Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ile kosztuje Macbook w cywilizowanym kraju?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 19 października 2006 - 10:00

Miejsce: Szwajcaria
Zawod: Student (niestety szwajcarski)

Ceny brutto Macbookow w zlotowkach (kurs sredni franka szwajcarskiego = 2.45zl)
Porownywano komputery o identycznych parametrach.
Model CENA (PL) CENA (CH)
MacBook 13,3" 1.83 GHz (biały). 5028 --- 3917
MacBook 13,3" 2 GHz (biały) .... 6128 --- 4407
MacBook 13,3" 2 GHz (czarny) .. 7028 --- 4897
MacBook Pro 15.4" 2.0GHz ...... 9028 --- 6367
MacBook Pro 15.4" 2.16GHz .... 10599 --- 7347

PS Gwaranacja na macbooki w CH to 3 (slownie : TRZY) lata.
link: https://store.ethz.c...stpl?language=g

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 października 2006 - 10:34

Brutto? Czyli wliczyłeś polski VAT dla ceny w Polsce i szwajcarski VAT dla ceny w Szwajcarii?

#3 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 19 października 2006 - 10:49

Miejsce: Szwajcaria


Nie wiem, wiec pytam: trzeba doliczyc clo? W UE Szwajcaria nie jest, na pewno sa jakies prozumienia ale ciekaw jestem czy clo trzeba placic za elektornike.


edit: za niewielka oplata mozna w innych krajach tez miec nie tylko gwarancje, ale pelne ubezpieczenie (np. ok. 100 euro w gravisie w de)

#4 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 19 października 2006 - 11:03

Wszystkie ceny sa z wliczonym vatem. Nie wiem, czy Polska ma jakas umowe ze Szwajcaria ale prawdopodobnie trzeba placic cło. Podalem ceny tylko jako ciekawostkę.

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 19 października 2006 - 11:56

Model CENA (PL) CENA (CH)
MacBook 13,3" 1.83 GHz (biały). 5028 --- 3917
MacBook 13,3" 2 GHz (biały) .... 6128 --- 4407
MacBook 13,3" 2 GHz (czarny) .. 7028 --- 4897
MacBook Pro 15.4" 2.0GHz ...... 9028 --- 6367
MacBook Pro 15.4" 2.16GHz .... 10599 --- 7347

PS Gwaranacja na macbooki w CH to 3 (slownie : TRZY) lata.


Pieknie, pieknie.. Ile km jest z Wrocka do Swiss? Oczywiscie opcja przejazdu niemieckimi autobahnami..Temat MAC&Travel powraca.

#6 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 października 2006 - 12:18

Nie opłaca się jechać. Białe MacBooki 1,83 były w Saturnie po 3999 zł i potaniały do 3933,60 zł.

#7 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 19 października 2006 - 14:40

Nie opłaca się jechać.
Białe MacBooki 1,83 były w Saturnie po 3999 zł i potaniały do 3933,60 zł.

Tyle że to promocja na ten weekend. Poza tym przy większym (lepszy model) zakupie już się opłaca, a do Szwajcarii wcale tak daleko nie jest.

#8 FaSSoL

FaSSoL
  • 104 postów
  • Skądniewiadomo

Napisano 19 października 2006 - 15:19

Sprawa wygląda następująco - VAT w Szwajcarii to 7,6% a UE chyba 16%. Aby było ok na granicy pzede wszystkim należy uzupełnić VAT. Przetestuję ponieważ będę jechał oraz kupował sprzęt w przyszłym tygodniu akurat w Szwajacarii więc jeśli ktoś coś by chciał to zamówienia na PW :) pzdr

#9 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 19 października 2006 - 15:59

Podane przeze mnie ceny dotycza oferty edukacyjnej. Zeby kupic cos w tej cenie nalezy znalezc jakiegos studenta ze szwajcarskiej uczelni. Normalne ceny na apple.ch sa kilka kilka procent wyzsze ( ale i tak co najmniej 15% nizsze niz w PL).

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2006 - 18:12

To dolicz, łaskawco, VAT na granicy szwajcarsko-europejskiej (ale fajnie brzmi :-D) i wyjdzie Ci na to samo.

#11 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 19 października 2006 - 20:06

Przeciez te wszystkie wyrownania vat i clo dotyczy opcji jesli chcemy miec uznana u nas gwaracje.Jak kupie go w swiss,wrzuce do plecaka i sobie przejade a nie bede chcial placic to chyba mnie nie zmusza,przeciez to takie samo urzadzenie jak maszynka do golenia czy telefon kom. Ceny w swiss sa dla nas niskie,teraz pomyslcie ile oni zarabiaja a ile my

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2006 - 20:20

Przeciez te wszystkie wyrownania vat i clo dotyczy opcji jesli chcemy miec uznana u nas gwaracje.

Nie, te opłaty dotyczą opcji, kiedy chcesz być uczciwy. Równie dobrze możesz dać komuś w nos i zabrać mu laptopa. Będzie jeszcze taniej i również bez gwarancji.
I nie, niech nikt nie próbuje twierdzić, że te dwie sytuacje się różnią. Nie różnią się - w obu "oszczędność" wynika z naruszenia prawa.

#13 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 19 października 2006 - 20:52

998 funta za 1 giga ramu i procek 2Gh oczywiscie bialy:)

#14 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2006 - 21:04

I nie, niech nikt nie próbuje twierdzić, że te dwie sytuacje się różnią. Nie różnią się - w obu "oszczędność" wynika z naruszenia prawa.

No ja spróbuje! Oszustwo a rozbój to dwie różne sprawy!Obie naruszają prawo,tylko ciekawe jak by sąd ukarał sprawce napaści i sprawce oszustwa!Nie sądze że takim samym wyrokiem,więc róznią się zasadniczo!
Po za tym patrząc na to co robi nasza władza,przewiezienie komputera przez granice nie płacąc cła nazywasz przestępstwem? Takie coś cię oburza?
jeżeli jestes taki prawy to Heidi spróbuj przeciwstawic się prawdziwej zbrodni i grabieży jakiej dopuszczają się nasi kochani politycy,uzdrów kraj i naród a pożniej goń biednego przykładowego Kowalskiego że próbuje kombinować jak zaoszczedzic troche grosza!
Aha nie,nie zachęcam do przestepstwa czy łamania prawa poprostu rozumiem czemu ludzie tak robią w tym chorym państwie rządzonym przez zwykłych chamów i złodzieji napełniających własne kieszeni póki są u koryta!

#15 max.milion

max.milion
  • 186 postów
  • SkądWWA <gównie>

Napisano 19 października 2006 - 21:42

a ile osób ma sprzęt ze stanów --> i co -> kwalifikują się na przestępców ?

#16 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 19 października 2006 - 21:52

a pożniej goń biednego przykładowego Kowalskiego że próbuje kombinować jak zaoszczedzic troche grosza!


...widzę że obce Ci są pojęcia 'Praca u podstaw' albo "Praca organiczna'.
Hint: szukaj u pozytywistów.

I jeszcze: Jeżeli Ty będziesz robił to samo co inni (kombinował na boku) to zapomnij cywilizowanym kraju za swojego życia.

#17 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2006 - 22:23

No pewnie mi przyjdzie już niedługo zapomniec o tym cywilizowanym kraju!

#18 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 19 października 2006 - 22:52

Heidi nie przesadzaj bo robisz z siebie posmiewisko,na wlasne ryzyko rezygnuje tylko z gwarancji i to tylko na terenie uni,bo w razie czego jakbym chcial to wracam do swiss z faktura i gwarancja jest uznana. Krzemien-nie kazdego jest stac wydac lekka reka kilka tysiecy zloty aby uszczesliwic wasze sumienie i SADowcow i wezcie co niektorzy w koncu prysznic w zimnej wodzie,myslicie ze przecietny kowalski zarabia 1500E,myslisz ze jak by mnie bylo stac to kupilbym akurat mini w promocji

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2006 - 08:05

przewiezienie komputera przez granice nie płacąc cła nazywasz przestępstwem?

Tak. Każde naruszenie istniejącego stanu prawnego jest przestępstwem/wykroczeniem. I to nie podlega żadnej dyskusji.
A to, że pewne przestępstwa/wykroczenia mają mniejsze lub większe przyzwolenie społeczne... No cóż? To już zupełnie inna para kaloszy. Ale nie zmienia to faktu, że należy nazywać rzeczy po imieniu.

Heidi nie przesadzaj bo robisz z siebie posmiewisko,na wlasne ryzyko rezygnuje tylko z gwarancji i to tylko na terenie uni,bo w razie czego jakbym chcial to wracam do swiss z faktura i gwarancja jest uznana.
Krzemien-nie kazdego jest stac wydac lekka reka kilka tysiecy zloty aby uszczesliwic wasze sumienie i SADowcow i wezcie co niektorzy w koncu prysznic w zimnej wodzie,myslicie ze przecietny kowalski zarabia 1500E,myslisz ze jak by mnie bylo stac to kupilbym akurat mini w promocji

Pośmiewiskiem jest to, co napisałeś. "Jak mnie nie stać to zaczynam oszukiwać". Nie! Jak Cię nie stać, to kupujesz produkt tańszy, na przykład używany, albo w ogóle rezygnujesz z kupna. No wybacz, ale na wiele rzeczy, które Kowalski chciałby mieć, nie stać go. I gdzie przebiega granica przyzwolenia na łamanie prawa? Między komputerem a samochodem? W innym miejscu?
Nie, utrata gwarancji nie jest środkiem zmniejszenia kosztów komputera, lecz skutkiem naruszenia przepisów prawa. Czy to w przypadku przemytu, czy to w przypadku napadu.

#20 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 października 2006 - 08:13

Dlaczego jakos mi ceny w PL podane przez mrfreeze nie chca sie zgodzic z cenami na www.apple.com.pl ? Jak bym nie patrzal to jako student w PL za MacBook 13,3" 1.83 GHz (biały) zaplace 4139,1 ... poprawcie mnie jesli sie myle :|

#21 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 20 października 2006 - 08:14

Odpowiem ci w prosty sposob: "syty nigdy nie zrozumie glodnego"

#22 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 20 października 2006 - 09:06

Dlaczego jakos mi ceny w PL podane przez mrfreeze nie chca sie zgodzic z cenami na www.apple.com.pl ? Jak bym nie patrzal to jako student w PL za MacBook 13,3" 1.83 GHz (biały) zaplace 4139,1 ... poprawcie mnie jesli sie myle :|


Do podanych cen w PL doliczylem upgrade ramu do 1 gb tak aby porownywane byly identyczne modele. W sprawie zakupow edu w PL to na stronie SADu widnieje enigmatyczne stwierdzenie, ze promocji podlegaja wybrane modele ze zniżką edukacyjną 10%. Nie wiem czy wszystkie macbooki ale oczywiscie przy porownywaniu cen trzeba to uwzglednic. Jeszcze raz powtarzam, ze podalem ceny w CH jako ciekawostke i nie jest to w swietle prawa oferta handlowa ;) Oczywiscie gdybym mial kupowac tego najdrozszego Macbooka to za roznice w cenie wolalbym spedzic 3 tygodnie na nartach w Alpach ;)
Co do legalnosci i lamania prawa to nie do konca podzielam zdanie Heidiego. Wielu ludzi studiuje (pracuje) legalnie w CH czy USA. Po roku moga sobie przywiezc taki sprzet zupelnie legalnie jako mienie przesiedlencze.

#23 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 20 października 2006 - 09:17

nie patrz na cene ramu w apple... jak sam sobie wsadzisz zaplacisz 4x mniej za ten sam ram...

#24 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 października 2006 - 09:53

Do podanych cen w PL doliczylem upgrade ramu do 1 gb tak aby porownywane byly identyczne modele. W sprawie zakupow edu w PL to na stronie SADu widnieje enigmatyczne stwierdzenie, ze promocji podlegaja wybrane modele ze zniżką edukacyjną 10%. Nie wiem czy wszystkie macbooki ale oczywiscie przy porownywaniu cen trzeba to uwzglednic. Jeszcze raz powtarzam, ze podalem ceny w CH jako ciekawostke i nie jest to w swietle prawa oferta handlowa ;) Oczywiscie gdybym mial kupowac tego najdrozszego Macbooka to za roznice w cenie wolalbym spedzic 3 tygodnie na nartach w Alpach ;)
Co do legalnosci i lamania prawa to nie do konca podzielam zdanie Heidiego. Wielu ludzi studiuje (pracuje) legalnie w CH czy USA. Po roku moga sobie przywiezc taki sprzet zupelnie legalnie jako mienie przesiedlencze.

Ale tam tez maja w podstawie 512MB - "512 MB Arbeitsspeicher (2 x 256 MB SO-DIMMs)"
- mi wychodzi roznica 300pln :P

#25 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 20 października 2006 - 10:03

Ale tam tez maja w podstawie 512MB - "512 MB Arbeitsspeicher (2 x 256 MB SO-DIMMs)"
- mi wychodzi roznica 300pln :P


1 gb ramu jest w ofercie dla studentow:
https://store.ethz.c...stpl?language=g


Na stronie SADu widnieje:
Zamiana pamięci na 1GB (2x512MB) [+429.00 (+351.64 netto)]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych