Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Idzie nowe? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2005 - 01:06

Ot, takie dwa odnośniki: pierwszy i drugi.

#2 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpnia 2005 - 03:54

na miejscu SADu powiedziałbym "PKP"

#3 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 06 sierpnia 2005 - 08:25

czy jesteśmy świadkami zmian w nas w Polandi ?

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 06 sierpnia 2005 - 09:12

Z tego wynika, że po 1: IMC przekształci się w autoryzowane przedstawicielstwo Apple (1 ogłoszenie) po 2. nastąpi rozwój sieci sprzedaży.(2 ogłoszenie) Nareszcie Apple zauważyło, że warto coś zrobić z tak dużym rynkiem, należącym do Unii Europejskiej i wzięło się do działania. Teraz tylko kwestią czasu jest kiedy u nas pojawi się sklep iTunes i doczekamy się sieci dystrybucji z prawdziwego zdarzenia. Już widac poprawę, i podniesienie rangi naszego rynku. iPod 5 generacji pojawił się w Polsce z potężnym! opóźnieniem. Na nowego iBooka trzeba było czekać tylko 2-3 dni, natomiast Mighty Mouse pojawiła się niemal natychmiast. To chyba świadczy, że wreszcie ktoś zaczął doceniać polską moc nabywczą.

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 06 sierpnia 2005 - 09:17

i również mam nadzieję że różnice cenowe zmniejszą się, bo Polskie realja są okropne nie ma co się oszukiwać. Moża ja się też doczekam jakiegoś sklepu w Lublinie, było by bardzo miło.

#6 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 06 sierpnia 2005 - 09:55

Tak sobie te ogłoszenia jeszcze raz wnikliwie przestudiowałem i doszedłem do wniosku, że najprawwdopodobniej celem tych ludzi będzie wprowadzenie iTunes, bo jest tam mowa o "jak naszybszym zwrocie kosztów wyłożonych na inwestycję" i zwiększaniu sprzedarzy iPoda oraz jego akcesoriów. Moim zdaniem jedyną wielką inwestycją moźe być własnie sklep iTunes i do tego potrzebują sprzedawać więcej iPodów. No ale dla nas jest to także dobra wiadomość, bo iPody pociągną resztę :)

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 06 sierpnia 2005 - 10:13

no tak od czegoś muszą zacząć :) przydały by się reklamówki w TV czy w prasie. Bo nasz rynek to smakowity kąsek dla zachodnich firm.

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 06 sierpnia 2005 - 11:44

To mi się zaczyna podobać... :P :D :D

#9 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2005 - 15:59

mi tez :) :) :) wkoncu bedzie fajnie i przyjemnie ;)

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2005 - 16:12

A co Cię skłania do takiej wizji przyszłości? Liczysz na to, że Apple wyciągnie z kieszeni swoich ludzi? ;)

#11 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 sierpnia 2005 - 16:52

no Heidi - zadziwiles mnie ponownie :)

Nie sadze zeby te oferty oznaczaly jakiekolwiek rewolucyjne zmiany. Ciekawi mnie za to i cieszy fakt jakiejkolwiek reakcji na rynek polski. Praca tych ludzi, jak czytamy ma polegac na:

The job of the Account Executive, Channel is to execute a migration strategy from the IMC to the optimum mix of distribution and direct accounts for the territory.


a wiec na uruchomieniu proces przejecia dystrybucji znanej dotad jako IMC.

no nie wiem jak was ale mnie to cieszy :)

Jak tez 2ga oferta:

The Retail Account Manager will be in charge of the management and development of the Apple Retail Business in Poland served either directly or via local Distributors.


czyli w gre wchodzi tez sprzedaz detaliczna. Pani Iwona sie ucieszy pewnie.

You made my day Heidi. Przynajmiej do czasu jak sie nie okaze ze plonne nadzieje nasze byly :cry:

#12 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 06 sierpnia 2005 - 17:10

na miejscu SADu powiedziałbym "PKP"

a dlaczego PKP ?

#13 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpnia 2005 - 19:06

Pięknie K....a Piękinie :mrgreen:

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2005 - 21:51

no Heidi - zadziwiles mnie ponownie :)

No co ja poradzę :D

Nie sadze zeby te oferty oznaczaly jakiekolwiek rewolucyjne zmiany. Ciekawi mnie za to i cieszy fakt jakiejkolwiek reakcji na rynek polski. Praca tych ludzi, jak czytamy ma polegac na:

The job of the Account Executive, Channel is to execute a migration strategy from the IMC to the optimum mix of distribution and direct accounts for the territory.

a wiec na uruchomieniu proces przejecia dystrybucji znanej dotad jako IMC.
no nie wiem jak was ale mnie to cieszy :)

Mnie też, bo bezpośrednia obecność Apple w kraju może ułatwić wiele spraw. Obawiam się jednak, że odbędzie się to tak, że Apple w jakiś sposób kupi SAD razem z jego pracownikami i kanałami dystrybucyjnymi. Po co mieliby budować wszystko od nowa, skoro istnieje gotowa struktura. Zmieniłby się więc jedynie szyld z Apple IMC Poland na Apple Poland.

Jak tez 2ga oferta:

The Retail Account Manager will be in charge of the management and development of the Apple Retail Business in Poland served either directly or via local Distributors.

czyli w gre wchodzi tez sprzedaz detaliczna. Pani Iwona sie ucieszy pewnie.

Detaliczna, ale "either directly or via local Distributors", więc to nie musi oznaczać wcale nowych Apple Store. Wręcz może to oznaczać pogonienie do pracy sieci resellerów, co też może okazać się pozytywnym efektem.

#15 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 06 sierpnia 2005 - 22:08

Jedyną zmianą będzie to, że wszyscy zaczną pisać, że Heidi pracuje dla Apple a nie dla SADu :D. Oczywiście żartuję, może coś z tego będzie, zawsze lepiej mieć Apple Poland niż jakiś SAD :P

#16 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpnia 2005 - 11:42

... więc to nie musi oznaczać wcale nowych Apple Store. Wręcz może to oznaczać pogonienie do pracy sieci resellerów, co też może okazać się pozytywnym efektem.


Ha! Nawet nie smialbym myslec o Retail Store Apple. Tego byloby za duzo :) Prawde powiedziawszy i tak obstawiam jako pierwsze potencjalna lokalizacje (w bylym "bloku") - Prage czeska.
Tez uwazam ze Sad nie jest w ciemie bity i sie dogada. Znamienne jest jednakt fakt wskazany przez ciebie. A mianowicie otwartego naboru. W koncu mogliby przeciez zwrocic sie do naszego IMC i zatrudnic na te stanowiska od razu ludzi.

Apple nie od dzis znany jest z arbitralnych decyzji, zeby wspomniec "wykaszanie" resellerow w USA czy nieslawny ostatnio kontrakt z HP :) Dlatego wcale bym sie nie zdziwil gdyby w przyszlosci wywrocil nasz rynek do gory nogami. Co do mnie - no coz jezeli nasi resellerzy nie musieli byc zalezni od innego "resellera" IMC a bezposrednio od Apple (chocby Apple Europe) - no to git.
Bring it on!!!!

#17 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 07 sierpnia 2005 - 11:46

Jedyną zmianą będzie to, że wszyscy zaczną pisać, że Heidi pracuje dla Apple a nie dla SADu :D. Oczywiście żartuję, może coś z tego będzie, zawsze lepiej mieć Apple Poland niż jakiś SAD :P


:twisted: oj zartowalem wtedy :D

#18 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2005 - 12:24

Biznes to biznes. Jeżeli Apple będzie po drodze z SADem to ok. Jeżeli nie to sorki 8) SADowskie kanały dystrybucji są oczywieście b.ważne ale jaki to problem je przejąć? Klienci w końcu kupują produkt.... Interesujących ludzi zawsze można wykupic itd. W przypadku gdy dealer za bardzo podskoczy zawsze można znaleźć powód, żeby pozbawić go uprawnień do sprzedaży. Oczywiście SADowi nie życzę realizacji tego czarnego scenariusza. Im większa konkurencja tym lepiej. Życie niestety wskazuje nam wiele przykładów działania Wielkich Braci z zachodu. Najpierw rozkręcasz interes, a potem może podziękują...

#19 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 07 sierpnia 2005 - 13:48

Idzie nowe ?? No pewnie ze, idzie i to dopiero poczatek. Heidi napewno sie do tego przysluzyl. :mrgreen: No i skutecznie dalej sie przysluguje :wink: Teraz ludzie ze statku pt. SAD beda uciakac jak szczury z plonocego okretu. :mrgreen: Przeciez nikt nie wiezy ze Apple zrobi z SAD Apple Poland !! SAD nie ma najlepszej opini. Od lat Apple otrzymuje sygnaly od prawdziwych FANOW Mac-ow o dzialalnosci SAD i nie tylko od fanow ,ale i od pracownikow SAD !!!!. I jest w sytuacji bardziej zorientowany niz nam wszystkim sie wydaje. Jak bedzie to wszystko wygladac ? Tak jak w innych krajach EU. Bedzie Apple Poland. (czyli przedstawicielstwo Apple w Polsce a nie jakis wylaczny dystru... itd) Bedzie oczywiscie Apple Story itd. Wszyscy handlarze beda sie zaopatrywac u hurtownika w Apple produkty. SAD bedzie mial taka sama pozycje jak inni handlarze. Nikt chyba nie wiezy w to ze Apple wezmie firme ze zla od lat opinia i zrobi z nich Apple Poland. Ale wszyscy maja szanse zostac pracownikami Apple. Wiec byc moze ludzie z SAD juz poskladali podania o prace?? :mrgreen: Czy maja szance .... nie wiem?? i to nie moja sprawa. Kanalami dystrybucyjnymi SAD Apple sie nie interesuje. Wykupienie SAD juz kompletnie nie !! SAD ma dalej sprzedawac i to jak najwiecej. Apple buduje swoje struktury,a SAD napewno znajdzie jak bedzie chcial swoje miejsce tak jak wiele innch firm sprzedajacych produkty Apple. Inni operatywini handlarze beda mieli takie same prawa i szanse na sukces. Dotyczy to rowniez szkoleni roznego rodzaju ,edukacji i specjalizacji w Apple produktach. Slowem powinny posypac sie jak grzyby sklepy o roznym stopniu specjalizacji z produktami Apple. Ogromna szansa dla Polski i mlodych ludzi ktorzy swoja kariere chca wybudowac w oparciu o firme Apple. (ale na wlasny rachunek) I dla tych ktorzy otrzymaja prace w Apple.Paru (z pochodzenia) polakow juz tam pracuje :shock: Ale to wszystko wymaga troche czasu. I wybudowanie takiej struktury pochlania tez czas. (np. szkolenia specjalistow itd). Najwazniejsze ze poczatek juz jest , nie od dzis !!. I do tego napewno sie przysluzyli prawdziwi FANI Apple.

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2005 - 14:28

SAD nie ma najlepszej opini.

A konsultowałeś to ze swoimi "wtyczkami" w Apple? ;)

Bedzie oczywiscie Apple Story itd.

Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, ale Apple Story już jest i to od ponad 20 lat.

#21 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 07 sierpnia 2005 - 15:12

SAD nie ma najlepszej opini.

A konsultowałeś to ze swoimi "wtyczkami" w Apple? ;)

Bedzie oczywiscie Apple Story itd.

Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, ale Apple Story już jest i to od ponad 20 lat.

Tak konsultowalem sie nawet osobiscie na Apple Expo 2005- Koeln.

To co jest na stronie SAD to jest Apple Story ?? :mrgreen:
Nich Ci bedzie.
Ja wiem ze to nie jest Apple Story.To jest Sklep SAD-u !!! z szata graficzna Apple.
Ale tez nie mam ochoty na kolejny temat z Toba dyskutowac.
Nie jestem upowazniony do udzielania szczegolowych wypowiedzi.
Nie jestem pracownikiem Apple.
Jesli chcesz szczegolow to zwroc sie do Apple.
Generalnie moge powiedziec i to nie jest zadne odkrycie ze bedzie tak samo jak w innych krajach EU.
Te informacje nie sa zadna tajemnica Aplle i pochodza z dyskusji z pracownikami Aplle na
Apple Expo 2005- Koeln.
Przedstawiciela SAD podczas dyskusji nie bylo !! Ale byli inni polacy.

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2005 - 15:54

Bedzie oczywiscie Apple Story itd.

Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, ale Apple Story już jest i to od ponad 20 lat.

Tak konsultowalem sie nawet osobiscie na Apple Expo 2005- Koeln.
To co jest na stronie SAD to jest Apple Story ?? :mrgreen:
Nich Ci bedzie.

Nie, no oczywiście że nie. Apple Story należy szukać głównie na fan-stronach, których autorzy mają czas i chęć ją spisywać :mrgreen:

#23 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 07 sierpnia 2005 - 17:26

Bedzie oczywiscie Apple Story itd.

Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, ale Apple Story już jest i to od ponad 20 lat.

Tak konsultowalem sie nawet osobiscie na Apple Expo 2005- Koeln.
To co jest na stronie SAD to jest Apple Story ?? :mrgreen:
Nich Ci bedzie.

Nie, no oczywiście że nie. Apple Story należy szukać głównie na fan-stronach, których autorzy mają czas i chęć ją spisywać :mrgreen:


:mrgreen: Ale mnie rozbawiles....... Zadzwon do Apple i zapytaj sie czy Sklep SAD to Apple Store. Jesli tak to zrob tam zakupy. :mrgreen:

#24 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpnia 2005 - 17:39

Apple Store - sklep Apple Apple Story - Historia Apple (ew historia jablka) Nie badz wredny Heidi :twisted: :D

#25 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2005 - 17:45

Nie badz wredny Heidi :twisted: :D

Nie jestem, samo wychodzi :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych