Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MPlayer na UBUNTU 6.06 - brak polskich znaków w napisach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2006 - 16:48

Co prawda instalowałem to siostrze na PC ale tu jest nas tylu linuksowców że na pewno podadzą mi rozwiązanie :D A sprawa się ma tak ... Zainstalowałem dziś UBUNTU 6.06. Instalacja poszła jak zwykle idealnie, potem szybka instalacja sterów nvidii, kadu, mc, kodeków mp3 itp. itd. Zaciąłem się dopiero na mplayerze, a konkretnie na polskich literkach w napisach. Zrobiłem tak jak zawsze robiłem na Debianie u siebie (dawno temu ;) ) Wrzuciłem plik subfont.ttf do katalogu .mplayer w katalogu domowym, ustawiłem CP1250 i.. nie zadziałało :sad: Czy się coś pozmieniało w mplayerze ostatnio? Może trzeba wrzucić jakieś inne fonty? A może fonty wrzucić do katalogu głównego mplayera a nie do domowego? A może jeszcze jakaś inna przyczyna nie pozwala mi się cieszyć polskimi ogonkami? Będę wdzięczny za pomoc i/lub podesłanie odpowiednich fontów do napisów.

#2 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 listopada 2006 - 00:54

Ja na slacku zawsze konwertowalem napisy do iso8859-2 iconv -from cp1250 -to iso8859-2 napis.txt > napisy_z_ogonkami.txt Pozdrawiam, Mariusz

#3 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 16 listopada 2006 - 01:13

chyba gdzieś już to pisałem... ale
1. ściągasz czcionki cp1250 z www.mplayerhq.hu... w dziale downloads wejdz na archives i tam poszukaj... neiwiem czemu, ale nei ma tych fontow juz na wierzchu
2. rozpakowywujesz
3. qrwa... nei pamietam sciezki do katalogu z fontami... ale chyba /usr/local/share/mplayer/font i tamn kopiujesz zawartosc jednego z katalogow ktore uzyskales przy rozpakowaniu paczki
roznia sie one wielkoscia czcionek...
a ponadto jesli masz mplayera w wersji gmplayes ... czyli z gui, to sam mozesz sobie wybrac sciezke do czcionek z poziomu panelu preferencji...
ogolnie... konwentowanie napisow to troche lopatologia...
good luck ;)

btw: najlepiej samemu skompilowac mplayera.... chyba na potrzeby myapple.pl napisze o tym do działu know how... ;) ale to jutro ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych