Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Desktop vs Laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:16

Witam Jak w temacie, kiedy warto brać laptopa a kiedy desktopa, w sumie pytanie jest oczywiste ale przeglądając to forum i YouTube dochodzę do wniosku że większość ludzi kupuje laptopa, dlaczego ? Co lepiej wybrać dla siebie na nowy podstawowy komputer którego używam codziennie raz do bardziej a raz mniej wymagającej pracy. Czekam na wszelkie wasze opinie dotyczące pojedynku Desktop vs Laptop, i nie chodzi mi tutaj o pisanie że desktop zajmuje więcej miejsca a laptopa można przenieść tylko konkrety kiedy brać desktopa a kiedy laptopa. temat ten jest dla mnie bardzo ważny z dwóch powodów : a) nigdy nie miałem laptopa bo go nigdy nie chciałem B) Zbliża się wymiana komputera Bo waham się pomiędzy hakiem a MacBook Pro Pozdrawiam

#2 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:35

Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz, bo to chyba TY powinieneś określić swoje oczekiwania i na ich bazie dobrać sprzęt, a tu wygląda na to że mają zebrać się dwa obozy i każdy ma próbować Cię na siłę przekonać, które rozwiązanie jest lepsze... Wiesz czym się różnią oba typu komputerów, więc w czym rzecz? Dla Ciebie zamknięta konstrukcja będzie wadą, więc kup sobie hacka, nie będziesz przynajmniej tu marudzić, że Ci USB w MBPro nie działa ;)

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:35

Wielokrotnie przymierzałem się do desktopa (Mac PRO) i za każdym razem szybko wracałem do MacBook PRO. Mocy Mac PRO nie wykorzystywałem, jeśli Ty wykorzystasz i potrzebujesz tej mocy na biurku to bierz desktopa. Ja wolę MBP ponieważ: 1. Jest mobilny 2. Jego moc mi wystarcza 3. Jest cichy

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:43

A jak jest z przenoszeniem i ogólnie wytrzymałością laptopa ? Tym bardziej że samochodu nie posiadam także komunikacja miejska zostaje (Autobusy, tramwaje) :) Nie chce aby się to zrobił temat na 10 stron i co drugi post o czymś innym, tylko zastanawia mnie dlaczego większość forum jednak decyduje się na laptopa może to ja jestem w błędzie używając stacjonarki.

#5 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:46

moj bialas plastikowy przewedrowal ze mna jakie 50000 km i ma sie dobrze. Tramwajami tez ;)

#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:52

Problem z USB w macbooku praktycznie odpada bo mam Touchpada, klawiature kamerke itd ... , wbudowaną, z płyt CD nie korzystam często ale zawsze mam RemoteCD po zabawie w terminalu. Także USB było by tylko dla PenDrive czy drukarki. W MB Pro mam w miare sensowną grafike i ogólnie ładny komputerek i co dla mnie najważniejsze to OSX i cały mój stuff :D

#7 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 27 sierpnia 2009 - 22:57

Nie chce aby się to zrobił temat na 10 stron i co drugi post o czymś innym, tylko zastanawia mnie dlaczego większość forum jednak decyduje się na laptopa może to ja jestem w błędzie używając stacjonarki.

Chyba z mody i wygody :) Zajmuje mało miejsca, nie ma sieci kabli, można z nim usiąść gdzie się chce, w salonie, kuchni czy zabrać go gdziekolwiek ze sobą. Dekstop poza dużym monitorem i (możliwości uzyskania) lepszej konfiguracji nie ma więcej zalet.

#8 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 sierpnia 2009 - 23:12

Wszystko zależy od tego, co będziesz z tym robił. Jeśli wystarczy ci moc MBP, to jest to sprzęt wytrzymały i warty zakupu. Jeśli natomiast chcesz pograć w gry, lub wykorzystać laptopa np do FCP, to raczej wybij go sobie z głowy. Wtedy MBP przestanie być cichy, a temperatura i tak będzie bardzo wysoka. Większość moich znajomych rozwiązała to w ten sposób, że zamiast wypasionego MBP kupili słabszego, używanego laptopa i stacjonarny komputer z porządną matrycą. Masz wtedy 2 komputery w tej samej cenie. A wydajność stacjonarnego dwukrotnie przewyższa najszybszego MBP.

#9 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 sierpnia 2009 - 08:55

Ja odpowiem Ci w ten sposob. Bylem kiedys normalnym standardowym pc'towcem z stacjonarka na biurku. Wyjechalem pierwszy raz na dluzszy wyjazd za granice i odczulem brak klawiatury pod palcami (netoholizm?), drugi wyjazd i szybka decyzja o laptopie. Zakupilem mb. Moj PC mial lepsza grafike i ogolne szmery bajery aczkolwiek po powrocie rozpoczela sie stala praca, studia itp. i okazalo sie, ze przez miesiace nie odpalilem stacjonarki. Ostatnie dwa lata dzialalem na laptopie i uznawalem, ze stacjonarka nie jest mi wogole potrzebna. Nie mam samochodu, jezdze komunikacja badz motocylem. W obu przyadkach normalnie nosilem ze soba laptopa i w sumie nigdy o niego nie dbajac za bardzo nie ma zadnych obrazen po za standardowymi przypadlosciami mb. Plusy, wifi mam wszedzie i wszedzie mam SWOJ komputer. Ze swoimi danymi, swoimi zapisanymi haslami itd itp. Na wyjazdy po polsce zabieram dodatkowo internet bezprzewodowy, i jestem zupelnie wolny. Niestety ostatnio stanela nademna potrzeba stacjonarki. Poszedlem, kupilme pc'ta, postawilem win7/xp i dzialam. Jesli ma sie wygodny fotel w domu to siedzenie przy stacjonarnym jednak nie jest takie tragiczne. Duzy ekran, szybsza maszyna, mocniejsze parametry... Tyle, ze dla mnie najwazniejsza jest mobilnosc. Ja do domu wracam o 22, siedze przed tym stacjonarnym 2h i ide spac. Rano wychodze... Po za tym cenie sobie posiadanie przy sobie wszystkich informacji.

#10 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 28 sierpnia 2009 - 09:01

Ja przesiadłem się na laptopa 5 lat temu i dzisiaj nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Dużo podróżuję (taka praca) i potrzebuję*komputera w pracy (prezentacje) więc mam dwa w jednym. Nie wiem co masz na myśli pisząc poważniejsza praca - ale MBPro to naprawdę wydajny kawał sprzętu :) Jeśli chodzi li tylko o zastosowanie "domowe" (internet, jakieś granie) to wyobraź sobie, że siedzisz czy leżysz wygodnie w miejscu, które tylko sobie wybierzesz, lapek na kolanach.. i działasz ;) A jak gdzieś*Ci się zamarzy pojechać, po prostu pakujesz Maczka w torbę*i jedziesz.. a to, co potrzebne masz ze sobą*;)

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 sierpnia 2009 - 09:49

Tak wszystko rozumie tylko trzymanie lapka na kolanach zdrowe nie jest ale cóż to mniejszy problem, bardziej mnie martwi bateria, wszędzie gdzie siądę będe miał gniazdko pod ręką i pewnie będe korzystał z niego ale obawiam się że takie używanie odbije się ekspresem na jej żywotności. Wifi też mam wszędzie dom uczelnia nawet na placu przed domem a w razie czego kolejnego AP można wstawić praktycznie gdzie się chce, chociaż do moich przewalań ton plików pomiędzy kompami przyda się i kabel ale to tylko raz na jakiś czas. Jeżeli już tak dokładnie to interesuje mnie model Apple MacBook Pro 15.4" 2.4GHz /2GB /250GB /GF9600M GT /SD

#12 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 sierpnia 2009 - 10:36

baterie w makach to jedne z najlepszych baterii na rynku, mi sie udalo zepsuc do tej pory tylko 5% pojemnosci w moim MB ktory mam 8 miesiecy, a nie szanuje baterii w ogole, doladowuje kiedy popadnie, odpinam od ladowania w polowie itp ;)

#13 pkos

pkos
  • 242 postów

Napisano 28 sierpnia 2009 - 10:43

Myślę że laptopy Apple wygrywają z konkurencją i dlatego kupiłem laptopa. Komputery biurkowe przegrywają i to nie tylko ceną ale i małą ofertą... dlatego nie kupię chyba że coś się zmieni.

#14 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 28 sierpnia 2009 - 10:57

Ja myślę, że najlepiej jest mieć i to i to ;) Mam MB takiego jak w podpisie i ciężko się na nim obrabia RAWy w PS. Mnie prędkość wcale nie zadowala. Dlatego za niedługo kompletuję haka, stacjonarka na takich samych parametrach chodzi dużo wydajniej... będzie używany tylko do pracy. A MB będzie do wszystkiego innego :)

#15 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 sierpnia 2009 - 15:52

Ja myślę, że najlepiej jest mieć i to i to ;)
Mam MB takiego jak w podpisie i ciężko się na nim obrabia RAWy w PS. Mnie prędkość wcale nie zadowala. Dlatego za niedługo kompletuję haka, stacjonarka na takich samych parametrach chodzi dużo wydajniej... będzie używany tylko do pracy. A MB będzie do wszystkiego innego :)


Ja osobiscie nie przepadam miec pracy na dwoch komputerach. Zawsze mam problem, ze na drugim nie mam czegos co akurat w tym momencie potrzebuje.

Rozwiazaniem chyba wylacznie jest automatyczne archiwizacje na zewnetrznym dysu i noszenie go zawsze ze soba... :/

#16 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 sierpnia 2009 - 16:07

Można wykożystać DropBox (2GB za free) lub albo i jednocześnie SugarSync tak samo 2GB za free, ewentualnie MobileMe

---- Dodano 29-08-2009 o godzinie 13:50 ----
A mam jeszcze takie pytanko w nowych MBP jest cudowany DisplayPort firmy apple dużo jest problemu aby podpiąć go na uczelni pod projektor czy normalny monitor (D-SUB) ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych