Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut (jako nagroda w konkursie) a licencja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szark77

szark77
  • 39 postów
  • SkądWarsaw, PL

Napisano 30 września 2009 - 21:21

Witam, jestem bliski zakupu programu Final Cut Express od gościa który go wygrał w jakimś konkursie. Mam jednak pewne wątpliwości czy będę mógł używac tego programu w takiej wersji, ponieważ nie ma do niego żadnego paragonu, czy faktury zakupu. Jedynym dowodem legalności/pochodzenia jest zaświadczenie/dyplom że program jest nagrodą z konkursu. Teraz mam pytanie do ludzi znających temat, czy takie zaświadczenie wystarczy do normalnego (w pełni legalnego) wykorzystania w domu Ps. jezeli temat jest w niewłaściwym dziale, proszę moderatorów o przesuniecie go tam, gdzie być powinien

#2 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 30 września 2009 - 21:47

na dobrą sprawę, to krajowe prawo dopuszcza bez zbędnego przedstawiania papierów, posiadanie kopii oprogramowania na użytek własny bez podawania źródła. Dopóki na tym nie zarabiasz to szansa na jakąkolwiek kontrolę jest bliski 0. Poza tym wersja Express nie jest jakaś budżetochłonna ;) więc nie wiem czy dla świętego spokoju nie kupiłbym wersji pełnej. Pytanie dla osób znających prawo, czy wystarczy zaświadczenie o wygranej potwierdzający legalność, oraz umowa kupna sprzedaży wraz z przeniesieniem licencji na Ciebie.

#3 szark77

szark77
  • 39 postów
  • SkądWarsaw, PL

Napisano 01 października 2009 - 10:21

dzięki za odpowiedź, w takim układzie nie będę kombinował, tylko dołożę parę miedziaków i kupie nowy program




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych