Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komercyjne zastosowanie komputerów Apple - gdzie, kiedy, kto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 października 2009 - 11:07

Witam,

pisze pewną pracę na temat apple i ich komputerów i mam do was drobne pytanie - mianowicie potrzebuję trochę informacji, gdzie są wykorzystywane (przez was?), z jakim oprogramowaniem, do czego tam służą. Generalnie chodzi o zastosowanie i jego realne, istniejące przykłady, a nie informacje, że można zainstalować fotoszopa i zrobić obrazek - bo tyle, to sam wiem ;-)

Dla przykładu: pracuję*w TVN, na makach używam(y) tam OpenOffice do czytania dokumentów, poza tym ładnie wyglądają na wizji.

Mile widziane przykłady ambitniejsze niż ten wyżej hehe ;-)

Oczywiście, nie musicie podawać nazwy firmy/adresów etc - no chyba, że ktoś chce :-P

Podziękował :-)

#2 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2009 - 11:33

Tu masz przykład:

https://www.apple.co...o/profiles/tvn/

#3 fascik

fascik
  • 626 postów
  • SkądRyki

Napisano 04 października 2009 - 11:33

Ambitniejsze: https://www.apple.co...o/profiles/tvn/

:)

#4 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2009 - 11:36

ogólnie cała strona

https://www.apple.com/pl/pro/profiles

Opisane kto, gdzie i do czego :)

#5 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 października 2009 - 12:01

I super, dzięki :-D Takie pro zupełnie wystarczą :-)

#6 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 października 2009 - 12:03

ArchiCAD (oprogramowanie 3D CAD dla architektów) + Artlantis (renderer) u mnie w domu na Mac Pro i Macbook Pro + przynajmniej kilka znanych mi pracowni.

#7 MBorowiec

MBorowiec
  • 255 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 04 października 2009 - 18:20

MacBook Pro + iMac + Mac Mini -> agencja reklamowa -> photoshop+illustrator+netbeans+mamp -> wiadome cele :P

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2009 - 09:58

generalnie każda agencja reklamowa. Ostatnio przeglądałem gazetkę jakiegoś sklepu meblowego i na każdym biurku komputerowym leżały maki:)

#9 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2009 - 10:02

to samo w katalogu IKEA :)

#10 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 października 2009 - 11:07

No tak, agencje reklamowe wykorzystują*ich wizerunek - to jest pewnie :-D Pewnie nawet częściej, niż same na nich pracują ;-)

#11 MBorowiec

MBorowiec
  • 255 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 05 października 2009 - 15:38

oj i tu bym się kłócił przynajmniej jeżeli chodzi o moją firmę ;)

#12 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 października 2009 - 22:27

Realne przykłady to jest to że pojawia się w katalogach ikei czy w miejscach gdzie całość musi ładnie wyglądać, a w reklamie był iMac G3 zamiast piłki no ale to pewnie będzie na euro 2012 roku, jak netia wprowadzała usługe Net24 to także na ulotce był iMac G3 Dla mnie to że komputer pojawia się w reklamie, na ulotkach, katalogach gdzie wszystko musi super wyglądać nie świadczy o niczym innym jak o tym że ma po prostu ładną obudowe, czy jest ładnie wykonany. Dla mnie prawda jest taka uruchom Benchmarka a powiem ci jaki masz komputer, a co do zastosowań Maców w biznesie to ja bym się nigdy do tego nie posuną, bo : - Drogie i długie naprawy. - Kiepska pomoc techniczna. - Problem z kadrą informatyczną pod ten wynalazek bo większość omija ten shit z daleka - i wiele więcej. Komputer który służy do pracy ma działać, a jak padnie coś ma być szybkie do naprawienia aby komputer po chwili był z powrotem sprawny.

#13 didek86

didek86
  • 33 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 października 2009 - 23:08

Realne przykłady to jest to że pojawia się w katalogach ikei czy w miejscach gdzie całość musi ładnie wyglądać, a w reklamie był iMac G3 zamiast piłki no ale to pewnie będzie na euro 2012 roku, jak netia wprowadzała usługe Net24 to także na ulotce był iMac G3

Dla mnie to że komputer pojawia się w reklamie, na ulotkach, katalogach gdzie wszystko musi super wyglądać nie świadczy o niczym innym jak o tym że ma po prostu ładną obudowe, czy jest ładnie wykonany. Dla mnie prawda jest taka uruchom Benchmarka a powiem ci jaki masz komputer, a co do zastosowań Maców w biznesie to ja bym się nigdy do tego nie posuną, bo :

- Drogie i długie naprawy.
- Kiepska pomoc techniczna.
- Problem z kadrą informatyczną pod ten wynalazek bo większość omija ten shit z daleka
- i wiele więcej.

Komputer który służy do pracy ma działać, a jak padnie coś ma być szybkie do naprawienia aby komputer po chwili był z powrotem sprawny.


takie problemy masz tylko w polsce, bo w polsce Maci traktuje sie tak a nie innaczej ;|

#14 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 października 2009 - 23:30

no ale niestety jesteśmy w Polsce i na szybkie zmiany nie ma co liczyć.

#15 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 października 2009 - 01:41

seb235: prosiłem o przykłady zastosowania a nie informacje dlaczego Ty byś ich nie zastosował. Chcesz tworzyć kolejny flame war proszę bardzo, ale nie w moim temacie. Podziękował. PS. Realnym przykładem nie jest, że się pojawił na zdjęciu - przykładem było by, że grafik robiący ulotkę używał maka z tym i tym oprogramowaniem.

#16 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 października 2009 - 07:04

popieram narkoman. - seb235bznowu zaczyna trollować to staje się już nudne :(

#17 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 06 października 2009 - 07:29

@seb235

Dołączona grafika

#18 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 06 października 2009 - 07:58

seb235 ciekaw jestem w jakm biznesie ty pracujesz? w polskim oddziale firmy w ktorej pracuje jest 5 pracownikow, z czego trzech uzywa Makow - ja, Lead Developer/Chief Tech Officer (Coda, Terminal, SVN, VIM, SSH) robie w PHP, Pythonie i Joomli, od czasu do czasu dlubie cos w lnuksach na serwerach - grafik (Photoshop) wiadomo tworzy grafike - frontend developer (Aptana, Coda, Photoshop, SVN) tnie te grafike i prerabia ja na HTML i czasem proste PHP -dwoch innych (developer i frontendowiec) uzywa linuxa Okolo 75% naszych klientow (glownie agencje reklamowe posredniczace miedzy nami a duzymi klientami) uzywa Makow

#19 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 06 października 2009 - 08:32

Ja korzystam z G5 (dual 2,5). Oprogramowanie to Adobe CS4 Premium + Maya 6,5. Zastosowanie to szeroko pojęte DTP i wizualizacje produktów (packshoty).

#20 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 06 października 2009 - 08:33

Widziales Sopot Festival, Top Trendy, Opole w TV? Wizualizacje sceniczne wypuszczane sa z mediaserwerow na mac pro.

#21 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 października 2009 - 16:56

Widziales Sopot Festival, Top Trendy, Opole w TV?
Wizualizacje sceniczne wypuszczane sa z mediaserwerow na mac pro.


Bardzo fajna informacja, dzięki! :-)

#22 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 06 października 2009 - 21:00

TVN pracuje na Małachowski bodajże w 80 % gdzieś to czytałem wiec wujek Google pewnie będzie wiedział. Niestety jestem na iPhone to nie poszukam ;( ale z tego co pamietam to własnie większość rzeczy co ogladmy jest obrabiana na macintoshu ;)

#23 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 06 października 2009 - 21:16

reklamy maicrosoftu robione sa na macach... XD

#24 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 06 października 2009 - 21:39

popieram narkoman. - seb235bznowu zaczyna trollować

to staje się już nudne :(


Nie zamierzam nikogo przekonywać do niczego pisze moją opinie mam do tego prawo i od tego jest forum, a że nie są tu lubiane osoby którym coś się nie podoba lub mają troszke inne zdanie co do apple (Które jak dla mnie jest zwykłym producentem komputerów OEM tak samo jak DELL czy HP) to inna kwestia.

#25 kasze

kasze
  • 12 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 października 2009 - 21:41

Nie tylko TVN makami stoi, również TVS (TV Silesia) -> tvs.pl W studio posiadają sporo iMaków, widać je podczas programów informacyjnych. Z pewnością prezentują je ze względu na urodę, ale czasami widać jak ktoś na nich przegląda internet. Jeżeli chodzi o zastosowanie maków do działań programistycznych (web) polecam kontakt z firmą Trix -> trix.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych