Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Nowicjusza potyczki makowe


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 tkirmuc

tkirmuc
  • 108 posts

Posted 27 July 2009 - 11:25

Przez ostatnich kilka dni bawiłem się pożyczonym MacBookiem Alu 13". Pierwsze skojarzenia jakie miałem z pracy w Mac OS to... jaki fajny, dopracowany, wypasiony... Linux :-). Potem męczyłem się podstawowymi rzeczami, jak rippowanie DVD, kompresowanie DVD9 do DVD5, itp. Jakiś czas zajęło mi odkrycie, jak wywołać "prawy klawisz" w Mighty Mouse. No i potem trafiłem na program do wirtualizacji Parallels for Mac. I powiem tak... Mein Gott! To jest to! Pozwala uruchomiać programy Windowsowe z dock-a jak gdyby nigdy nic. I jestem w domu. Wykonanie, kultura pracy MacBook Alu - po prostu rewelacja. Obok stoi bucząca, hucząca skrzynka PC w Windows i.... już jej tak nie kocham ;-)

#2 Witos

Witos
  • 4400 posts

Posted 27 July 2009 - 14:17

Z tym Linux'em to jednak drobna różnica. System OS X od 10.5 to 100% UNIX. Możesz spokojnie powiedzieć, że pracujesz w UNIX'ie :)

#3 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1643 posts
  • SkądTychy

Posted 28 July 2009 - 10:45

Z tym Linux'em to jednak drobna różnica. System OS X od 10.5 to 100% UNIX. Możesz spokojnie powiedzieć, że pracujesz w UNIX'ie :)

W koncu jak sama nazwa mowi: Linux Is Not UniX ;)

#4 majer

majer
  • 296 posts
  • SkądChorzów

Posted 28 July 2009 - 12:23

przecież myszka od apple ma 2 przyciski!? tzn. wygląda jak jeden ale jak klikniesz z prawej to jest prawy a jak z lewej to jest lewy, tak mi pokazali w cortlandzie... i działało... chyba że mi się coś pomyliło...

#5 Witos

Witos
  • 4400 posts

Posted 28 July 2009 - 12:39

Ma trzy przyciski, pod kulką jest trzeci.

#6 radeg

radeg
  • 470 posts
  • SkądFG/ZS

Posted 28 July 2009 - 14:37

przecież myszka od apple ma 2 przyciski!? tzn. wygląda jak jeden ale jak klikniesz z prawej to jest prawy a jak z lewej to jest lewy, tak mi pokazali w cortlandzie... i działało... chyba że mi się coś pomyliło...


a to nie jest też tak, że trzeba w preferencjach ustawić by można było używać LPM?

#7 jaco88

jaco88
  • 781 posts

Posted 28 July 2009 - 15:05

a to nie jest też tak, że trzeba w preferencjach ustawić by można było używać LPM?


ja nic nie ustawiałem i dziłają obydwa :)

#8 majer

majer
  • 296 posts
  • SkądChorzów

Posted 29 July 2009 - 07:09

preferencje systemu są w języku polskim... wieć chyba wszystko jasne...

#9 RiQ

RiQ

  • 2567 posts
  • SkądWrocław

Posted 29 July 2009 - 07:13


No i potem trafiłem na program do wirtualizacji Parallels for Mac. I powiem tak... Mein Gott! To jest to! Pozwala uruchomiać programy Windowsowe z dock-a jak gdyby nigdy nic. I jestem w domu.


eee...parallels? I jak to chodziło? satysfakcjonująco czy poklatkowo, bo na moim iMaku 2.8 z 2GB RAM tak sobie, że aż z wrażenia nie korzystam do tej pory (BootCamp rządzi i nic się nie zacina)

#10 jaco88

jaco88
  • 781 posts

Posted 29 July 2009 - 07:19

eee...parallels? I jak to chodziło? satysfakcjonująco czy poklatkowo, bo na moim iMaku 2.8 z 2GB RAM tak sobie, że aż z wrażenia nie korzystam do tej pory (BootCamp rządzi i nic się nie zacina)


ja moje BootCamp-a odpalam tylko wtedy jak chce pograć w GTA3... do programów i starszych gier np. Unreal Turnament parallels chodzi miodzio i nic nie muli. W sumie jak mam odplonego parallelsa i na nim winXp i Word 2000 (jestem zmuszony z różnych przyczyn pracować właśnie konkretnie na tym edytorze tekstu) to nawet wiatraki nie zaczynają się mocniej kręcić tylko cały czas 1800 :)

#11 RiQ

RiQ

  • 2567 posts
  • SkądWrocław

Posted 29 July 2009 - 15:30

ja moje BootCamp-a odpalam tylko wtedy jak chce pograć w GTA3... do programów i starszych gier np. Unreal Turnament parallels chodzi miodzio i nic nie muli. W sumie jak mam odplonego parallelsa i na nim winXp i Word 2000 (jestem zmuszony z różnych przyczyn pracować właśnie konkretnie na tym edytorze tekstu) to nawet wiatraki nie zaczynają się mocniej kręcić tylko cały czas 1800 :)


może dlatego mi mulilo bo mam Win7. W sumie mógłbym kiedyś spróbować XP, ale mi się nie chce :P dlatego też bootcamp i win7

#12 wannabemc

wannabemc
  • 203 posts
  • SkądKraków

Posted 29 July 2009 - 15:38

może dlatego mi mulilo bo mam Win7. W sumie mógłbym kiedyś spróbować XP, ale mi się nie chce :P dlatego też bootcamp i win7


nie może a nawet na pewno :D win 7 zdaje sie potrzebować znacznie wiecej zasobów niż xp, które bardzo ładnie hula

#13 jaco88

jaco88
  • 781 posts

Posted 29 July 2009 - 18:37

może dlatego mi mulilo bo mam Win7. W sumie mógłbym kiedyś spróbować XP, ale mi się nie chce :P dlatego też bootcamp i win7


ja z kolei chce postawić win7 na Vaio mojej dziewczyny bo jak jestem u niej i jestem skazany na używanie Visty 32bit to aż chce się cisnąć komputerem o ścianę :)




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users