Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Przyznawać się! Kto sprzedaje Kawasaki? ^^


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#51 wicius

wicius
  • 852 posts
  • SkądPoznań

Posted 20 October 2006 - 21:01

Sorry, ale jak widze gowniarzy, ktorzy pchaja mi sie przed maske i to czesto w momencie gdy ruszam to mam ochote ich rozjechac. Zero wyobrazni, mam piz***ka to sie wszedzie wepchne :rolleyes:


W takim razie współczuję. Widzisz, to, jak już wcześniej ktoś napisał, młodzież, nawet 13-to latkowie. Ale nie można wszystkich wsadzać do jednego wora. Dobra rada- trąb. Jak taki gówniarz usłyszy za sobą klakson, to się przestraszy i zapamięta. Ja na początku wsojej kariery też kilka razy zostałem obtrąbiony (nie zawsze słusznie). I podziałało. Jeżdżę uważniej i bez zbytniego ryzyka. Trochę praktyki, i wie się, na co można sobie pozwolić.

#52 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 20 October 2006 - 21:05

Jeżeli przekracza, to znaczy, że nie jest motorowerem i nie masz na niego uprawnień.

Z tego, co ja wiem, nie ważne jak się to nazywa. Motorower to motorower. Przecież skutery rejestrują jako motorowery, a niektóre mają np 80cm.

Tak więc nie ważne co to jest.
Ważne, że mając kartę motorowerową, można jechac na sprzęcie o pojemności nieprzekraczającej 50cm3.
Osoba jadąca z karcie motorowerową ma też specjalne ograniczenie prędkości i jest nim 45km/h.


Tak więc:
1.) Z kartą motorowerową można jechać max 45km/h.
2.) Motorower może osiagać dowolne prędkości (aczkolwiek montowane są blokady, by je ograniczyć).

#53 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 20 October 2006 - 21:05

Dobra rada- trąb.

No a myslisz, ze co robie? Beebeep ;)
Niestety statystycznie odnosze wrazenie, ze uzytkownicy jednosladow - w szczegolnosci Ci mlodzi jezdza bardzo nieodpowiedzialnia i trzeba za nich myslec. Nie mowie, ze wszyscy, zeby byla jasnosc :)

#54 magmac

magmac

  • 1170 posts
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Posted 20 October 2006 - 21:09

Myslisz sie MacDada - motorower moze jechac do 45 km/h i miec pojemnosc nieprzekraczajaca 50 cm3, skuter to nazwa potoczna, skuter moze miec duzo wieksza pojemnosc i przekraczac 45 km/h. Aby poruszac sie legalnie motorowerem nalezy miec karte motorowerowa (do wieku 18 lat) albo dowod osobisty. Tutaj fragment kodeksu ruchu drogowego : motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm sześc., którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h,

#55 wicius

wicius
  • 852 posts
  • SkądPoznań

Posted 20 October 2006 - 21:10

Nie musi mnie wyprzedzać. Jeździsz motorem po wioskach? Przecież w miastach drogi są szerokie, na jednym pasie mieszczę się spokojnie koło kierowcy. A poza tym... i tak mam najszybszy start, więc startuję zwykle pierwszy (jak większość jednośladów) i kierowcom wcale nie przeszkadzam. Każdy seryjny skuter, nawet zablokowany, przekracza 45 km/h. Co do przekraczania prędkości... o czym Ty mówisz? Jaki brak kultury? A na pytanie nie odpowiedziałeś.

#56 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 20 October 2006 - 21:21

OK, dzięki magmac za uwagę na ten temat. Chętnie jeszcze przestudiuję sprawę...

BTW, ja jeżdżę wlaśnie na dowód, nie kartę.

#57 eujot

eujot
  • 64 posts
  • SkądWarszawa

Posted 20 October 2006 - 21:22

Z tego, co ja wiem, nie ważne jak się to nazywa. Motorower to motorower. Przecież skutery rejestrują jako motorowery, a niektóre mają np 80cm.


Skuter o pojemności powyżej 50 cm3, będzie zarejestrowany jako motocykl, chyba, że ktoś dał w łapę. Analogicznie, skuter bez blokady prędkości do 45km/h jest motocyklem.

Tak więc nie ważne co to jest.
Ważne, że mając kartę motorowerową, można jechac na sprzęcie o pojemności nieprzekraczającej 50cm3.
Osoba jadąca z karcie motorowerową ma też specjalne ograniczenie prędkości i jest nim 45km/h.

Tak więc:
1.) Z kartą motorowerową można jechać max 45km/h.
2.) Motorower może osiagać dowolne prędkości (aczkolwiek montowane są blokady, by je ograniczyć).


Mylisz się, pojazd zarejestrowany jako motorower nie ma prawa jechać szybciej niż 45km/h. Odsyłam do kodeksu: "motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm sześc., którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h"

#58 magmac

magmac

  • 1170 posts
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Posted 20 October 2006 - 21:25

BTW, ja jeżdżę wlaśnie na dowód, nie kartę.


Ja tez i niestety, z dnia na dzien jest to dla mnie coraz smutniejszy fakt...

#59 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 20 October 2006 - 21:29

Co chcesz przez to powiedzieć?

#60 magmac

magmac

  • 1170 posts
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Posted 20 October 2006 - 21:35

nu kurde, ze sie starzeje ;(

#61 eujot

eujot
  • 64 posts
  • SkądWarszawa

Posted 20 October 2006 - 21:40

Nie musi mnie wyprzedzać.


Jasne, że nie muszę, ale wówczas Ty będziesz musiał mnie wyprzedzić z prawej strony, co byłoby dozwolone tylko wówczas gdybym skręcał w lewo.

Jeździsz motorem po wioskach?


Jeżdże również po wioskach. A o co chciałeś zapytać?

Przecież w miastach drogi są szerokie, na jednym pasie mieszczę się spokojnie koło kierowcy.


W kodeksie nie ma zapisu, że jeżeli pasy ruchu są szerokie, to Ci wolno...

A poza tym... i tak mam najszybszy start, więc startuję zwykle pierwszy (jak większość jednośladów) i kierowcom wcale nie przeszkadzam.


Ale łamiesz prawo i stwarzasz niebezpieczeństwo...

Każdy seryjny skuter, nawet zablokowany, przekracza 45 km/h.


Ale wówczas nie jest to motorower.

Co do przekraczania prędkości... o czym Ty mówisz? Jaki brak kultury? A na pytanie nie odpowiedziałeś.


Odpowiedziałem. Jeżeli ktoś uznałby, że moja przekroczenie prędkości świadczy o tym, że brakuje mi kultury na drodze, wówczas nigdy jej nie przekraczam.

#62 wicius

wicius
  • 852 posts
  • SkądPoznań

Posted 20 October 2006 - 22:06

Nie łamię prawa dobrym przyspieszeniem i tym, że startuję pierwszy. Czy są zapisy w kodeksie drogowym, że jak są szerokie, to mi nie wolno? Wcale nei uważam, że wyprzedzając auta w korku jestem niekulturalny. A w pytaniu, czy przekraczasz prędkość, chodziło mi o łamanie prawa, które co krok mi wypominasz, a nie brak kultury. Łamiesz prawo. A ja mam skuter, który jedzie szybciej niż 45 km/h.

#63 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 20 October 2006 - 22:23

Nie łamię prawa dobrym przyspieszeniem i tym, że startuję pierwszy.

Pfff, tutaj to bym akurat polemizowal ;)


Czy są zapisy w kodeksie drogowym, że jak są szerokie, to mi nie wolno?
Wcale nei uważam, że wyprzedzając auta w korku jestem niekulturalny.

Od kiedy dozwolone jest wyprzedzanie pojazdow z prawej strony, hmm?

#64 jbwm

jbwm
  • 1878 posts
  • SkądB-stok/Polska

Posted 20 October 2006 - 22:27

Od kiedy dozwolone jest wyprzedzanie pojazdow z prawej strony, hmm?


W terenie zabudowanym można (jak są conajmniej 2pasy w tym samym kierunku)
wicus jak jezdzisz powyżej 45km/h to powinieneś mieć prawko kat.A

#65 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 20 October 2006 - 22:31

W terenie zabudowanym można (jak są conajmniej 2pasy w tym samym kierunku)
wicus jak jezdzisz powyżej 45km/h to powinieneś mieć prawko kat.A

To wiem, ale jak jade prawym pasem i mi sie pcha poboczem jakis skuter to ten zapis nie ma zastosowania.

#66 jbwm

jbwm
  • 1878 posts
  • SkądB-stok/Polska

Posted 20 October 2006 - 22:37

To wiem, ale jak jade prawym pasem i mi sie pcha poboczem jakis skuter to ten zapis nie ma zastosowania.


No nie ma. Wtedy może Cię wyprzedzić tylko z lewej strony, chyba że skręcasz w lewo :P (tylko nie pomyśl że się czepiam ;) )

#67 eujot

eujot
  • 64 posts
  • SkądWarszawa

Posted 20 October 2006 - 22:39

Nie łamię prawa dobrym przyspieszeniem i tym, że startuję pierwszy.


O ile samochód, obok którego stoisz nie ruszył, nie łamiesz. Jeżeli ruszył, wykonujesz manewr wyprzedzania...

Czy są zapisy w kodeksie drogowym, że jak są szerokie, to mi nie wolno?


Radziłbym jednak przeczytać kodeks drogowy. Aż strach się bać, wiedząc, że są osoby jeżdżace po drogach, a nie znające przepisów...

Wcale nei uważam, że wyprzedzając auta w korku jestem niekulturalny.


Jak się wpychasz tam gdzie nie Twoje miejsce, to jesteś.

A w pytaniu, czy przekraczasz prędkość, chodziło mi o łamanie prawa, które co krok mi wypominasz, a nie brak kultury. Łamiesz prawo. A ja mam skuter, który jedzie szybciej niż 45 km/h.


Zauważ, że taryfikator policyjny rozróżnia różne rodzaje wykroczeń. Jedne uznaje, za mało szkodliwe, inne za zagrażające bezpieczeństwu.

Czy wiesz, co się stanie jeżeli będziesz miał, odpukać, wypadek na motocyklu jadąc bez uprawnień? Nie opłaciłeś ubezpieczenia na motocykl. Nie przeszedł on corocznego przeglądu technicznego. Nie masz uprawnień. Nawet jeżeli byłeś tylko poszkodowanym. Firma ubezpieczeniowa sprawcy wypadku zrobi wszystko, aby nie płacić Tobie, ani swojemu klientowi. Jeżeli zajdzie podejrzenie, że Twój "motorower" wcale nie był motorowerem. Ty zapłacisz za szkody sprawcy. Oczywiście nic od firmy ubezpieczeniowej nie otrzymasz. A jeżeli będziesz ukrywał to, że Twój "motorower" to motocykl, firma ubezpieczeniowa może uznać, że chciałeś wyłudzić odszkodowanie.

Cóż, zdarza mi się przekraczać prędkość, aby nie być zawalidrogą, ale nigdy nie ryzykuje tego, aby ktoś uznał mnie za chama na drodze.

#68 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 20 October 2006 - 22:51

DoMiNiQuE, widziałeś kiedyś skuter wyprzedzający Cię po prawej stronie, kiedy Ty jesteś na prawym pasie?

Zresztą, przecież przez cały czas mówimy o sytuacji, gdy skuter jedzie pomiędzy autami, a więc nie jedzie on po prawej stronie drogi... ;-)

#69 Adler

Adler
  • 572 posts
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Posted 20 October 2006 - 22:54

W przepisach nie pisze nic o prawej stronie drogi, tylko prawej stronie pojazdu, a za taka jazde miedzy mna a drugim autem z boku w korku dwa dni temu jeden sprytny na motorowerku dostal po "kasku" mial pecha bo porysowal karkowi drzwi :) Tak wiec ku przestrodze :)

#70 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 20 October 2006 - 22:58

DoMiNiQuE, widziałeś kiedyś skuter wyprzedzający Cię po prawej stronie, kiedy Ty jesteś na prawym pasie?

A bo to raz sie ktos pchal pomiedzmy mna a kraweznikiem jak stalem na swiatlach.

#71 magmac

magmac

  • 1170 posts
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Posted 20 October 2006 - 23:04

No i imho mozna do chwili kiedy stoisz, bo wtedy nie jest to wyprzedzanie a wymijanie a przepisy (chyba ??) nie okreslaja z ktorej strony powinno nastapic ominiecie.

#72 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 20 October 2006 - 23:09

No i imho mozna do chwili kiedy stoisz, bo wtedy nie jest to wyprzedzanie a wymijanie a przepisy (chyba ??) nie okreslaja z ktorej strony powinno nastapic ominiecie.

Z tego co wiem omijanie z prawej strony moze nastapic w momencie gdy pojazd omijany sygnalizuje skret w lewo.

#73 magmac

magmac

  • 1170 posts
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Posted 20 October 2006 - 23:11

wtedy wyprzedzac wolno z prawej, bo pojazd jedzie i sygnalizuje. A jak stoi to mozna chyba jak sie chce, bo jak inaczej jezdzic po parkingach, drogach osiedlowych itp gdzie pelno aut stoi po mojej lewej rece... Ale nie upieram sie, bo nie wiem ;(

#74 eujot

eujot
  • 64 posts
  • SkądWarszawa

Posted 20 October 2006 - 23:13

Z tego co wiem omijanie z prawej strony moze nastapic w momencie gdy pojazd omijany sygnalizuje skret w lewo.


Oj ludzki, ludziki. Nie myl omijania z wyprzedzaniem. Gdy stoisz - omija Cię. Może z dowolniej strony. Jeżeli sygnalizujesz zamiar skrętu w lewo, tylko z prawej. Gdy się poruszasz, wyprzedza Cię, musi z lewej, chyba, że sygnalizujesz skręt w lewo, wówczas wyjątkowo, może z prawej.

#75 magmac

magmac

  • 1170 posts
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Posted 20 October 2006 - 23:17

no, czyli dobrze pisalem ;) Podtrzymuje jednak, ze sporo debili na skuterach i motorach jest na naszych drogach, podobnie jak sporo debili jezdzi samochodami. Fakt jest tez taki, ze nie ma na naszych drogach kultury jazdy tylko jest wszechobecna samowolka, wymuszanie pierszenstwa, jazda bez wyobrazni, nagminne przekraczanie predkosci oraz brak odrobiny zrozumienia dla tego, ktory jest na podporzadkowanej czy tez jedzie skuterem ;)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users