Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pomocy Need for Speed CARBON a mac mini intel-nie działa :(:(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 05 listopada 2006 - 15:08

Witam, potrzebuje pomocy. Kupilem Need for Speeda Carbon z mysla, zeby pograc sobie na macu pod windą, a tu lipa: gdy włączam gre, to pokazuje sie czarne tło i wychodzi mi na pulpit :( Moze jakies sterowniki potrzebne?? od grafiki itd? pomocy!!

Staraj sie pisać bardziej starannie - chwilę mi zajęło, zanim zrozumiałem o co chodzi... Przecinki nie gryzą ;)
MF - MacDada


#2 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 05 listopada 2006 - 15:23

No wiesz stary, na tym kompie to raczej sobie pograsz w min. dwtail z chwilowym lekkim rwaniem (lub rwaniem non-stop), ale gra powinna sie włączyc.

W jaki sposob masz zainstalowana winde :?:

#3 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 05 listopada 2006 - 15:26

yy wiec mam 1gb ramu winda na boot camp 1.2 ten nowszy i most wanted bez problemowo ładnie chodzi...

#4 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 listopada 2006 - 16:25

U mnie na imacu dziala bezproblemowo. A jak masz grafe? Moze to wina sterownikow.

#5 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 05 listopada 2006 - 16:54

A wiec tak: Nie bawilem sie bootcampem, ale podejzewam ze nalezy wykonac trzy czynnosci: Sciagnac ze strony Microshitu najnowszy Directx (bogl wyjsc do niego jakis Bugfix). Jezeli bootcamp na to pozwala to sciagnac najnowsze stery do grafiki. Sciagnac najnowszego Patch'a do gry. P.S. Jak i w jakich detalach grasz w Most Waneted-a :?:

#6 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 05 listopada 2006 - 17:07

w most wanted na rozdzielczosci 1204x1024 i detale srednio i nawet nawet lata, patcha do nfs:Carbon nie ma jeszcze ,sterowniki do grafy sciagle z intela strony a Directx-a bede szukal i karta to ta co w intelu macu mini "Graficzny procesor Intel GMA950 z 64 MB pamięci DDR2 SDRAM współdzieloną z pamięcią główną" podajcie linki do konkretnych stron zeby poscagac to co trzeba.. prosze:) ja jeszcze bede szukal a moze zle sciagle do grafy nie wiem pomocy...

#7 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 05 listopada 2006 - 17:10

p.s:sanitariusz ktorego iMaca masz? z jaką grafą? GMA950?? czy radeony lub geforce?

#8 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 listopada 2006 - 09:46

U mnie nie poszedł na zintgrowanej.

#9 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2006 - 14:34

@breja u Ciebie może nie iść ;) ty masz zintegrowaną a w iMacu sanitariusza jest ATi X1600 128 MB GDDR3 :)

#10 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 06 listopada 2006 - 15:34

czyli co?nie ma szans? programy albo cos..

#11 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 listopada 2006 - 23:08

ja zaobserwowalem takie efekty w dwoch grach (mam mb z intelem 950 i 2gb ramu na pokladzie) - nowy hitman - mage knight apocalypse obydwie gierki wymagajace duuuuzo od grafiki obydwie sie odpalaja i po zaladowaniu gry i wczytaniu planszy/mapki/levelu jak zwal tak zwal albo od razu sie wylacza gra albo mam szanse zobaczyc kilka slajdow i dopiero sie wylacza... troszke z tym walczylem ale wkoncu stwierdzilem ze nie bede katowal mojego intelka 950 bo wkoncu nie do tego byl stworzony ;)

#12 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 07 listopada 2006 - 18:54

z niekompatybilnych gier warto wymienić także HOMM V. ale za to np. Rise of Nations: Rise of Legends u mnie śmiga. wracając do NFS: Carbon, gdzie sie człowiek nie ruszy, jakiej recenzji nie przeczyta, zawsze trafia na stwierdzenie, że wygląd gry jest nieadekwatny do wymagań. W sensie, że panowie w EA źle zoptymalizowali silnik ;)

#13 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 listopada 2006 - 22:56

hommV odpalilem na mb z powodzeniem i smiga jak nalezy ;)
  • egodste lubi to

#14 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 09 listopada 2006 - 22:37

jak dokonałeś tego cudu? w żaden sposób nie mogłem dokonać tego wyczynu, gra sie wywracała tuż po załadowaniu mapy, znaczy się, po załadowaniu już nic się nie pojawiło :( i uprzedzając: tak, wiem. do gier jest MBP, ale tego nie ma mniejszego niż 15". pozatym to jedna z nielicznych gier (mówię o całej serii) w która gram z wielką, olbrzymią przyjemnością.

#15 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 09 listopada 2006 - 23:03

jak dokonałeś tego cudu? w żaden sposób nie mogłem dokonać tego wyczynu, gra sie wywracała tuż po załadowaniu mapy, znaczy się, po załadowaniu już nic się nie pojawiło :(
i uprzedzając: tak, wiem. do gier jest MBP, ale tego nie ma mniejszego niż 15". pozatym to jedna z nielicznych gier (mówię o całej serii) w która gram z wielką, olbrzymią przyjemnością.


zanim kupilem stwierdzilem ze sciagne pirata... tak zrobilem i nie dzialal :/

potem poczytalem ze komus sie udalo... sciagnalem nastepna wersje piracka i zadzialala...

poszedlem do sklepu i kupilem orginal tej samej wersji - kolekcjonerska edycja polska

moze niezbyt chlubny czyn ale sorry nie kupie kota w worku (jesli ktorys mod stwierdzi ze naruszylem jednak punkt regulaminu odnosnie piractwa prosze o usuniecie posta)

z tego co czytalem na zagranicznych forach wszyscy ktorym ruszylo mieli 2 gb ramu... nie wyjmowalem zeby sprawdzic czy ryszy na 1 i robic tego nie bede ;)

#16 Barteczek88

Barteczek88
  • 1 postów

Napisano 15 listopada 2006 - 15:12

Witam Mam problem z NFS carbon. Zaintalowalem gre i gdy chce wejsc do gry pokauzje sie czarny ekran po chwili przez 1-2 sekundy widać ekran wczytywania gry i wychodzi do pulpitu.!! ?? co się dzieje ? Mój komp to: P4 2.4GHZ 512RAM ddr333 WinFastGeForce4Ti 4200 128mb agp 8x instalowalem DX9 i nowe sterowniki ze stronki Nvidi. Może inne trzeba ? jak ktoś zna niech poda link do sterowników mojej karty graficzne Ti4200 może gdzies znajduja sie nowsze bądź takie na których gra bedzie działać.Z góry dzieki Pozdr.

#17 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 listopada 2006 - 15:23

Fora pomyliłeś. I to o jakieś dwa. PC'etyczne i NFS.

#18 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 18 listopada 2006 - 03:57

hommV odpalilem na mb z powodzeniem i smiga jak nalezy ;)


potwierdzam. Zaufałem Ci na słowo i nabyłem drogą wypróżnienia portfela (wcześniej nie byłem pewny czy i jak działa) Hirosów 5. Gra świetna, chodzi genialnie, powyżej moich oczekiwań, więc jednak nie jest tak tragicznie z tą naszą GMA :D

#19 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 listopada 2006 - 15:13

Witam
Mam problem z NFS carbon.
Zaintalowalem gre i gdy chce wejsc do gry pokauzje sie czarny ekran po chwili przez 1-2 sekundy widać ekran wczytywania gry i wychodzi do pulpitu.!! ?? co się dzieje ?
Mój komp to:
P4 2.4GHZ
512RAM ddr333
WinFastGeForce4Ti 4200 128mb agp 8x

instalowalem DX9 i nowe sterowniki ze stronki Nvidi.
Może inne trzeba ? jak ktoś zna niech poda link do sterowników mojej karty graficzne Ti4200 może gdzies znajduja sie nowsze bądź takie na których gra bedzie działać.Z góry dzieki Pozdr.


nie pomyliles forum?

#20 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2006 - 15:39

Dzisiaj postawiłem wingroze przez BC i jestem w szoku :) Pięknie chodzi.... MW na najwyższych detalach... teraz Carbon musze kupić ;)

#21 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 18 listopada 2006 - 16:53

vinci jak masz imaca z grafiką intela gma to carbon nie ruszy ci :/ wiem to po sobie :( ale pociesze cie grałem na zwykłym piecu i po 4godzinach grania gra sie nudzi pozdro

#22 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2006 - 23:08

nie ;) Ja mam X1600 128 MB GDDR3 :)

#23 breja

breja
  • 200 postów

Napisano 19 listopada 2006 - 14:19

no to sobie popykasz :)

#24 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 19 listopada 2006 - 21:41

no to sobie popykasz :)


oczywiście to nic odkrywczego, ale do gier służy konsola :) bo cóż może być lepsze niż dedykowane urządzenie; kupujesz raz i przez kilka lat nie boisz się, że jakaś gra nie pójdzie. Niechlubnym wyjątkiem są tu gry RTS i wszystkie strategie pochodne. Choć i to się zmienia, LOTR: BTTME 2 wyszło na x360. Swoją drogą bardzo zacna konsola.

#25 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 listopada 2006 - 21:47

oczywiście to nic odkrywczego, ale do gier służy konsola :) bo cóż może być lepsze niż dedykowane urządzenie; kupujesz raz i przez kilka lat nie boisz się, że jakaś gra nie pójdzie. Niechlubnym wyjątkiem są tu gry RTS i wszystkie strategie pochodne. Choć i to się zmienia, LOTR: BTTME 2 wyszło na x360. Swoją drogą bardzo zacna konsola.


wszystko zalezy ile chcesz grac - x360 faktycznie zacna konsola



ja u siebie uruchomilem carbona i jest niezle - w 800x600 max detal




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych