lepiej sobie radzi z plikami avi, szczegolnie z plikami z bledem lub niedociagnietymi, takie pliki mplayer otwiera sporadycznie, a jesli juz sie uda to nie mozemy przewijac filmu.

#6 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 lutego 2005 - 16:16

uzywam VLC i Mplayera na zmiane ze wskazaniem na VLC. Wydaje mi sie ze VLC duzo lepiej sobie radzi z plikami avi, szczegolnie z plikami z bledem lub niedociagnietymi, takie pliki mplayer otwiera sporadycznie, a jesli juz sie uda to nie mozemy przewijac filmu.


Bzdura
w opcjach mplayera napraw index (-forceidx) wlasnie ON uszkodzone pliki otwiera najlepiej i mozna je przewijac :mrgreen:

P.S Polecam manuala :!:

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 lutego 2005 - 19:05

ten przelacznik znam jeszcze z czasow uzywania mplayera pod linuxem :) tylko otwieranie takiego pliku trwa troszke dluzej

#8 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 lutego 2005 - 20:13

ten przelacznik znam jeszcze z czasow uzywania mplayera pod linuxem :) tylko otwieranie takiego pliku trwa troszke dluzej

tak to prawda przebudowa indexu troche trwa ale jak chcemy przewijac w trakcie odtwarzania to warto poczekac. Wedlog mnie niestety brak dobrego "systemowego"playera dla OSX. :cry: Choc mi MPlayer wystarcza calkowicie :mrgreen:

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 lutego 2005 - 20:27

Jednym słowem MPlayer rul3z :D

#10 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2005 - 00:15

divix

Na 123% nikt nie zna jakiegos przyzwoitego odtwarzacza ?

Dołączona grafika

#11 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 24 lutego 2005 - 14:24

to ja mam chyba jakas felerna wersje, mplayer to jedyna aplikacja ktora mi sie regularnie wywala, po co mam czekac na indeksowanie jak VLC radzi sobie z wiekszoscia tkaich plikow... :?

#12 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 lutego 2005 - 14:26

U mnie MPlayer chodzi bez problemu... tylko gorzej jak mam jakis film z napisami (polskie znaczki) uruchomic :/

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 lutego 2005 - 14:29

agrzesko to wez sobie ustaw odpowiednie kodowanie albo przekonwertuj napisy z cp-1250 na iso-8859-2 i beda napisy OK

#14 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 lutego 2005 - 14:31

A jak przekonwertowac te napisy?? otworzyc w text edit, zaznaczyc i zmienic kodownie gdzies?? Kurcze a ja ogladalem Ong Baka z jakimis krzakami []$&*# ;P

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 lutego 2005 - 14:32

jakis converter musisz znalezc dla maca, ja to robilem kiedys na linuxie ale teraz po prostu zmieniam kodowanie w mplayer i jest OK

#16 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 lutego 2005 - 14:47

oK, dziala wszystko ok :) dzieki

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 lutego 2005 - 10:52

Mozna jeszcze uzyc... TextEdita! W prefsach zaznacz opcje zapisywyania w kodowaniu Maka. Potem otworz plik PieCowy i go zapisz gdzies na dysku. Od teraz nie powinno byc problemow...

#18 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 05 marca 2005 - 11:30

Od ostatniego czasu zanim wlaczylem cos w VLC sprawdzalem w mplayerze i nie jestem przekonany nad wyzszoscia mplayera nad VLC, wrecz odwrotnie. Jedyna wada jaka mi przeszkadza w vlc to przy malych plikach przy przewijaniu gubi obraz, takie plikiw mplayerze zazwyczaj sie tna i jeszcze raz powtorze ze nei zamierzam czekac na indeksownie wiekszych plikow skoro VLC sobie z tym radzi w locie :wink:

#19 ihow

ihow
  • 187 postów
  • SkądWarszawka

Napisano 08 marca 2005 - 23:49

moje doswiadczenie co do vlc to wielkie kwadraty i problemy z przewijanniem mplayer - pieknie ale jak przemieszczam okno to sie ztrzymuje qt- pieknie ladnie ale i tak go nie lubie (divx plugin)

#20 Johnnyb

Johnnyb
  • 50 postów
  • SkądCzarna B.

Napisano 18 kwietnia 2005 - 09:11

Jak sie uzywa mplayerosx nie trzeba wcale konwertowac pecetowych napisow (strata czasu) w preferencjach mplayera odnajdujemy "subtitles settings" i ustawiamy "default encoding" na CP 1250. Jeszcze nie mialem zle wyswietlanych napisow !!! :-) Mplayerosx wg. mnie jest bardziej intuicyjny niz VLC ,i nie bylo filmu ktorego by mi nie otwieral. ale i tak filmy najlepiej oglada sie na duzym TV dlatego kupilem sobie odtwarzacz dvd/divx (tylko 230zl) i stwierdzam ze jakosc obrazu jest lepsza.

#21 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 18 kwietnia 2005 - 09:47

Mysle ze dobry player powinien spelniac podstawowe zasady: -odtwarzac nawet najbardziej tropikalne formaty -obslugiwac napisy -posiadac minimalistyczne wrecz "pozbawione" GUI -posiadac skróty klawiszowe jak najbardziej intuicyjne i wygodne -przewijanie filmu dowolna ilosc klatek czy sekund Wszystkie te cechy posiada MPlayer, a VLC .......... te przewijanie i skróty to chyba nie bardzo

#22 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 19:54

Ludzie a QuickTime? Jest w systemie, dziala pieknie, do pelnego ekranu i napisow jest pelno pluginow, a zawsze mozna poszukac seriala do QuickTime PRO, albo kupic go sobie za paredziesiat $$$...

#23 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2005 - 14:22

QT lubię. Ale filmy to oglądam na DVD playerze :) Polecam, żadnych problemów :mrgreen:

#24 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 10 czerwca 2005 - 07:04

Ja chciałem tylko dodać, że Beru to fajny kolo i poradził mi w jednej sprawie z UNIX-em. Dzięki Beru :D

#25 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2005 - 07:41

a chciałem tylko dodać, że Beru to fajny kolo i poradził mi w jednej sprawie z UNIX-em.
Dzięki Beru



Jezeli tak to punkt "Pomógł" dla Niego kliknij menelek (mozna dac jedynie w temacie przez siebie rozpoczętym)

Zachęcam od oceniana ("cenienia") forumowiczów z uwagi na przydatność odpowiedzi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych