Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Debian na Performie 475


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2006 - 20:05

Mam ochotę zainstalować sobie Debiana na Performie. Lubię Debiana a Performa się kurzy ;) Parametry ma całkiem całkiem jak na babcie więc myślę że sobie spokojnie poradzi. To i owo na temat instalacji Debiana 68k już znalazłem w sieci. Ale zanim zacznę wolę zapytać. Może już ktoś z forumowiczów próbował takiej instalacji? I ma ochotę podzielić się spostrzeżeniami? Bo po co mam wyważać otwarte drzwi...

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 października 2006 - 16:45

Chyba przetrzesz szlaki :)
Daj znać bo jedna taka stoi u mnie na lodówce ;)
Dołączona grafika

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2006 - 21:17

O super, bardzo mi pomogłeś .. ;) Czytam, dużo czytam. Generalnie sprawa wygląda prosto. Tylko jakoś dużo po drodze może się przydarzyć problemów. I według tego co czytam na forach to zwykle się przydarzają :D Jutro się zabieram do dzieła. Jak coś sie uda zainstalować do napisze.

#4 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 28 października 2006 - 21:40

krzyfar a jakieś konkretne plany masz? co miałoby na tym działać? bo wydaje mi się, że ten sprzęcik jest "leciwy" troszkę ;) może dałoby się go jakoś wykorzystać jako klient do innego maka, coś jak iTV np. wyświetlanie zdjęć z innego maka, radyjko internetowe, takie przyziemne sprawy dla frajdy, dało by się to zrobić tak żeby "duży mak" robił obliczenia i wysyłał wszystko w formacie zjadalnym dla performy ? jako przykład podałbym np. tuner sat, dbox2 - nie pamiętam dokładnie, ale ma ona chyba 68k procesor motoroli 60mhz jest na nią kilka dystrybucji linuksa i np. plugin VLC który pobier filmy z dużego kompa a coś takiego Ci chodzi? czy tylko tak dla frajdy chcesz nielota odpalić ? :) Code, Twoja też fajna ;)

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2006 - 21:48

Jasne że tylko dla frajdy :D Nielota? Oj nie wiesz co mówisz.. ;) Mój naleśnik jest nieco poprawiony względem oryginału i prędkość pracy pod MacOS 8.1 pewnie by cię zaskoczyła :D Mam zamiar doinstalować Debiana bo akurat tę dystybucję lubię i spędziłem z nią kilka lat jako desktopowym os`em :)

#6 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 28 października 2006 - 21:54

no, ale jakieś wstępne założenia? co to miałoby robić? bo myślę, że Code marzy chyba o tej lodówce która sama robi zakupy w internetowych sklepach :lol: trzymam kciuki ;)

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 października 2006 - 22:02

no, ale jakieś wstępne założenia? co to miałoby robić?


To ma działać ;)

Zawsze można będzie można babcie wykorzystać jako terminal.

Cała zabawa polega na tym żeby Debiana uruchomić a nie używać.

#8 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 października 2006 - 22:06

Trzymam kciuki :) Zawsze może posłużyć do irssi, vim, mpd, o ile to wszystko się da zainstalować :)

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 04 listopada 2006 - 19:05

Ja bym chciał ze swojej zrobić Terminal z którego mógłbym się logować na inne maszyny (ssh)

#10 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 listopada 2006 - 19:22

Jestem już blisko instalacji ;] Myślę że jutro się za to zabiore. Testy z instalacją Debiana 3.1 PPC na PM 8600 wypadły bez zarzutu. Z Performą na 68040 powinno być praktycznie identycznie, tylko że wolniej ;) Jako ciekawostkę powiem że Debian 3.1 jest dostępny w wersji 68k bezpośrednio ze strony debian.org. Można pobrać pełen komplet obrazów płyt CD. Miło z ich strony, prawda? :D

#11 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2006 - 18:26

Tadam! Debian 3.1 zainstalowany :D Nie jest demonem prędkości ale działa całkiem sprawnie. Teraz pozostaje mi szlifowanie systemu. ALSA nie działa ;/ Trzeba pokombinować z OSS. Apt działa sprawnie więc nie ma problemu :D

#12 Remek.B

Remek.B
  • 463 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2007 - 17:58

Witam! zainstalowalem sobie Debiana z sentymentu jako drugi system na PowerBook'u (g4 1,33 Gh, Ram 768 Mb, Geforce 5200 64 Mb Vram etc) i chula to pieknie, jedye problemy z jakimi sie borykam jak narazie to: krta graficzna, airport, bluetooth. Jak komuś udało sie rozwiązać któryś z tych problemów to prosze o info :) podrawiam !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych