Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pomocy ! Tylko Xp na Mac'u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smoke

Smoke
  • 5 postów

Napisano 22 października 2009 - 11:16

Witam, dopadłem Mack Book'a Pro i mam pytanie odnosnie systemu operacyjengo. Czy jest mozliwosc zeby windows XP byl jednynym systemem operacyjnym? Mam teraz zainstalowanego leoparda ale chcialem sie go całkowicie pozbyc i pracowac tylko na XP, prosił bym o rade co zrobic zeby sformatowac komputer i postawic XP. Bardzo prosze o pomoc bo jestem laikiem w sprawach Mac'ów. Pozdrawiam

#2 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 22 października 2009 - 11:18

sprzedaj maca i kup innego laptopa, kupisz o lepszej specyfikacji i windows bedzie chodzil az milo

#3 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 22 października 2009 - 11:27

Dokładnie, nie ma po co trzymać maca na winde.

#4 Smoke

Smoke
  • 5 postów

Napisano 22 października 2009 - 11:30

No moze i tak zrobie, ale najpierw chciał bym przetestowac jak to działa, wiec jesli znajdzie sie dobry człowiek który wytłumaczy mi jak to sie robi bede bardzo wdzieczny.

#5 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 22 października 2009 - 11:37

dziala jak zwykly laptop

#6 Smoke

Smoke
  • 5 postów

Napisano 22 października 2009 - 11:41

No i o to mi chodzi, ale nadal nie wiem jak to zrobic :P

#7 majer

majer
  • 296 postów
  • SkądChorzów

Napisano 22 października 2009 - 11:46

na kradzionym laptopie się podobno nie da, a jak kupisz w cortlandzie to cie wytłumaczą. przepraszam ale mam głupie wrażenie że to jest nie twój laptop, w innym wypadku po co płaciłbyś 4000 zł za coś co możesz kupić za 3000 zł? powioedz mi proszę po co? podaj numer seryjny maca i dokładny model, sprawdzę czy u ciebie się uda. Coconutidentitycard

#8 DNADesigN

DNADesigN
  • 98 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 22 października 2009 - 11:54

@majer, a co ma do tego fakt czy lapek jest kradziony, czy nie? To w ogóle nie ma związku z pytaniem Smoke'a. Poza tym dziwne wnioski wysnuwasz na podstawie przesłanek znanych tylko sobie... Bzdury jakieś... :/

Z tego co mi wiadomo, to nie można zainstalować WinXP na jakimkolwiek Mac'u bez pomocy Boot Camp (a co za tym idzie, w przytomności samego OS X'a). Wynika to z faktu, że WinXP potrzebuje do instalacji i działania BIOS'u, którego w Mac'ach po prostu nie ma. Zamiast niego jest EFI, a jedynym systemem MS, o którym słyszałem, że ma wspierać EFI jest Win7. Z kolei Boot Camp zapewnia emulację BIOS'u, ale uruchomić go można tylko spod Mac OS X'a. I nie: usuwanie partycji OS X po instalacji WinXP nie wchodzi w grę. W ogóle nic Ci się nie uruchomi i będziesz musiał od nowa OS X'a stawiać.

Swoją drogą, jak chcesz mieć tylko WinXP, to lepiej zrób tak, jak radził iPestek: sprzedaj Mac'a i kup zwykłego laptopa.

#9 majer

majer
  • 296 postów
  • SkądChorzów

Napisano 22 października 2009 - 12:10

podaj dokładnie jaki to mac, a ja podam Ci instrukcję...

#10 Smoke

Smoke
  • 5 postów

Napisano 22 października 2009 - 15:02

Model name : MackBook Model identifier " MackBook2.1 Procesor name: Intel Core 2 Duo Procesor speed: 2GHz Numbre of procesors: 1 Total numbers of core: 2 L2 Chache: 4MB Memory: 1GB Bus speed: 667 MHz Boot ROM ver: MB21.00A5.B07 SMC Version: 1.17f0 Wystarczy ?

#11 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 października 2009 - 15:11

DNADesigN - tak na serio to bzdury ty też gadasz mieszasz masę rzeczy i mylisz je z innymi

#12 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 22 października 2009 - 15:29

Pomyliłeś kolego fora te z Windowsem musisz szukać tutaj: Windows Operating Systems - Powered by vBulletin

#13 DNADesigN

DNADesigN
  • 98 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 22 października 2009 - 16:47

DNADesigN - tak na serio to bzdury ty też gadasz
mieszasz masę rzeczy i mylisz je z innymi


To masz okazję wyprowadzić mnie z błędu. Nie twierdziłem, że jest to jedyny, słuszny sposób. Z chęcią poszerzę swoją wiedzę. ;)

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2009 - 20:09

Mylisz BootCamp z Asystentem BootCamp. Nie ma żadnej potrzeby instalowania OSX i używania Asystenta BootCamp (czyli tylko i wyłącznie userfriendly programiku to podzielnia partycji) do zainstalowania windowsa - po prostu wkładasz płytę, bootujesz z niej i instalujesz system - bo to własnie zapewnia Ci BootCamp (czyli emulacja BIOS-u).

#15 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 października 2009 - 20:28

Wkładasz płytke z XP wywalasz partycje z OSX a zostawiasz tylko tą EFI i tworzysz sobie partycje dla XP i normalnie go instalujesz. Wiecie co jak ja coś napisałem to się trzepiacie, a jak wy piszecie nie na temat to wszystko oki ? Chce wywalić OSX i postawić winde to tak jak zawsze piszecie odpowiedzieć na pytanie i nie udzielać na siłe swoich uwag, ja za takie coś ostrzeżenie dostałem ale jak ktoś chce postawić winde na maku to za takie postępowanie ostrzeżeń się nie daje ? Normalnie policja dla maków, ścigają każdego kto chce na nim OSX wywalić jaka krzywda dla komputera.

#16 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 22 października 2009 - 20:31

Chce wywalić OSX i postawić winde to tak jak zawsze piszecie odpowiedzieć na pytanie i nie udzielać na siłe swoich uwag, ja za takie coś ostrzeżenie dostałem ale jak ktoś chce postawić winde na maku to za takie postępowanie ostrzeżeń się nie daje ?

Normalnie policja dla maków, ścigają każdego kto chce na nim OSX wywalić jaka krzywda dla komputera.


Ja nie jestem zadnym policjantem, zastanawiam sie jaki jest sens trzymania Maka tylko by uzywac na nim i wylacznie Windowsa? Skoro mozna za te same pieniadze kupic laptopa o lepszej specyfikacji...

To jest wlasnie przyklad przerostu formy nad trescia...

#17 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 października 2009 - 20:47

Wiesz każdy robi co chce i tak się go nie przekona aby zrobił inaczej, chce stawiać XP niech stawia jak dla mnie może nawet 3.11 :) To jego problem i jego kasa :)

#18 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 22 października 2009 - 21:37

Wiesz każdy robi co chce i tak się go nie przekona aby zrobił inaczej, chce stawiać XP niech stawia jak dla mnie może nawet 3.11 :)

To jego problem i jego kasa :)


To mnie akurat nie boli. Ubolewam jednak nad faktem, ze nie kazdy potrafi korzystac z wyszukiwarki...

#19 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 22 października 2009 - 21:40

jedni kupuja hummery i przerabiaja na gaz, inni kupuja maki i instaluja windoze

#20 Smoke

Smoke
  • 5 postów

Napisano 22 października 2009 - 22:41

Okej, wkładam plyte, ale jak zainicjowac odpalenie tej plyty? Bo kiedy odpalam ją w systemie to plik SETUP.EXE windy nie odpala sie bo pewnie na leopardzie sa inne rozszerzenia pliku instalacyjnego. HELP :P

#21 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 października 2009 - 23:02

Oj sorry ale to już jest lenistwo, google i szukaj. Ewentualnie manual od maka.

#22 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 października 2009 - 23:03

rtfm i najpierw szukaj

#23 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 października 2009 - 00:30

Jaki setup.exe, płytę z XP masz bootowalną, jak instalujesz tego XP na PC to tez nie przez setup.exe tylko bootujesz z CD. Jakieś nowe sposoby instalacji systemu wymyślasz, setup.exe, dobre. Przez setup.exe to potem będziesz sobie programy instalował. PS. Wiem że można przez setup.exe też, zeby zaraz inni sie nie doczepili, bo takich tu nie brakuje ;)

#24 majer

majer
  • 296 postów
  • SkądChorzów

Napisano 23 października 2009 - 09:39

wait... włączasz komputer wciskasz i trzymasz klawisz alt wkładasz płytę wybierasz dysk startowy jako windows CD i pojawia się normalny instalator. p.s. pytanie jakiego masz maca chodziło o sprawdzenie czy jest na intelu.

#25 DNADesigN

DNADesigN
  • 98 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 23 października 2009 - 12:40

Mylisz BootCamp z Asystentem BootCamp.


Moje skróty myślowe mnie kiedyś zabiją. :/

Wkładasz płytke z XP wywalasz partycje z OSX a zostawiasz tylko tą EFI i tworzysz sobie partycje dla XP i normalnie go instalujesz.


Ok, to według tego, co napisaliście BootCamp jest oddzielnym kawałkiem soft'u, niezależnym od MacOS X i zaimplementowanym gdzieś w warstwie EFI, tak? Dobrze wiedzieć, bo zawsze myślałem, że OS X ma z tym coś wspólnego i nie można go usunąć bez konsekwencji po instalacji WinXP (chyba pomyślałem tak przez analogię to Linux'a, gdzie w wczesnych dystrybucjach nie można było usunąć Linux'a, jeżeli używało się bootmanager'a LILO... powodowało to najprościej mówiąc zawieszenie się samego bootmanager'a przy starcie), ale... wracając do tematu...

@majer, a nie trzeba najpierw z poziomu OS X'a odpalić Asystenta BootCamp, czy jest on tylko po to, żeby w szybki sposób zrobić partycję dla Win? Sam BootCamp od tak po prostu wykryje, że włożono boot'owalną płytę? Nie ukrywam, że znam tylko tą jedną metodę instalacji rodem z "podręcznika użytkownika Apple". :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych