Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy to jest legalne ? Klon Mac'a


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 MoreMoone

MoreMoone
  • 7 postów
  • SkądEuropa

Napisano 03 października 2009 - 01:30

Witam wszystkich serdecznie,
Mam nadzieję, że trafiłem na dobry dział jeśli nie to z góry przepraszam. A teraz do rzeczy - [url=http://www.macintelligent.co.uk/]MacIntelligent[/url] pod tym linkiem znajduje się strona brytyjskiej firmy sprzedającej/składającej klony maca. I pytanie: jak to w końcu jest ? Czy to jest legalne ? dopiero co znalazłem tą stronę szukając jakichś newsów na temat procesu Appla z tą amerykańską firmą i trafiłem na tą stronę... Co myślicie?

#2 Smowling

Smowling
  • 146 postów

Napisano 03 października 2009 - 06:19

bylo sporo o tym, poszukaj pod fraza "hacintoshe"

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 października 2009 - 08:52

Jest to też w Polsce, ale temat jest na tyle kontrowersyjny, że może dajmy sobie spokój i zamknijmy temat.

#4 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 03 października 2009 - 10:22

Jesli jestes firma to mozesz miec problemy Jesli jestes osoba prywatna to stefan moze ci skoczyc na pompke mimo ze mu serce krwawi. Legalne ale troche nieetyczne

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 października 2009 - 10:36

jeżeli łamanie licencji jest legalne, to jest legalne ;)

#6 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 03 października 2009 - 10:39

jeżeli łamanie licencji jest legalne, to jest legalne ;)


Jailbreak to tez lamanie licencji a na tym forum jeszcze nikogo z tego powodu na stosie nie spalono

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 października 2009 - 10:45

nie wiem skąd palenie na stosie ;] sprawa jest prosta - w licencji jest napisane, że nie wolno jeżeli licencję można olać i nie ma ona prawnego znaczenia - to jest to legalne jeżeli nie - to nie z jailbreakiem jest przecież tak samo? bądź bardzo podobnie? (czyżbym jakoś zasugerował, że tak nie jest?)

#8 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 03 października 2009 - 11:27

wg. naszego prawa, jak będziesz miał w domu osx na kuchence mikrofalowej, wersję ściągniętą z netu, ale nie rozpowszechniasz tej wersji ani przy jej pomocy nie osiągasz korzyści materialnej to nic nie mogą zrobić. W przypadku firm, chyba jest równie fajnie ;) liczy się faktura i to aby nie była to wersja Edu. Nikt nie sprawdza szczegółowiej zapisów licencji.

#9 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 października 2009 - 12:39

Ludzie! Skończcie z tą nazwą "klon"! Od kiedy Apple sklonowało PeCeta i przepisało na niego system, nie ma mowy o klonach. Klony to były, gdy Apple udzielał licencji na nie dawno temu. Teraz wystarczy dobrać podobne komponenty i system bezproblemowo można postawić. Osobiście wole sam sobie dobierać części, bo na Apple już pod tym względem nie można liczyć. Dają kiepskie chipy FireWire, kiepskie matryce, kiepskie napędy, wolne dyski.

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 października 2009 - 12:43

Temat wyczerpany :) Resztę można znaleźć na forum w innych wątkach. Zamykam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych